Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként maszturbálást...

Keresztényként maszturbálást hogy a jó büdös francba lehet letenni VÉGLEGESEN?

Figyelt kérdés
Igen, tudom a választ : imádkozz... Már 3 éve megtértem, egy ideig éreztem is, hogy más lettem, de rövid idő után visszatért ez az ocsmányság az életembe, és azóta sem tudok szabadulni tőle, pedig már nagyon utálom magam, hogy mindig elkövetem... Olvasok Bibliát, elhatározom, hogy NA, holnaptól vége, Istentől is bocsánatot kérek, és mondom neki, hogy szeretnék szabadulni, de semmi.... mindig csak ugyanaz a ***** ördögi kör, ami egyre jobban végtelenedik el, és örök megkötözöttségnek tűnik ... Mit csinálok rosszul ?

2014. máj. 9. 15:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

63%-os!


Két dolog:


1: Sajnos nem vagyok olyan önmegtartóztató, hogy ne válaszoljak, ezért bocsánat.

2: Te nő vagy? Most komolyan kérdem, majd elmondom, ha igen, hogy miért.


Tehát:


1Pét 2:11 Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól (epithümia), amelyek a lélek ellen vitézkednek;


Vö, és gondolkozz el rajta:


Jak 4:1 Honnét vannak háborúk és harcok közöttetek? Nem onnan-e a ti gerjedelmeitekből, amelyek a ti tagjaitokban vitézkednek?


Gal 5:4 Elszakadtatok Krisztustól, akik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


Epithümia előfordulása:


Márk 4:19 De a világi gondok és a gazdagság csalárdsága és egyéb dolgok kívánsága (!) közbejővén, elfojtják az igét, és gyümölcstelen lesz.


Luk 22:15 És monda nekik: Kívánva (!) kívántam a húsvéti bárányt megenni veletek, mielőtt én szenvednék:


És még ezek kívül 35 esetben.


Nézzük ahol a test, és a kívánság együtt szerepel:


Róm 1:24 Annak okáért adta is őket az Isten szívük kívánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;


De hogyan?:

Róm 1:25 Mint akik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, aki mind örökké áldott. Ámen.


Máshol:

Róm 13:14 Hanem öltözzétek fel az Úr Jézus Krisztust, és a testet ne tápláljátok a kívánságokra.


Milyenek ezek a kívánságok? Nézzük meg az előtte lévő sort:

Róm 13:13 Mint nappal, ékesen járjunk, nem dobzódásokban és részegségekben, nem bujálkodásokban <κοíταις , ágyak> és feslettségekben, nem versengésben és irigységben


Akármit is próbálnánk beleilleszteni Péter levelébe, az egész Bibliából a test cselekedetei a tivornya, az össze vissza másokkal lefekvés, a versengést egymás ellen, az irigység, a bálványimádás és az ehhez hasonló cselekedetek. Természetes, hogy a Biblia elítéli azokat a cselekedeteket, ahol úgy váltogatom a partnereimet, ahogy más az alsógatyáját, de nem is ezen megy a vita. Péter levelében nincs szó arról, hogy a test kívánsága szexuális értelembe lenne leírva. Ha megnézed a fejezet első sorát, egyértelmű, hogy Péter milyen fajta cselekedeteket értett a test kívánságain:

1Pét 2:1 Levetvén azért minden gonoszságot, minden álnokságot, képmutatást, irigykedést, és minden rágalmazást.

Az egész fejezetben egyetlen utalás sincs szexualitásra. De ha te még azt is olvasnád ki belőle, akkor milyen következtetéseket vonnál le? Ne kívánjam meg a feleségemet, mert az a test cselekedete?


