Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eredeti ógörög nyelvű...

Az eredeti ógörög nyelvű Újszövetségben hányszor szerepel Jézus neve és hányszor pontosan a jehova szó?

Figyelt kérdés
Tudja valaki az arányokat?
2014. ápr. 16. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
A Jézust nem tudom, de a Jehováról úgy tudom, hogy egyszer sem.
2014. ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Magad is ellenőrizheted például itt:


[link]


Itt pedig a Sínai-kódex (i.sz. IV. század)


[link] elküldése&book=36&lid=en&side=r&zoomSlider=0


Az aranyok:


Jehova = 0

Jézus Krisztus = sokszor

2014. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jézust én sem tudom összeszámolni, mert kiakadt a keresőm. Hisz még a neve is sokszor, hát még mikor Úrként hívják vagy említik ugye. Gondoltam hátha valakinek megvan a két pontos szám.
2014. ápr. 16. 23:59
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm második.
2014. ápr. 16. 23:59
 5/16 anonim ***** válasza:

A Biblia egyik evangéliumában Jézus meginvitálja egy útra a tanítványait, mire így kérdez vissza az egyik tanítvány:

- Jeee! Hova, mester?


De ezen kívül tényleg nem szerepel benne a Jehova név.

2014. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia


Az eredeti görög szövegben Jehova neve eddig a tanulmányozások során Kb

237, helyen szerepel a héber iratokban pedig több mint 6800x.

Mivel a görög iratok a megjövendölt messiásról szólnak, ennélfogva többször esik szó róla, De nem azért,. mert Jézus teremtő Istenné lépett volna elő.


A görög iratokban Jézus neve Kb 710x szerepel, Jehováé 237x.


Katy Weaver

2014. ápr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Talán annyit, hogy aki irónikusan nullát írt Isten neve mellé az most fordítva is írja le magának, hogy Jézus neve mennyiszer szerepel a héber iratokban Jehova nevéhez képest,

és akkor megfog lepődni hogy nulla lesz a szám.. mert az Ó része pedig az Atyáról szól, aki ezt az egészet szervezte, és Jézus neve még az új szövetségben sem szerepel annyit mint Jehova neve a régi írásokban.


A teljes írásban Jehova neve közel 7000x van benne a Jézus 710 számához képest ami a tíz szerese.

2014. ápr. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Katy: az eredetiben nem szerepel, számodra is utánanézhető. Sajnálom, de téves az információd. Amiről te beszélsz, az egy átirat, egy héber másolat. A másolat NEM eredeti.

Tudod ez egy olyan tény, amin kár vitatkozni, vagy kár erősködni. Nincs benne.


Jézus neve pedig több százszor és akkor ezek után kérdem, hogy VALÓJÁBAN ki a Biblia legfontosabb alakja az Újszövetségben?

2014. ápr. 17. 07:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Jézus tudjátok, hogy zsidó volt. Tudjátok, hogy a zsidók Jehovát imádták.


Azt is tudjátok, hogy Jehova ellensége Sátán. Mindenáron el akarta és akarja feledtetni az emberekkel, ki az igaz Isten. Abban az idöben, amikor Jézus a Földön élt, ez a trend eléggé terjedt. A zsidók kezdték abbahagyni Istenük nevévek a kiejtését. Ezt Jézus Krisztus helyrehozta.

A János 17 részében többször is megemlítette, mikor Atyjához Jehovához imádkozott, hogy "megjelentettem nekik a Te nevedet, és még megjelentem"


A keresztényeket is ezért megtanította így imátkozni: "Szenteltessék meg a Te neved"


Az Ezékiel próféciája leírja, hogy az itélet napján az embereknek muszály lesz hogy megismerjék "hogy én vagyok Jehova"...ez a kifejezés sokszor megjelenik az itélettel kapcsolatban.


Jézus Krisztus ezt tudta, mert Ö ismerte az Irásokat. Söt fel is olvasott és idézett az Ó szövetségböl.


Most képzeljétek el, hogy ti az iskolai munka kapcsán idéztek egy bizonyos irót, a szöveget megmásítjátok? Ugye nem lehet. Ugyanígy Jézus sem másította meg a szövegeket, amiket idézett az Ószövetségböl és ott bizony benne volt a tetragrammaton, az Isten neve.

Mellesleg, tudjátok hány Bibliai idézetet mondott Jézus? Tudjátok hány Ószövetségi verset idéztek a többi keresztény irók?

Tudjátok, hogy az idézetekben benne volt az Isten neve?


Katy

2014. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A jehova szó egyszersem jézus neve sokszor.
2014. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!