Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták szerint a...

Az adventisták szerint a katolikus egyház maga a bestia? A követői pedig a megpecsételtek, akik azért halnak meg, mert nem tartották meg a szombatot?

Figyelt kérdés
Ez igaz vagy egy újabb hazugság?

2014. ápr. 23. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


H.n. adventista vagyok. Ha a tengerből feljövő fenevadra gondolsz, amely lényegében azonos a Dániel könyve 7. fejezetében kis szarvval - hiszen erre utal az is, hogy János a Dn.7 képanyagát haszálja a vadállat leírására - akkor igen, szerintük ezt a Pápaságot jelképezi. Nem magát a híveket, hanem az intézményt. Megjegyzem azonban nem a h.n. adventisták voltak azok, akik kitalálták ezt az azonosítást, hiszen a h.n. adventista egyház a 19. századtól létezik. A legelső ezzel kapcsolatos azonosítás éppen egy katolikus érsektől, Salzburgi Eberdhardtól szrámazik, aki az 1200-as években tett utalást erre. Onnantól fogva, több magyarázó is antikrisztusi hatalomnak minősítette az egyházat. Tehát ennek az azonosításnak több évszázados hagyománya van, nem az újkor találmánya.


Mi h.n. adventisták nem tanítjuk azt, hogy azért halna meg valaki, mert nem tartja meg a szombatot, hiszen a katolikusok közül többen nincsenek is tisztában ezzal a témával, jól tudom ezt én is, hiszen magam is katolikus családból származok. Mi abban hiszünk, hogy az örök életnek feltételei vannak, ez pedig a Krisztushoz hasonló jellem kialakulása, ami együtt jár az Isten parancsolatainak megtartásával (Ján 3:5; Mát 19:17) Mi hiszünk abban, hogy a katolikusok közül is többen üdvösségre fognak jutni. Az ítélet nem a mi dolgunk, hanem Istené.

2014. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Ez egy újabb hazugság, mely alkalmas arra, hogy lejárassa az adventistákat. A katolikus egyházat is olyan emberek alkotják, akik közt - hitünk szerint - ott vannak Isten őszinte keresői és követői. Én a gödöllői gyülekezetbe járok, ebbe a gyülekezetbe is rendszeresen jár egy katolikus testvér, aki ráadásul teológiát végzett, és ő is megerősítené, hogy nálunk semmi ilyen tanítás nincsen!


A szombat - hitünk szerint - valóban pecsét LESZ AZ UTOLSÓ NAPOKBAN, amikor bekövetkezik a Jelenések könyvében olvasható elpecsételés. Ez az esemény azonban még előttünk áll, és az is egyértelmű ebből a tanításból, hogy akkor maga Isten fogja kinyilvánítani MINDENKI SZÁMÁRA a szombat igazságát. Ez az esemény azonban még előttünk áll!


Addig is szeretjük és tiszteljük a katolikus testvéreket, szívesen teszünk számukra bizonyságot a hitünkről, szívesen vitatunk meg teológiai kérdéseket, de NEM ÍTÉLÜNK EL senkit!


Üdv. Péter

2014. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Én tíz éve hallgatom akaratlan a tanításukat és igaz. Nekem mindig elmondják, hogy a katolikus vallás és a pápaság az ördögé.
2014. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Ahogy elnézem a két adventista választ, nagyon különbözik.
2014. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Én tíz éve hallgatom akaratlan a tanításukat és igaz"


Ezt hogy érted?


Amúgy köszi a válaszokat!

2014. ápr. 23. 23:38
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Úgy, hogy az adventista ismerős minden alkalommal mikor eljön látogatóba, lefáraszt a katolikus gyűlöletével és minden idevágó ellen white álpróféciával. Undorral hallgatom minden esetben, de nem szólhatok mert megsértődik. Már próbálkoztam ezzel.

És mielőtt azt mondják, hogy akkor ez a hetven éves ember téved, közlöm hogy lelkipásztor volt sokáig köztük.

2014. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok!


Sajnos vannak szélsőséges adventisták. Ahogyan vannak szélsőséges katolikusok, reformátusok, vagy bármelyik felekezetet említhetem. Persze ők be tudnak bizonyítani bármit akár E.G.White-ra akár a Bibliára hivatkozva. Én azt gondolom, hogy nem belőlük kellene kiindulni.


Jómagam is találkoztam olyan szélsőséges adventistával a Metrón, aki fennhangon hirdette az Isten ítéletét. Szomorú.


Én nem született adventista vagyok és nagyon nem szeretem a szélsőséges gondolkodást. Református háttérből jöttem és éppen azért lettem adventista, mert itt azzal a hozzáállással találkoztam, hogy csak azt fogadd el amiről meggyőződtél. Nálunk a gyülekezetben senki nem gondolkodik szélsőségesen. Talán ezért is van annyi fiatal...


Üdv. Péter

2014. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Jó lenne, ha mindenki így gondolkozna, mint Péter.
2014. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!