Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rendszeresen jársz keresztény...

Rendszeresen jársz keresztény gyülekezetbe? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rendszertelenül. Ha valaki figyelmesen olvassa az Újszövetséget észreveheti, hogy hatalmas hangsúlyt helyez a keresztény-közösségi életre. A legjobb együtt fejlődni és épülni a hitben, valamint az atyafiúi szeretetet sem lehet nagyon máshol gyakorolni... legalábbis én, mivel felénk nincs sok hívő, de gondolom ez máshol is így van, így hát az egyetlen lehetőség számomra akkor van testvérekkel találkozni, amikor elmegyek a gyülekezetbe (tőlem 30 km-re van a legközelebbi).
2014. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen gyülekezetbe jársz, amikor eljutsz oda?
2014. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Nefri ***** válasza:

1. Áldozás szentségét csak a misén lehet magadhoz venni.

2. A mise szórakoztató és tanulságos.

3. A mise kötelező.

4. Az én érdekem, hogy képben legyek a közösség aktuális helyzetével.

5. Olyan emberekkel futok össze, akik hasonló értékrendet képviselnek és jó velük elbeszélgetni.

6. Megerősítést ad, hogy annak ellenére, hogy a hétköznapokban szinte csak ateistákkal vagy egyéb vallásúakkal vagyok körbevéve, nem vagyok egyedül a világnézetemmel.

2014. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Jézus Krisztus a tökéletes áldozat, ezért nekünk már nem kell áldozni

2. A mise nem szórakoztató és nem tanulságos

3. A mise nem kötelező és nem is bibliai

2014. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tofy Boy!


Milyen gyülekezetbe jársz és miért abba?

2014. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nefri!


Alá tudnád támasztani a szentirásból, miért helyes a következtetés amit leirtál?

2014. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Reformátusba.

Nagybátyám a lelkész, jóban vagyok sok gyülekezeti taggal, és persze a vallásosság miatt is járok templomba...

2014. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, rendszeresen járok. Szerencsére nincs túl messze, de ha kell, akkor a testvérek értem jönnek kocsival.


Azért járok, mert:

1. szükségem van az Istentiszteletre. Örülök, hogy van, örülök, hogy fejlődők általa, hogy útmutatást ad, vagy egy másik szemléletet, amin tudok gondolkodni. Olvasom a Bibliát itthon is, de az Istentisztelet más, az más területet épít.

2. szükségem van a közösségre. Szeretem őket, jó találkozni velük, elég ritkán érek sajnos rá és jó velük lenni.

3. közös ima. Mert az kell! Mi szoktunk hangosan imádkozni, egymásért, a betegeinkért, a világért.


Azért járok gyülekezetbe, mert Isten soha nem mondott olyat ami hazugság lett volna, vagy káros lenne nekünk és ezt kifejezetten javasolta.

2014. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Rendszeresen jelen vagyok a gyülekezet aktív életében.

Miért?


Isten mindig is elvárta azoktól akik hozzá tartoznak. akár a Héberek idejében akár az új elrendezés szerint.


(5Mózes 4:10) . . .»Gyűjtsd egybe nekem a népet, hogy hallassam vele szavaimat, hogy megtanuljanak félni engem mindennap, míg élnek e földön, és hogy megtanítsák rá fiaikat is.«


(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


A gyülekezetben tanítják meg azokat amiket a minden napi életben alkalmazni kell, és akinek segítségre van szüksége az egyénileg is segítséget kap.

Ha a gyülekezet tagjai nem ismerik egymást, akkor hogyan tudnak egységben élni egymás mellett mint Krisztushoz tartozó tagok?



A másik válaszoló a miséről írt.

A Bibliában soha nem írnak arról, hogy mise volt tartva bárkinek is. Az egybegyűlés tanulási céllal jött létre, hogy Isten népe jól képzett és felkészített legyen.


Istennek való önátadásba ez is benne foglaltatik és az imádat része. Így nem névleges keresztény az egyén hanem valóban Jézus követője és Istentől tanított lesz.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szeressük egymást ***** válasza:

Én rendszeresen járok, de jobban szeretem Istentiszteletre járásnak nevezni. Mert nem a gyülekezetbe járás a lényeg. Az olyan formaságnak hangzik, ahol csak emberek jönnek össze, de nagyon fontos látni a természetfeletti jelentőségét is. Természetesen a testvéreimet is nagyon szeretem, és erősítjük egymás hitét a rendszeres összegyülekezéssel. De a lényeg hogy nagyobb kegyelmet vegyünk miközben hála és dicséretáldozatokat viszünk. Isten jelenléte nagyobb ott ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek Jézus nevében, ezért jobban kiárad a kegyelem.


"Rendszeresen jársz keresztény gyülekezetbe? Ha

igen, miért?"


Ezt Isten mondta Káinnak, miután nem tekintett az áldozatára:


1Móz 4:7 Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz (felemelkedsz); ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.


Helyesen, és szüntelenül (visszavonhatatlanul) kell Istennek tetsző áldozatokat vinni, akkor áldást nyerünk. Ha valaki elszakad a gyülekezettől, szerintem egy idő után menthetetlenül lecsúszik. Vagy eleve az az oka az elszakadásának, hogy a maga kívánságait követi:

Péld 18:1 A maga kívánsága után megy az agyas(elszakadt ; elkülönült) ember, minden igaz bölcsesség ellen dühösködik.

2014. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!