Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki öngyilkos lesz az...

Ha valaki öngyilkos lesz az tényleg a pokolra kerül?

Figyelt kérdés
ki találta ezt ki? és miböl gondoljátok hogy ez igaz lehet?

2014. máj. 2. 22:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
78%

nem oda megy!

még jó hogy elültetik gyerekkorban ezt az emberek fejébe, mert így nem lesznek öngyilkosok.

2014. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
#1 - te már vissza is jöttél, hogy ilyen biztos vagy? mesélj nekünk
2014. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

senki nem mesél ilyen élményekről.

én sem tudok mert nincs miről.

de hát az internet világában élünk, guglizni meg sok mindent kilehet.

2014. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha kerkat vagy, akk ezt is hinned kell. Ha nem, akk számodra nincs pokol.
2014. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
A biblia szerint igen
2014. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Nem.


Ugyanis nem létezik "Pokol".


A Biblia szerint két helyre kerülhetsz: a Mennybe, ahol örök rabszolgaág lesz részed; vagy a Seolba, ahol Isten nem érhet el, és majd megsemmisülsz a Második Föld eljövetelekor.


A neokeresztény tanítások szerint, akik jobban szeretik az élő híveket, mert azokat lehet pumpolni pénzért, azok szerint igen.


De minttudjuk: nem létezik "Pokol".

2014. máj. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
A pokol nem csak a biblia szerint létezik. az indiaik szerint is van... sőt, 7 pokol bolygó van. a 7. a legrosszabb hely. ezek az alsó bolygók. a felső bolygók meg a menny részei. asszem 3 vagy 4. legeslegfelül ha jól emlékszem, a teljesség, a legfőbb található, isten. a föld és az első mennybéli bolygó között van a purgatórium. itt több szenvedés van, mint a földön. halál után vagy a pokolba vagy a purgatóriumba megy az, aki nem ért meg a menyországra. én onnan vissza a földre, ha már leszenvedte azt a párszáz, pár ezer évet. aki a mennybe jut, tudtommal már nem kell a földre jönnie... DE EZ CSAK AZ ÉN gondolatmenetem. Szóval ebből következtetve, aki öngyilkos lesz, az azért kerülhet a pokolba/purgatóriumba, mert életében még nem élte meg a teljességet, és istent. és ameddig ez nem történik meg, addig halálunk után nem kerülhetünk a mennybe, vagy a nem tudom hova (a "megszabadultak", vagy muktik nem tudom hova kerülnek haláluk után, alvileg ők túl vanak léten és nemléten, időn, téren, halálon, születésen, szóval formátlanok, és időtlenek. mindenhol jelen vannak). Aki úgy hal meg, hogy nem szabadult ki a szamszaraból (létforgatag), az kénytelen addig és annyiszor megtestesülni, ameddig ez meg nem valósul.
2014. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
és onnnan vissza a földre*
2014. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki mákos beiglit fog enni, akkor szilvás bukta lesz.

Ezzel nem az öngyilkosokat tartják vissza, hanem a családtagokat botránkoztatják meg még jobban.

2014. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sandor76 ***** válasza:

Nem tiszteli az eletet amit kapott.

Abbol gondoljuk amit a Biblia ezzel kapcsolatban tanit.

2014. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!