Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! A Mi...

Kedves Jehova Tanúi! A Mi Atyánk imában miért Atyának szólítja Jézus Istent? Miért nem Mi Jehovánk-nak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 08:50
1 2 3
 11/28 megfelelő ***** válasza:
Zsidók nem kezdték elhagyni az Isten nevét, hanem soha nem is használták, csak évente egyszer, Jom Kipurkor mondhatta ki a főpap, aminek a hallatán a nép arcra borult Isten előtt.
2014. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 megfelelő ***** válasza:

"....azért mert kezdték elhagyni a Zsidók ennek a névnek a használatát babonás félelemből. S ez feledésbe is merült volna, ha Jézus hagyta volna."



Jézusnak semmi köze ahhoz, hogy a héber iratokban a középkortól kezdve jelölték a magánhangzókat is, és ezért lett ismert a jehova név, ami egy hibás kiejtés, nem Jézusnak köszönhetően,mikor a görög újszövben benne sincs, egyszer sem, de ez már kismilliószor ki lett tárgyalva.

2014. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

szia


Ez nem igaz, mert Ádámék is tudták és akkor még nem volt törvénybe foglalva,

Ezt egy idő után a Zsidók az idézet vers miatt hagyták el és engedték csak egyszer egy évben a szentek szentjében kimondani, a Főpapnak De ez nem volt mindig így.

(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.


Jézus pedig használta ezt a nevet, többek között amikor felolvasott az Ézsaiás tekercséből, nem egyszer.

S több próféta is nyilatkozik hogy a nép elhagyta Isten nevének a használatát, és ezért a főpapok sok prófétát megöltek ha nem úgy beszélt ahogy Ők szerették volna.


erre mondta Jézus a Farizeusoknak, hogy az atyáik megölték Jehova prófétáit, volt amelyiket az oltárnál szúrták le.

Jeremiást is megbüntették, Ézsaiást négy felé fűrészelték.


s egy idő után a négy tetragammát az Adhonai szóval helyettesítették az írásaikban, ennélfogva Ők kezdték el meghamisítani a bibliát.

A Rabbi pedig nem fog mást mondani, mert akkor beismerné a Tévedését, amiért lehet hogy a Zsidók megölnék. :(


(Jeremiás 23:26, 27) 26 Meddig lesz ez még a próféták szívében, akik hazugságot prófétálnak, és akik saját szívük csalárdságának prófétái? 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

Jeruzsálem hamis prófétái voltak az oka annak, hogy a nép elfelejtette Isten nevét. Vajon a mai hamis vallási tanítók nem ugyanezt teszik? Rosszabbat, titkolják Isten nevét, a Jehova nevet. Azt tanítják, hogy nem szükséges használni, és eltávolítják a bibliafordításaikból. Hevesen ellene vannak mindenkinek, aki azt tanítja az embereknek, hogy Isten neve Jehova.


(2Mózes 3:15) 15 És Isten még egyszer elmondta Mózesnek:

. . .„Így szólj Izrael fiaihoz: »Jehova, a ti ősatyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Ez az én nevem időtlen időkig, és erről fognak emlékezni rám nemzedékről nemzedékre.


Mózes idejében is rendszeresen használták Isten nevét, Mózes soha nem tett másként.

(Zsoltárok 135:13) 13 Ó, Jehova, neved időtlen időkig fennmarad. Ó, Jehova, emlékezeted nemzedékről nemzedékre száll.

(Zsoltárok 83:16–18) . . .Jehova! 17 Ó, szégyenüljenek meg és rémüljenek el mindenkorra, Valljanak szégyent és pusztuljanak, 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.


A biblia versek végig erről szólnak, hogy Isten a nevét a nemzeteknek tudatni fogja.

2014. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Szeressük egymást ***** válasza:

Katy Weawer csak nyomja-nyomja a gombokat, de nem veszi észre, hogy már egy kérdésen belül is ellentmondó válaszokat ír:


"Jeruzsálem hamis prófétái voltak az oka annak, hogy

a nép elfelejtette Isten nevét..."


