Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem fogadja el a nazarénusokat?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves fiú vagyok, kiskorom óta járok a Nazarénus Gyülekezetbe (szüleim is nazarénusok), és sosem értettem, hogy az emberek többsége miért nem fogad el minket. A mi vallásunkban kötelező a lányoknak bokáig érő szoknyában és fejkendőben járni, nekünk fiúknak pedig fekete nadrágban + fehér ingben szabad csak mutatkoznunk mindenhol. A nazarénus lány barátimat a suliban csomóan piszkálják a szokásaikkal (pl hogy nem mennek osztálykirándulásokra, öltözködésük stb) és engem is rengetegen piszkálnak a sulimban. De nem értem, miért nem fogadnak el minket?:(

2014. ápr. 19. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, biztos furcsának tűntök.
2014. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Én csodálatosnak tartom ezt a vallást és hitelesnek.
2014. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Milyen vallás a nazarénus vallás?

Mi a hitvallásotok?

2014. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért mert különc szokásaitok vannak, ami szemet szúr a többieknek. Neked nem tűnik különcnek, mert kiskorod óta ebben nőttél fel, de aki nem nazarénus neveltetést kapott, annak furcsának tűntök.
2014. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az emberek többségének lövése nincs, kik azok a nazareánusok. Engem is beleértve.
2014. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarnál addig, amíg nem kárhoztatnál, vagy akarnál erőszakosan megtéríteni.

Akkor is zavarnátok, ha erőszakosan vagy érzelmileg zsarolva próbálnátok tagokat megtartani.

Ha egyiknek sem felelsz meg, akkor jó barátok is lehettünk volna.

Az emberek meg mindenkit piszkálnak. Ne érzékenyen állj hozzá és ne nyeld le.

2014. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát!:)


#3-as válaszolónak és mindenkinek, akinek fogalma sincs arról mi az a nazarénus vallás: [link]

2014. ápr. 20. 09:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Másmilyen a gondolkodásmódotok, az életmódotok, az öltözködésetek, talán még a beszédmódotok is. Nincs közös téma és közös élmény, ami az iskolai közösség részévé tenne titeket - így meg egyszerűen kívülállók maradtok, ezért kapjátok a piszkálást, ugyanúgy, ahogyan a szemüvegeseket és a visszahúzódókat is piszkálni szokták az éretlenek.


Még az is előfordulhat, hogy amit ti cikizésnek éreztek, az köztük normális, barátságos érintkezésnek számít, csak ti nem érzitek annak, mert nem úgy szocializálódtatok. Ha két "világi" kamasz azt mondja egymásnak, hogy "b###d meg", az kettejük között csak a bizalmas viszonyulás egy szintjét jelöli - de ha neked mondja valaki ezt, lehet, hogy te csak agressziót vagy bűnös hajlamokat érzel ki belőle, mert nálatok a gyülekezetben nem mondtok ilyet egymásnak.

2014. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
öltözködés... a fekete nadárg, fehér ing még normális... sőt, elegáns stb... de a bokáig erő szoknya meg a fejkendő a nőknek az erőltetett. fekete nadrágban meg fehér ingben bárki szaladgálhat, semmi megüktöztető nincs benne. egy normális férfi viselet. sőt, még hétköznapinak is mondható. de a teljesen kopott/mosott színű szoknya és a fejkendő a nőkből idős hölgyes/apácás küllemet csinál. és az a megbotránkoztató. nem a fehér ing meg fekete nadrág. én azt a női viseletet túlzásnak tartom. olyan, mintha azok a nők nemtelenek és cselédek lennének. én úgy érzem, hogy rettenetesen "isenfélő, vallásos" vagyok. de ez külsőleg egyáltatalán nem látszik rajtam. rohadt nagy különc vagyok, és magányos farkas. én sem vagyok befogadva, elfogadva. de úgy érzem, hogy a nazarénus női viselet túlzás.
2014. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De konkrétan a kérdésedre válaszolva: valószínű nem véletlen, ha valaki nazarénus családba születik. valószínüleg neked azt a nézőpontot kell megélni. úgy érzem, aki istent valóban keresi, és próbálja megélni, az mindig kívül áll. és kivetett. ha nem a társadalom rekeszti ki, akkor ő fogja magát kirekeszteni a társadalomból (vagyis pontosabban ő fogja kirekeszteni magából, a saját világából a társadalmat). nem könnyű ez az "út", de aki úgy érzi, hogy inkább istenhez szeretne közelebb lenni, mintsem a társadalomhoz, az megteszi a lépést. nem feltétlenül kell ennek úgy történnie, hogy valaki teljesen befelé fog fordulni, ha istent keresi, láttam már a szöges ellentétét is, de azért talán gyakoribb az intorvertáltság. még nagyon fiatal vagy. 16 éves. huszonpár éves korod körül sok minden világossá válhat majd, önnan talán könnyebb lesz, abból a szempontból, hogy saját akaratból haladsz arra, amerre haladsz, nem csak neveltetés miatt. ha arra kell haladnod. most ezek biztos, hogy nehéz évek lesznek. a többi sem lesz könnyebb, de majd meglátod, hogy mi az, ami változni fog, és mássá teszi az egészet.
2014. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!