Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova tanúi, mi...

Tisztelt Jehova tanúi, mi lessz a pásztor népséggel?

Figyelt kérdés

Én az vagyok,jószág mellett nőttem fel egész eddigi életemben ezt csináltam és most jelenleg miközben írok kint vagyok a legelőn a jószágaim mellett és legeltetek.

De mi lessz velem ha nem vagyok Jehova tanúja hisz nem tudok eleget tenni azoknak a kérelmekének amelyeket elvárna tőlem a szervezet? Nem tudok prédikáló munkát végezni mert akkor itt kellene hagynom az állataimat,de viszont akkor ezek szerencsétlenek éhen halnának. Ez az életforma olyan nem engedi meg nekem,hogy néha Vasárnaponként szürbe öltözve elmenjek a misére.

Anyagilag pedi nem állok úgy,hogy embert fizessek aki elvégzi helyettem a munkát.

De mi lesz velem,pokolra kerülök azért mert nem vagyok Jehova tanú? És nem végzek prédikáló munkát? Ha minden állattartó azt csinálna,hogy ott hagyja a jószágot akkor mi történne? Az is Isten parancsai közé tartozik,hogy legyen gondunk az állatokhoz. De hogyan ha ez teljes odafigyelést igényel?

Hangsúlyozmám,hogy nem tartozom azok közé akik a húsiparnak dolgoznak! A tej termékből élünk.

És újra megkérdem,mi lesz velem?



2014. ápr. 28. 10:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tisztelt Sándor!

Én nem tudom,hogy Romániában mire van ideje egy pásztornak meg mire nincs de itt rólam van szó és én tudom a legjobban,hogy mi a napi teendőm.

Leírom,hogy tisztába legyen azzal,hogy hogy telik el egy napom.

Reggel 4-kor kelek.megiszom a csésze forró kávémat felöltözöm és ki megyek. Szétnézek az akolban,hogy minden rendeben van e,hogy nem e tőrtént valami éjszaka,nem e volt ellés és stb. Ha minden rendbe van előkészítem az abrakot behajtom a fejős jószágot(18db.juh és 34db.kecske) a fejőállásra és indul a fejés kézzel nem géppel.

Ez kb egy jó óra.

Ha ezzel megvagyok beviszem a tejet leszűröm és innentől a feleségem dolga a sajt készítés.

Én ki megyek megetetem a 42 db kidát és a 13 bárányt,megabrakolom a 2 lovat a két szamarat megitatok és kicspom őket a legelőkertbe ami a tanya mellett van,velük nincs gondom többet estig csak abban az esetben ha mennem kell valahova akkor szoktam befogni.

Ezután ellátom a 4 hízót kitrágyázok adok az 5 kutyának,és egyelőre ennyi.

Reggelizek és kb általában fél nyolc körül kihajtok.

A legelő kb 2 km.

1 óráig legeltetek,1kor behajtok delelni. Ha hazaértem megitatom megetetem a benti jószágot(disznók,bárányok,gedók,kutyák)utána ebédelek,és ebéd után egy fél órát szoktam pihenni.

De mivel tavasz van ilyenkor sok a munka a kertben is beszoktam segíte

2014. ápr. 29. 21:20
 12/15 anonim ***** válasza:

Olvasd csak el a 23.zsoltárt!

Dávid egy pásztorvolt,és emellet komoly hívő ember.

Nagyon komolyan vette a munkáját de a szívében ott volt az Isten hit.

Jézus Krisztus halála feltámadása a te és az én bűneimért volt.Ha valaki Jézust elfogadja megváltójának,akkor mindegy menyit és mit dolgozk,mert onnantól kezdve ,Isten Szelleme mindíg vele lesz.Bármikor, bárhol imádkozhatsz hálát adhatsz.

azt pedig ,hogy mit mondanak a jehova tanúi,nagyon ne vedd figyelem be .Ha van csak egy perced is kávé ivás közben reggel ,a Bibliát olvasd csak egy két verset ,ne sokat,főleg az Újszövetsége részt.

