Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova tanúi, mi...

Tisztelt Jehova tanúi, mi lessz a pásztor népséggel?

Figyelt kérdés

Én az vagyok,jószág mellett nőttem fel egész eddigi életemben ezt csináltam és most jelenleg miközben írok kint vagyok a legelőn a jószágaim mellett és legeltetek.

De mi lessz velem ha nem vagyok Jehova tanúja hisz nem tudok eleget tenni azoknak a kérelmekének amelyeket elvárna tőlem a szervezet? Nem tudok prédikáló munkát végezni mert akkor itt kellene hagynom az állataimat,de viszont akkor ezek szerencsétlenek éhen halnának. Ez az életforma olyan nem engedi meg nekem,hogy néha Vasárnaponként szürbe öltözve elmenjek a misére.

Anyagilag pedi nem állok úgy,hogy embert fizessek aki elvégzi helyettem a munkát.

De mi lesz velem,pokolra kerülök azért mert nem vagyok Jehova tanú? És nem végzek prédikáló munkát? Ha minden állattartó azt csinálna,hogy ott hagyja a jószágot akkor mi történne? Az is Isten parancsai közé tartozik,hogy legyen gondunk az állatokhoz. De hogyan ha ez teljes odafigyelést igényel?

Hangsúlyozmám,hogy nem tartozom azok közé akik a húsiparnak dolgoznak! A tej termékből élünk.

És újra megkérdem,mi lesz velem?



2014. ápr. 28. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Krisztus Urunk és Istenűnk azért jött, hogy az életünket megmentse. Az üdvösségünk a Benne való hit által érjük el, nem prédikáló munka által. :-)
2014. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Így van, nem az számít ami a szádon kijön, hanem az, hogy ki vagy (legbelül).
2014. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönőm ezeket a biztató szavakat! :) Az Úr biztos nem fog kitételeket tenni. Legalábbis én hiszek ebben! Lehet,hogy én nem tudok úgy élni ahogy azt elvárja tőlem de bízok abban,hogy majd figyelembe veszi az életemet,az életformámat.
2014. ápr. 28. 11:44
 4/15 anonim ***** válasza:
A Biblia azt írja, hogy aki elfogadja Krisztust, aki hisz benne, az üdvözül. Sehol sem olvastam benne, hogy hozzájuk kellene tartozni, hogy ez lenne a feltétel.
2014. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló!

Ezt én is úgy tudom mert mert a templomban is ezt mondja a plébános. De akkor minek mondják azt a Jehova tanúi,hogy csak az igényelheti Isten országát aki betartja azokat a követelményeket amelyeket előír a Szervezetük? Én és meg sokan mások nem tudunk eleget tenni ezeknek a követelményeknek mert olyan életformát élünk amely teljes odafigyelést igényel. Akkor mi pokolra valók vagyunk szerintük,vagy mi lesz velünk? Az állat a mi felelősségünk vigyázni kell,gondozni kell őket. Ha ott hagyom akkor vége mindennek mert ő nem tud boldogulni magától főleg ebben az ember által hatalmaskódo földön.

Lehet,hogy nincs iskolám de meg van az az "iskolám" ami másnak csak egy egyszerű semmit jelent. De viszont ez a "semmi" életeket menthet meg.

Nemrég elpusztult egy anyajuhom a két bárányka megmaradt,én neveltem őket cumival és most úgy jönnek utánam mintha az anyjuk lennék. Isten ezeket nem veszi számba vajon?

Megmondom őszintén,hogy ráérek gondolkodni ezekről a témákról mert napközben kint vagyok és ha a jószág jól érzi magát én is jól vagyok. Isten követel,ez biztos...DE! Mi a követelménye!? A hová tartozás vagy pedig a hit?

Jehova tanúi,válaszolnátok erre a kérdésre?

2014. ápr. 28. 13:06
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Szia


Előre is szeretnélek felvilágosítani, hogy nem a "szervezet" kéri hogy végezz Evangélizáló munkát, hanem a bibliában Jézus adta ki ezt a feladatot mindenkinek aki a követőjének tartja magát, és a tanítványa szeretne lenni, és ott lenni Jézus királyságában.


Másod sorban pedig Isten nagyon jól tudja, hogy kinek milyenek az élet körülményeik, s annyit kér amennyit tudunk tiszta szívből a feleslegünkből adni. Ezért csak annyit vár el amennyit megtudunk tenni, de azt valóban elvárja mert hát meg is érdemli, Ő hozta a legnagyobb áldozatot, pedig nem Ő hibázott, és még is Ő kezdeményezte az emberek felé a megbocsátást és adott lehetőséget.


