Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! A Mi...

Kedves Jehova Tanúi! A Mi Atyánk imában miért Atyának szólítja Jézus Istent? Miért nem Mi Jehovánk-nak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 08:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, mert Ádámék is tudták és akkor még nem volt törvénybe foglalva, "


Ádámék simán nem léteztek. A Bibliának ezt a részét, azért nem kéne szó szerint venni.

2014. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Mi?????


Na de Sörpocak..

Ádámék léteztek, mert ha nem léteztek volna, akkor ki volt az első Nő és Férfi akik miatt az utódok örökölték a tökéletlenséget a lázadáskor?


Ne már....


Katy Weaver

2014. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Atyaisten...
2014. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Katy...


Nem akarok most káromkodni, vagy tiszteletlen lenni, szóval had éljek a te szavaiddal:


"Ne már.... "

2014. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Ádámék léteztek, mert ha nem léteztek volna, akkor ki volt az első Nő és Férfi akik miatt az utódok örökölték a tökéletlenséget a lázadáskor"


Senki.

Ha el is hinnéd, akkor vagy a szellem örökölte amiben ti nem hisztek vagy pedig Isten csak úgy bűnösnek tartja az embereket.

2014. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így gondolod, ezt nem tudtam, azt gondoltam...

Mindegy...


Katy Weaver

2014. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Tantételbeli ***** válasza:
Kedves kérdező!Jézus Krisztus atyja a Mindenható Isten,ezért érthető,hogy imájában Atyának nevezi.(Senki sem szólítja apját,-régiesen atyját -keresztnevén,hanem apunak,apának,az Úr Jézus is így tett)Továbbá az akkori zsidók ismerték az igaz Isten,JHVH(Jahve)nevét,ezért ezt Jézus urunknak nem kellett elmagyarázni.Az olyan írásszövegek,mint a János evangéliuma 17:6("nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek,akiket nekem adtál a világból"ÚVF),ill.a 17.26("És megismertettem velük a nevedet,és meg is fogom ismertetni"ÚVF)nem kimondottan a NÉVre vonatkoznak,hiszen a görögben nincs külön szó a személyre,ott a "név" szó magát a személyt jelenti.Jézus urunk ott Istenének személyiségéről beszélt,mert azt bizony nagyon nem ismerték korának nemzettársai,hiába éltek évszázadok óta már a Törvény alatt.
2014. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

" a görögben nincs külön szó a személyre,ott a "név" szó magát a személyt jelenti."


Hülyeséget beszélsz jóbarát!


"Megjelentettem a te nevedet (görögül onoma/név, elnevezés)" (Jn 17:6)


"Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe (görögül enópion/ vlkinek a színe előtt)" (2Tm 4:1)


" És ez [Ő] előtte (görögül enópion/ vlknek a színe előtt) fog járni" (Lk 1:17)


(Ez előtte (személye előtt) fog megérkezni..." ( Dr. Varga Zsidmond J.: Újszövetségi görög-magyar szótár, 325. old, az enópion címszó alatt.)


Két külön szó a görögben, két külön jelentés.


Sajnos tele van a kereszténység ilyen félművelt, de szájukat jártató magyarázókkal, akik itt élik ki magukat, mert hozzászólási kényszerük van, de önkritikájuk az nincs!

2014. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!