"Jézusnak nem kellett külön magyarázatot fűzni ahhoz

hogy mi az Atyja neve, mert nagyon jól tudták, és

tudják."

2014. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Szeressük egymást ***** válasza:

Ilyenkor szokott feltűnni "Katy".

Mindjárt jön. :-D

2014. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Én vagyok az Úr, ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak."(Ézs.42:8)

"Azért ímé, megismertetem velök ez úttal, megismertetem velök az én kezemet és hatalmamat, és megtudják, hogy az Úr az én nevem."(Jer.16:21)

" Ezt mondja az Úr, a ki megteszi azt, az Úr, a ki megvalósítja azt, hogy megerősítse azt, Úr az ő neve."(Jer.33:2)

" És ne esküdjetek hamisan az én nevemre, mert megfertőzteted a te Istenednek nevét. Én vagyok az Úr."(3Móz.19:12)

"Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi."(2Móz.20:7)

"Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok"(Mt.7:15)

"Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba."(1Ján)

" 1 Valának pedig hamis próféták is a nép között, a miképen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, a kik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, a ki megváltotta őket, megtagadván, önmagokra hirtelen való veszedelmet hoznak. És sokan fogják követni azoknak romlottságát; a kik miatt az igazság útja káromoltatni fog. És a telhetetlenség miatt költött beszédekkel vásárt űznek belőletek; kiknek kárhoztatásuk régtől fogva nem szünetel, és romlásuk nem szunnyad. Mert ha nem kedvezett az Isten a bűnbe esett angyaloknak, hanem mélységbe taszítván, a sötétség lánczaira adta oda őket, hogy fenntartassanak az ítéletre; "(2Pét.1:4)

"És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik"(Jel.19:13)



"Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk."(1Ján.3:23)



Sajnos a Jehova Tanúit tévútra vezették,és egy hamis nevet bálványoznak miközben a parancs egészen másról szól.

2014. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 KZitus ***** válasza:
17%

Szervusz


Mert tényleg az Atyja volt akkor is és ma is.

Egyrészt.

Másrészt, mivel Ő teremtette az embert, így Isten mindannyiunk Atyja is.

Ezért bizalommal fordulhatunk mi is imában Jehovához, Atyánknak szólítva őt. Ebben is Krisztust utánozzuk. És mi azzal a bizalommel vagyunk Atyánk, Jehova iránt, hogy minden imánkat meghallgatja, amelyet a Fia (írhattam volna, hogy Jézus:)) nevében kérünk.

2014. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

A fent látható Biblia versben is olvasható, hogy nem azt mondja, hogy nem használható Isten neve, hanem azt, hogy csúnya, szentségtelen dolgokkal ne emlegessük együtt,


"Isten nevét szádra hiába ne vedd"

Nem azt írja, hogy egyáltalán nem használhatod,

2014. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

"ezért lett ismert a jehova név, ami egy hibás kiejtés, nem Jézusnak köszönhetően,mikor a görög újszövben benne sincs, egyszer sem, de ez már kismilliószor ki lett tárgyalva."


A Jézus Krisztus név is egy hibás kiejtés - az eredeti szöveghez képest. Attól még arra a személyre utal, akire használjuk. A Jehova név szintén. Attól, hogy a zsidók másként ejtették, attól még a Jehova alak nem használhatatlan. Isten nem azt nézi, hogy helyesen ejtik-e ki, hanem hogy milyen lelkületből van használva, vagy a használata jogtalanul megtiltva.

2014. ápr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Miért kell hülyeségeket írni tisztelt tanú?

Vedd legalább a fáradságot és járj utána egy kicsit ami Jézus nevét illeti.

Tényleg nem maradt fent a helyes kiejtese a héber és a görög iratokban?

Ugyan ez viszont nem mondható el a JHVH ról mert egyetlen nyelven sem maradt fenn semmi a tetragramatonon kívül,csak ez a négy mássalhangzó ami kiejthetetlen,és senki nem tudja a helyes kiejtését.

Hogy tudod így megszentelni Isten nevét ha helytelenül használod azt!?

2014. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!