Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúitól miért nem...

Jehova tanúitól miért nem lehet kapni rövid és egyértelmű válaszokat?

Figyelt kérdés

Mindig oldalakba írják le a válaszaikat még a legegyszerűbb kérdéseknél is és ez már nagyon idegesítő! Mintha máshogy nem tudnák kompenzálni a hazugságaikat csak úgy, hogy ha hosszan írják azt le, mintha attól igaznak tűnne majd.


Itt van ez a kérdésem is ami tényleg érdekel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


És nem találok egyetlen rövid, egyértelmű mondatot se, pedig még mondat sem kellene csak egy név, hogy Jehova, vagy Jézus és köszöntem szépen ennyi elég is lenne!


De ahogy néztem mások kérdéseinél is, nem képesek soha sem rövid egyenes válaszokat adni, csak mindenféle utakat nyitnak meg a beszélgetésben és eltelik úgy 5 perc, hogy utána már teljesen másról kezd el beszélgetni mindenki, pedig az igazság egyszerű!



#nyomorult tanúk
2014. máj. 6. 09:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
sandor76 mondjad csak ki a te urad? Kit vallasz annak? Hm?
2014. máj. 6. 19:10
 12/21 A kérdező kommentje:
Na mivan cica te is vissza tértél (Katy Weaver)? Te se mered még mindig kimondani, hogy ki a te urad és ez tesz bizonyságot arról, hogy ti nem vagytok keresztények, teljesen más az uratok és le merem fogadni, hogy nem bírnátok kimondani lelkiismeret furdalás nélkül azt, hogy "Jézus Krisztus az én Uram", mert még a végén megbántanátok Jehovát.
2014. máj. 6. 19:13
 13/21 A kérdező kommentje:

Sírjatok! Sírjon az egész szekta meg a bőrtorony amin éjjel nappal lovagoltok, parázna elfajult kígyók!

Jézus ezt fogja majd mondani felőletek, ti meszelt sírok:


"Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!"

Lukács 19:27

2014. máj. 6. 19:15
 14/21 A kérdező kommentje:
És ezeket nem azért írtam, hogy megbántsalak titeket, csak szeretnélek titeket felverni az álomból, bár a legszivesebben élőben mennék oda hozzátok és úgy pofoználak fel titeket.
2014. máj. 6. 19:16
 15/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Válasz a: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5.. __ Jehova és Jézus Krisztus :)

2014. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

KZitus nem lehet egyszerre Jehova és Jézus is, egy Úr van akinek szolgálni lehet, döntsétek el, ki az.


"Senki sem szolgálhat két úrnak..."

Máté 6:24


Aztán nekem ne mosolyogjál, mint valami idétlen hülyegyerek.

2014. máj. 6. 19:46
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
:D :) XD :P Hiába próbálkozol kedves kérdező. sajnos a tanúk csak tanúk maradnak, és oda se figyelnek az ilyesmire! De azért aranyos ahogy próbálkozol, de ők maradnak ilyenek. Ezt azt hiszem el kell fogadnunk, és idelye neked is elfogadnod.:)
2014. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
A jehovistáknak nem a bőbeszédűség a legnagyobb problémájuk, hanem az, hogy az ősapjuk, Russel, hogy legyőzze a Pokoltól való félelmét, elkezdte azt tagadni. Mivel a Biblia nyíltan beszél a Pokolról, ezért ezt csak a Biblia egyes részleteinek szimbolikus értelmezésével lehet megtenni. Ha szimbolikusan értelmezhetjük a Pokolról leírtakat, akkor sok más egyéb számunkra kellemetlen állítást is lehet szimbolikusan értelmezni, más mondatoknak pedig olyan jelentés is tulajdonítható, amit eredetileg nem jelentett, különösen a kontextusból kiemelve, egyes részleteit kidomborítva, ez pedig beleviszi az embereket a málnásba. Addig-addig csűrték-csavarták a Biblia szavait, hogy elhitték, hogy az utolsó apostol halálától egészen Russselig kiesett az egész emberiség Isten üdvtervéből, ugyanis az Egyházban nem a Jehova, avagy a JHVH nevet hívták segítségül, ami mellesleg már az Ószövetségben is ismert volt, hanem azt a nevet, amelyről azt mondja Péter, hogy nem adatott emberek között az ég alatt más Név, amely által megmenekülhetnénk. Ez a Név pedig - a jehovisták bánatára - a Názáreti Jézus Krisztus Neve. Vagyis az a jehovisták legeslegalapvetőbb problémája, hogy annak idején Russel rossz alapokat rakott le, amit azóta sem mertek megkérdőjelezni. A hosszú körmondatokra azért van szükség, hogy a Biblia egyértelmű állításait a Biblia szövegkörnyezetéből kiemelt és átértelmezett részletekkel színezzék át. Tulajdonképpen egy öregasszonyból is lehet fiatalasszonyt csinálni, vagy egy fiatalból öreget, csupán vakolóanyag és festék kérdése az egész.
2014. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
Ja, az Ószövetség Istene a Krisztus volt, Ő mutatkozott be Mózesnek úgy, hogy JHVH, amit nem tudunk, hogy hogyan kell kimondani, ezért elfogadható a Jahve, vagy a Jehova is, de valószínű, hogy eredetileg máshogy kellett kimondani. A lényeg az, hogy Jézus azonos Jehovával. Ez a név pedig többesszámú fogalomhoz van társítva, ez pedig az Elohim, amit úgy lehet lefordítani, hogy Istenek. Vagyis a Jahve Elohim azt jelenti, hogy Jahve Istenek. Ez pedig a Biblia egyéb részeit is figyelembe véve azt jelenti, hogy a Jahve név hozzátartozik az Atyához, a Krisztushoz és a Szent Szellemhez is. Aki szerint Jézus nem Isten, az nem tiszteli Jehovát sem.
2014. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Drága kedves kérdező!

Nagy kedvem lenne ugyanolyan szemtelenül,és arcátlanul viselkedni mint te.De tudod ez a különbség kettőnk között,én nem alacsonyodom le a te szintedre.

Úgy látszik,hogy azért messze nincs még olyan ismereted a Bibliából,hogy megértsd amit már többször is leírtak neked:a két úrnak való szolgálat nem azt jelenti amit te szajkózol állandóan.

Az ilyen hozzászólások miatt nem lehet nektek röviden válaszolni!

Én azért megpróbálom most neked egy mondattal megválaszolni a kérdésedet.


AZ ÉN ISTENEM JEHOVA,AKI KINEVEZTE JÉZUS KRISZTUST FELÉNK URUNKNAK ADDIG AMÍG VISSZA NEM VESZI A HATALMAT AZ EMBEREK FELETT!



Ennyi és nem több a magyrázatom,remélem megfelel.

2014. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!