"nem tartozom a húsiparhoz"

ezt a mondatodat végkép nem értettem.

S ha a húsiparhoz tartozol akkor mi van?


Sajnos kevered a vallásod tanításait, a biblia Tanításaival ezért elég fura dolgokat írtál,s ezért igazából nem értelek téged.


Talán még annyit, hogy az ember teljesen mindegy milyen munkát végez, arra ér rá amire akar.

Az áldozat meghozatalában a szabad idődben eltöltött időt kell figyelembe venni, és abból áldozatot hozni, nem abból amiből nem lehet engedni.


S egyébként pedig ha megengeded, akkor javaslom, írj a honlapunkra, és ott tedd fel a kérdést, meg fogják válaszolni hogy a Te körülményeidben mit ír a Biblia, mert Én például városban élek és teljesen mások a körülményeim mint a Te életed.

Isten tudja, hogy nem egyformák a körülményeink, gondolj bele, hogy azok akik más országokban mint Afrika, vagy a Maya indiánok, vagy egy sziget lakói mikor milyen dologban tudnak hozzá járulni a messiási királyság támogatásához.


Egyébként pedig hogy Isten kinek milyen ítéletet szán az az Ő dolga, Jehova Tanúi nincsenek és nem is kaptak arra hatalmat vagy információt, hogy ki hal meg vagy ki nem,

S arra se hogy ítélkezzenek mások felett.


a Biblia leírja mit kell tenni és az szerint kell élni


Katy Weaver

2014. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

Más téma:


Egyébként pedig nagyon tetszik az amilyen munkát végzel.

Bár magam nem voltam pásztor, de volt dolgom állatokkal, és tartok kutyát, ami persze nem ugyan az :)


Nagyon szeretem az állatokat, mindegy milyen fajta, Ők legalább nem olyan őrültek, mint némely ember.

Szép szakma a te szakmád, sok régen élt Bibliában említett ember foglalkozott ezzel, egy kicsit irigykedem is, :D)


Katy Weaver

2014. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olvasd a Bibliát minden nap, és imádkozz rendszeresen. Fogadd be az Úr Jézust a szívedbe és fogadd el az áldozatát. ezeket meg tudod tenni az állatok mellett is. Ez a feltétel, nem más.


Jehova tanúi nagyon bizarrul értelmezik a Bibliát, ők valami démonikus mesét tanítanak. A házról házra járkálást a Biblia tiltja, és a tanítványok sem így tanítottak.

Ez is hatalmad következetlenség hitükben, hogy amit Jézus mondott a tanítványoknak, azt még Biblia ellenesen is megtartják (házalnak), míg Úrvacsorát nem vesznek, pedig azt is a tanítványoknak mondta.

2014. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sandor76 ***** válasza:

Ha befogadod Jezust minden oke.

Ezt mondjak akik Nem olvassak,es ertik a Biblia tanitasait.

Mert ha befogadnad,megertened mi az akarata a mostani idokre vonatkozolag.

pl;Nem politizalnak,haboruznak,csalnak,lopnak,sorolhatnam.

Az edes keves ,hogy hangoztatom en hiszek Jezusban.

Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedeteid altal!

Na es az osszhangban van a Bibliaval?

Kedves kerdezo,ha neked tobbet er az allat,mint a sajat eleted,tegy ahogy akarsz.

Ismerek olyan pasztort aki helyesen viszonyul az orok elethez ,ezert megteszi a lehetosegeinek megfelelo dolgokat,es mindenre van ideje,meg elmondani masnak is a jo hirt.Ha elletogatsz Romaniaba,ott adnak ehhez jo utmutatast mit hogyan tegyel[ott vannak pasztorok boven].

Aposom is a tejbol el,megis minden szepen mukodik a haznal,sot meg legeltetni is jar.

Te pedig dontsd el magad mi lessz veled,a Biblia utmutatast ad ehhez.

2014. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló

(Cselekedetek 5:42) 42 És a templomban és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.


Nem mentek házról házra?

(Cselekedetek 20:19, 20) . . .; 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,


(Cselekedetek 20:21) 21 hanem alaposan tanúskodtam zsidóknak is, görögöknek is . . .

(Cselekedetek 18:5) . . .Pál a szónak szentelte magát, tanúskodva. . .

(Cselekedetek 28:23) . . .alaposan tanúskodott az Isten királyságáról, . . .


Személy szerint egyet nem értek a hozzá stólásodban és sokan ugyan így érvelnek mint Te.


"fogadd be szívedbe Jézust és az áldozatát"


Ha csak ennyi lenne a "feltétel" akkor mire a sok többi írás, nem lett volna egyszerűbb két mondatban ezt leírni?

