Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor mit lehet csinalni ha...

Akkor mit lehet csinalni ha valaki azt hitte felnottkoraig hogy romai katolikus vallasues volt elsoaldozo is, ere kiderul hogyvreformatus?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy mit lehet csinálni?

Elfogadni vagy áttérni.


Azért kérdezed, mert áldoztál?

2014. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Mutasd meg nekem, hogy hol van a Bibliában az elsőáldozás és ha benne van, akkor benne lesz a válasz is.

De ha nincs a Bibliában ilyen, akkor minek aggódsz felesleges emberi szokások, hagyományok miatt?


(segítek, mert tuti, hogy nem olvasod: a Bibliában semmi sincs a katolikus egyház hagyományaiból. Inkább ellene szól.)

2014. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hogy derült ki? Elsőáldozás előtt szoktak kérni keresztlevelet, illetve az elsőáldozás megtörténését a plébánia elküldi ahhoz a plébániához, ahol az illetőt megkeresztelték. Tehát már ekkor ki kellett volna derülnie.

Egyébként a keresztséget elfogadják a történelmi egyházak, tehát ha valaki reformátusnak van keresztelve, de aztán később katolikus szeretne lenni, akkor felkészítés után lehet elsőáldozó. A bérmálással pedig majd teljes jogú tagjává válik az ember az Egyháznak.

2014. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mutasd meg nekem, hogy hol van a Bibliában az elsőáldozás és ha benne van, akkor benne lesz a válasz is.

De ha nincs a Bibliában ilyen, akkor minek aggódsz felesleges emberi szokások, hagyományok miatt?


(segítek, mert tuti, hogy nem olvasod: a Bibliában semmi sincs a katolikus egyház hagyományaiból. Inkább ellene szól.)"


Mutatok: „Bizony, bizony mondom nektek, ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet és issza az én véremet annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi örökké él.” (Jn 6, 53-59)

Ha nem hiszed, szíved joga.

2014. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják,hogy Úrvacsora, amiről az ige szól.
2014. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A János 6 pedig arról szól, hogy elhagyva a világot, a betű tápláljon, ne a világ. Krisztust kell követni, nem világi tanításokat. Sajnálattal látom, hogy még a Biblia ellenes tanításokat is képesek elhitetni veletek, mert nem a Szent Szellem segítségével olvassátok, mivel ő az, aki segít érteni.
2014. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Anyukam beteg mar reg most halt meg nem reg es en ugy tudtam ahogy o elmondta hogy romaikatolikus vagyok es ezert aldoztam is. Erre egy tavoli rokon megcafolta hogy katolikus vagyon erre en utanna jartam es kiddrult hogy reformatus vagyok!!:( mit teetek???
2014. ápr. 20. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:


A Bibliában sehol sincs a gyerekkeresztségröl írva, mivel saját döntésed alapján kell Jézus mellett döntened. Édes mindegy ki vizezte össze a fejed babaként.

Most.melyik templomba jársz? Melyik a te gyülekezeted?

Ha nem is gyakorlód a vallásod, akkor minek a kérdés? fogadd be Jézust a szívedbe és ő majd elvezérel oda, ahová menned kell.


VÁLASZD AZ ÉLETET!

2014. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Yakorlom. De ha elsoaldozas elott veszem magamhiz Krisztus Testet az Szentsegtores! En ugy tudom es van ra lehetosegem hogy elsoaldozo es bermalkozo legyek??!?
2014. ápr. 20. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, én nem az egyház által előirt szabályok betartásáról beszélek!!!!

Nem az a bűn, ha nem az ő szabályuk szerint teszel valAmit, hanem ha Isten szava ellen vétesz! Ismered Jézus hangját? Ismered az Úr parancsát? Ne emberi szabályoknak akarj megfelelni, hanem Krisztusnak!

2014. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!