Ha nincs időd olvasni,kint a mezőn vagy bárhol tudsz Istennel beszélni és meg köszönni neki ,hogy a te bűneidért is meghalt Jézus ,és feltámadt a megigazulásodért.

Hinni kell ,és végezni a mindennapi dolgod ,ez nem bonyolult.

2014. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 sandor76 ***** válasza:

Aranyos vagy,latom sokat dolgozol.

Meg kell talalni az egyensujt a munkaid es a kozott az ido kozott amit az Isten dolgaival osszhangban kell tenni.

Tudom nem konnyu,de mar volt valaszolo aki irta,van ami lemondassal jar.

El kell donteni mit szeretnel jobban,igy elni ami sokszor bizonytalan,vagy nyitni arra ,hogy megismerd Istent es az igereteit.

Ez a vilag hamarosan veget er,de addig el kell dontenunk Isten melle allunk-e vagy minden jo igy ahogy van.

ezt a mostani allapotokat gondolom nem kell magyarazni.

Azt pedig hogy mi lessz ezutan a Bibliaban meg lehet talalni,ebben segitenek Jehova Tanui.

Te dontod el mit szeretnel,de nem biztos ,hogy eleg ha csak olvasgatod a Bibliat,attol tobbre van szukseg.

Ki kell mutatni,hogy valoban a mindennapi eleted resze.

Ez nem megterhelo,nem ker Isten lehetetlent senkitol,igy toled sem,ismeri mindenki gondjait bajait.

Amit viszont megtudunk tenni azt meg kell tenni,ezzel kimutatjuk valoban azt szeretnenk O iranyitson bennunket,nem pedig az olyan emberek akik ma teszik.

Jezus megmondta olyan nyomorusag lessz amilyen meg nem volt az emberiseg tortenelmeben,akkor nem az lessz a fontos mim van,hanem hogy tul fogom-e elni az egeszet.

Ehhez bizony ismeret kell,hogy tudjuk mi miert tortenik.

Az lessz a lenyeg mi fontos szamomra,barmi ami a vilagban van ,vagy Isten es a vedelme.

A Tanuk melyrehatoan tudnak ebben az ismeretben segiteni.

2014. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Miért akarnál "jehova tanúja "lenni?

Ha ismernéd az igazi arcukat,báránybőrbe bújt farkasok!!

Sajnos őkmég eztsem tudják,de nyájasan beszélni azt igen ,és szépen félre vezetikaz embereket!


Inkább hamár lehet válsztani Jézus Krisztus tanúja legyél!

hiszen Ő bocsássa meg a bűneinket,és nem Jehova ,az Ő vissza jövetelét várjuk,és nem Jehováét.

Neki adatott minden hatalom a földön és égen.

Ő a kezdet és a vég , MINDENSÉG URA ,

Jézus Krisztus az :Út Igazság És az Élet.

Neked Rá van szükséged.

Róla szól a Biblia ,ismerd meg a János evangéliuma alapján .

A közeledben nincs keresztyén közösség ???Babtisták ,vagy reformátusok ,vagy csak egyszerű Krisztusban hívő emberek ,akikkel beszélgethetnél???

Gondolkozz el ,Jézus hív az Ő országába ,ne hagyd ki .

Ha szivedben hiszed hogy Isten feltámasztotta a halottak közül,Jézust ,már nagyon jó úton vagy .


Nem tudom miért ragadsz le a "jehova tanúinál",szépszavakkal még a gyilkos galóca gomba pörköltet is fellehet tálalni,hiszen azt mondják nagyon finom ,csak halálosan mérgező.

2014. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Alátámasztom, hogy egy pásztornak kevés ideje van mással törődni. Legyen akármilyen évszak.

A Jehova tanúi hülyeséget pedig én is ellenzem. Semmi értelme.

Isten nem követeli meg, hogy menj mindig misére akkor ha nem tudod ezt teljesíteni.

2014. dec. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!