Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem fogadja el a nazarénusokat?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves fiú vagyok, kiskorom óta járok a Nazarénus Gyülekezetbe (szüleim is nazarénusok), és sosem értettem, hogy az emberek többsége miért nem fogad el minket. A mi vallásunkban kötelező a lányoknak bokáig érő szoknyában és fejkendőben járni, nekünk fiúknak pedig fekete nadrágban + fehér ingben szabad csak mutatkoznunk mindenhol. A nazarénus lány barátimat a suliban csomóan piszkálják a szokásaikkal (pl hogy nem mennek osztálykirándulásokra, öltözködésük stb) és engem is rengetegen piszkálnak a sulimban. De nem értem, miért nem fogadnak el minket?:(

2014. ápr. 19. 20:19
1 2
 11/17 Veszti válasza:
100%

Én magam nazarénus vagyok. Kérdezd meg a szüleidtől, először azt, hogy tényleg így van ez öltözködés? Kötelező? fekete nadrág+ fehér ing? bokáig érő szoknya?

Miért nem fogadnak el?

Ezekre a kérdésekre ők tudják azt a választ amit szeretnél hallani. Én is had kérdezzek egyet:

Biztos, hogy nazarénus hívők gyermeke vagy? Ha igen akkor tudod ki az a Veszti :)

2014. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Veszti, aki elveszti?

Ki az a veszti?

2014. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Valkó Eszter
2014. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nem is kötelező a bokáig érő szoknya? nyugodtan mehetnek osztálykirándulásra,én bárhogy öltözködhetsz utcán! Csak az imaházban kell a szoknya,ing, gatya(ott s mindegy h milyen színű)
2014. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Elég sok nazarénus lakik felénk és tudom hogy nem kötelező a bokáig érő szoknya mert sokan csak térd alatt érőt hordanak. Viszont úgy vettem észre hogy olyan szoknyát nem húznak ami még térdig se ér.

A férfiak meg csak a gyülekezetbe mennek fehér ing+fekete nadrág kombóban. Hétköznapokban, pl dolgozni akár pólóban mennek ha olyan a munkahelyük.


Azért nem fogadják el őket sokan, mert nem járnak más közösségekben. Pl senki se focizik a helyi csapatban mert a versengés nekik tilos. Más -ahogy ők mondják "világi"- emberekkel, családokkal nem nagyon tartanak semmiféle baráti kapcsolatot.

Van aki a szomszédja temetésére se megy el mert nem volt nazarénus.

Azért se fogadják el őket mert különcök az öltözködésükkel

2015. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező! Én úgy gondolom, hogy ahhoz hogy valakit piszkáljanak az iskolában vagy bárhol, ahhoz nem kell Nazarénusnak lenni. Engem 13 éves koromban azért közösítettek ki az osztálytársaim mert a szüleim ugyan ateisták, de mellette dolgos becsületes, józan életű emberek voltak és ez az életszinvonalunkon is látszott, szemben az osztálytársak szüleinek túlnyomó többségével és ezt a "másságot" baromira irigyelték. Aztán középiskolában egy időben meg azért utáltak, mert a rocker szubkultúrához tartoztam de emellett én is ugyanúgy tanultam, éltem, sportoltam mint más korombeli fiatal. Aztán én 2010-ben felnőtt fejjel megkeresztelkedtem római katolikus szertartás szerint de a r. katolikus egyházból lassan kezdek teljesen kiábrándulni és megmondom, őszintén ahogy látom azt, ahogy Ti Nazarénusok éltek, azt kell mondjam, Ti számomra sokkal hitelesebb keresztények vagytok, mint a r. k. egyház drogos, már-már a homoszexualitás felé kacsingató lezüllött ifjúsága és egész világi közössége. Én azt, mondom minden külvilágbeli piszkálódás ellenére légy büszke arra, hogy Nazarénus családban és közösségben élhetsz, mert az Úr Jézus Krisztust is üldözték "mássága" miatt mégis végül legyőzte az egész világot. Kívánom, hogy Ti Nazarénusok maradjatok meg továbbra is ultrakonzervatív-fundamentalista keresztényeknek mert veletek, sokkal de sokkal gazdagabb a magyar társadalom, mindenféle ámélkodás és megnemértés ellenére is!


34/F

2015. febr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves #9!

Ezeknek a viseleteknek megvannak a bibliai vonatkozásaik.

2018. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!