Ezt írod:

„Tudod ez kb az a logika, amikor a homoszexuálisok is mentegetik magukat, hogy a Bibliában nincs szó a homoszexualitásról. „


Nem a fenét, ki beszélt ilyenről? 3Móz 18,22; 3Móz 20,13; Rm 1,27


„Elmondom neked, hogy azért, mert ugyanabba a hibába esnek bele mint te, hogy a magyar fordításból indulnak ki. Számukra az (1Kor 6,9)-ben az "arszenokiotész", amelyet Károli "férfiszeplősítőknek" fordít, semmit sem jelent, mert tényleg nincs szexuális jellegű tartalma. „


Ki beszélt ilyenről. Pontosan tudom, hogy az arszenokoitész homoszexuális férfit jelent. Az 1Tim 1:10-ben ugyan ez a szó szerepel. Amikor először beszélgettünk az IPéterről, már akkor sem a magyar fordítást, hanem a görögöt vettem alapul, ahogy most is, tehát nem igaz a vádad, hogy csupán a Károli alapján írok, és kérlek ilyen hazugsággal ne is vádolj, mert nem igaz! A legelső –a másik kérdésnél lévő - válaszomat, melyet neked címeztem a második bekezdés így kezdődik:

„Ugyan ez a ἐπιθυμία (epithümia) szerepel például 1Tim 6:9-10-ben is: „


„Azonban ez nem így van, mert a házasságban történő szexuális kívánságok természetes dolgok, amelyeket maga Isten szentesített”


Ami testi kívánság… Vagy az lelki?


Megkívánni más feleségét az szexuális bűnös kívánság, ami szerepel Isten törvényében is. Az önkielégítés nem szerepel, és még csak említést sem tesz. Tesz említést, és elítéli a homoszexualitást, az állatokkal való közösülést, más feleségének a megkívánását, más menyasszonyával való lefekvést is, de az önkielégítést nem! Márpedig az, hogy mi bűn és mi nem, azt csak és kizárólag a törvényből ismerhetjük. Azért, mert neked, vagy a másiknak nem fér bele, attól még nem lesz bűn. Ha neked nem fér bele, de nem bűn, hát ne csináld. De megítélni ezért embereket, viszont az nem a legkedvesebb cselekedet, amivel magad is ítélet alá kerülhetsz.


„A blog írója hivatkozik a görög eredetire, azonban nem mondja meg, hogy az informióját honnan vette.”


A blog írójának egy sok pénzért vásárolt szoftvere van, ami kiír minden egyezést, egyéb előfordulási helyet, az összes jelentését a szónak, legyen az óhéber, vagy ógörög. De a lényeges jelentéseket az interneten is meg lehet találni, amit te is használsz, azzal sincs semmi baj. Nem hinném, hogy hiteltelen lenne bármi, amit ír valaki, és nem folyamatosan a forrására hivatkozik. Akit érdekel, nézzen utána. Úgy, ahogy a Béreaiak is, amit hallottak, megvizsgálták az írásokból.


Szia

2014. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
80%

Gratulálok, aki azt írta, hogy estére fáradj el...

1. Nem így sportolunk, hogy estére az ágyba essél. Főleg nem így kezdjük el a sportot. Tudod, csúnya baleset lehet a vége. Izomszakadás, húzódás, stb. Arról nem is beszélve, hogy néhány nap, hét alatt megutálod még a mozgást is.

2. Én hulla fáradtan is gond nélkül magamhoz nyúltam, az nem akadály.


Nem azért, de egy házas ember, vagy egy impotens öreg, nőkről más nem is beszélve, hogy veszik a bátorságot, hogy belekotnyeleskedjenek egy ilyen témába tanácsot adni? Azért kíváncsi lennék, hogy az az agglegény, aki vallási meggyőződésből nem veri ki, hányszor és milyen időközönként kel fel reggel ragacsos alsógatyával, okosok...


Tetszik tudni, lehet megzabálni egy finom tál étket, és lehet szépen is megenni. Lehet napjában zabálni(rárántani) és lehet gyertyafényes vacsorát is ülni (kiverem, mert nem bírom ki mert már egy hete... ) Lehet egy pohár bort is meginni, és lehet seggrészegre vedelni.

2014. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy megvakulsz tőle ha nem hagyod abba ha nem ebbe az életedbe majd a következőbe.
2019. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Hagyd már abba az elmebetegséget előző.


Amúgy meg szabadulj meg a kereszténységtől, jobban jársz.

2019. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Elmebetegség ezért bocsánatot kérni.
2019. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Yuda, a szentszellem démon.
2019. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!