Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a római katolikus vallás...

Ha a római katolikus vallás érdekel, akkor az olasz és francia nyelvek közül melyiket érdemes tanulni? Melyiken lehet hamarabb frissebb és több információhoz jutni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Vatikán hivatalos nyelve a latin.

De most az angol mellé kell választanom egy másik idegen nyelvet.

Az olasz és francia egyformán tetszik, így nem tudok ilyen alapon választani.

Viszont számomra az is dönt, hogy melyiken lehet több információhoz jutni a témával kapcsolatban?


2014. máj. 10. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőre elég hamar lefordítják a lényeges híreket. Egyébként furcsa nekem, hogy naprakésznek kell lenni ahhoz, hogy valaki jó katolikus legyen.
2014. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem kell naprakésznek lenni ahhoz, hogy valaki jó katolikus legyen. Viszont engem személy szerint érdekelnek a friss információk. Más "problémád" a kérdésemmel kapcsolatban? :)


Köszi a választ!

2014. máj. 10. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy csodálkozni mertem. Nem, nincs más "problémám".
2014. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az olaszt választanám. Bár nem a friss hírekkel kapcsolatban, hanem pont ellenkezőleg. Egyháztörténet érdekel és ott elég sok publikáció csak olaszul van sajnos...

Ezen kívül szubjektív vélemény: én szebb nyelvnek tartom az olaszt.

2014. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Vatikán híreit, a Pápa beszédét olaszul lehet leginkább meghallgatni, elolvasni. A tanulmányok nagy része is olaszul - vagy "óolaszul" van. (A latinon és a görögön kívül, természetesen.)

Ezenkívül természetesen angolul lehet kutatni a katolikus vallást.

Franciául kevesebb anyag áll rendelkezésre, bár a kérdés, hogy hol akarod keresni a híreket, és pontosan mi érdekel.


Én - függetlenül, hogy mindkét nyelv szép és értékes - esetedben az olaszra szavaznék.

2014. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is az olaszra szavazok. Bátyám tanulja a nyelvet, és szokta hallgatni Ferenc pápa beszédeit. Egész jól meg is érti őket.
2014. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!