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.

Itt ismeret szerzésről szól a vers


több ezer oldalnyi a tartalma a Bibliának. és ennyi lenne a mondani valója?


Ha úgy lenne csak igaz amit Te állítasz, akkor hogy lehet Jézus szavait értelmezni ezekben a versekben?

Kérlek válaszolj?

Mert a Te szavaid Passzív keresztény életet hirdet, míg Jézus aktív önfeláldozó életet mutatott példaként amire azt mondta

Péter, hogy erre a pályára hívattunk el, hogy Jézus nyomdokait kövessük.

A vers a következő:


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


A vers szerint Jézus elismeri, hogy sokan a nevében fognak tenni dolgokat, és még Uruknak is elfogadják a megváltót, és Jézus még is azt mondja hogy törvénytelenséget művelnek, mert csak az megy be aki CSELEKSZI Isten akaratát.Mi az Atya akarata:


(1Timóteusz 2:3–5) . . .Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson. 5 Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,


Tehát nem vallások vannak hanem egy hit és imádat, és erre az ismeretre kellene mindenkinek szert tenni, nem 47. ezer féle tanításra, s csak a kereszténységen belül.

S az szerint is élni,

Nem lett volna akkor Jézusnak is elég annyi, hogy ide jön meghal és kész...

Minek ment prédikálni, minek küldte a Tanítványait is, mert az állításoddal szemben a Cselekedetek könyve pont erről szól, hogy a Tanítványok csináltak valamit, és nem csak befogadták szívükbe Jézust aztán jó napot.

az egész életük ezen munka körül forgott.


amikor azt mondat:

"Menjetek és tegyetek tanítványokká" embereket, nem azt jelenti, hogy majd az emberek oda mennek ha akarnak, hanem nekik kellett elmenni és felkutatni az elveszett juhokat,

a keresés pedig alapos kutatást jelent, hogy találjanak is valakit, mert Jézus nem beszélt világ megtérésről.


az állításod az emberek lelkiismeretét altatja el, és így aztán senki nem is érez felelősséget, sem indíttatást Jézus életének utánzására.


Egy kereszténynek sok munkája van Sátán világában, és ezek a versek is azt mutatják, hogy nem passzív otthon tévét nézek, és aztán ha kiszórakoztam magam akkor Jézusra is szánok némi időt.

Telis Tele van aktivitásra buzdító versekkel, amik nem a saját kényelmünkről szól, mert akik Jézusnak akarnak tetszeni, azok már nem önmaguknak élnek hanem annak aki meghalt értük, és így az első Jézus és a királyság, és aztán jöhetek Én magam,,,,


(Máté 7:24) 24 Így tehát mindazt, aki hallja e beszédeimet, és cselekszi azokat, értelmes férfihoz fogják hasonlítani, aki sziklára építette a házát.


(Jakab 1:25) 25 De aki beletekint a szabadság tökéletes törvényébe, és megmarad annál, az az ember, minthogy nem feledékeny hallgatóvá, hanem a munka cselekvőjévé lett, boldog lesz annak cselekvésében.


(1Timóteusz 4:10) 10 Hiszen evégett dolgozunk keményen, és küzdünk, mivel reménységünket egy élő Istenbe vetettük, aki Megmentője mindenfajta embernek, kiváltképp a hűségeseknek.


Mitől hűséges egy keresztény?

Mert bizony a hűséget akkor lehet kimutatni ha akadályok ellenére is kitart valaki valami mellett.


Úgy könnyű kitartani, hogy nincsenek próbáim és nem kell semmit csinálni....

a hit cselekedetek nélkül egyenlő a semmivel

Ábrahám is a tetteivel mutatta ki a hitét, nem avval, hogy "hiszek Uram" és ennyi.

Nem csak a szánkkal kell közelíteni és elfogadni a teremtőt.


Nem gondolod kedves Barátom, hogy túl nagy áldozatot adott Isten hogy ennyivel az ember megússza és örök életet kapjon:

"hiszek, de nem csinálok semmit amivel bizonyítom..."


Azt írja a biblia, hogy megfeszített erővel küzdjetek hogy bejussatok"

Ha nem csinálunk semmit, akkor mi folytán teszünk erőfeszítéseket?

(Lukács 13:24) 24 „Megfeszített erővel küzdjetek, hogy bejussatok a szűk ajtón, mert — mondom nektek — sokan igyekeznek majd bejutni, de nem tudnak,


A szűk ajtón azt jelenti, hogy nem egyszerű a bejutás, sok mindent kell tenni érte, és ezek lemondásokkal járnak, vagy Te nem így látod?

2014. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!