Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hívők, hogyan állnak a...

Akik hívők, hogyan állnak a meleg emberekhez a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Hívő ember vagyok,tudom a Biblia szerint a homoszexualitás elítélendő,bűn,és utálatosság Isten szemében.Emberként mégsem tudom elítélni ezeket az embereket,úgy vagyok velük,hogy majd Isten ítélkezik felettük.Ez nem baj,hogy én úgymond elfogadom őket,bár szóba nem hozom,és nem forszírozom? Légyszi csak keresztény,hívő emberek válaszoljanak.
2014. máj. 11. 22:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

Legjobb esetben csendben utálnak, de inkább nem annyira csendben teszik ezt.


Leszbikus

2014. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az adott személlyel nincs bajom.

Az a fajta viselkedés veri ki a biztosítékot, amikor valaki büszke a "másságára", aki a felvonulásokra eljár hirdetve a "másságát", mintha ettől ő különleges volna.


Egyébként nem érdekel, hogy kinek milyen a szexuális élete, amíg azzal másokat nem botránkoztat meg, vagy nem akarja azt emberi joggá tenni, és nem veri magát felvonulásokon, stb.


Istené az ítélet joga.


Egy Római Katolikus

2014. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
41%

A felvonulás lényege az, hogy nincsenek ugyanolyan jogaink, mint a heteroknak. Ha lennének nem kéne felvonulni.

Nem arról szól, hogy különlegese vagyunk, arról, hogy megkülönböztet minket a többségi társadalom, korlátozzák a jogainkat, másodlagos állampolgárok vagyunk.

2014. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

"megkülönböztet minket a többségi társadalom, korlátozzák a jogainkat, másodlagos állampolgárok vagyunk."


Írnál konkrét, alátámasztott, igazolható példákat arra, hogy:


1)Hogyan különböztetnek meg a gyakorlatban?

2)Konkrétan milyen jogaitokat és hogyan korlátozzák és kik?

3) Mi az, hogy másodlagos állampolgár vagy? Ilyen nem is létezik szexuális irányultságra alapozva!


Egy Római Katolikus

2014. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

Nem házasodhatok, nem fogadhatok örökbe. Igen másodlagos állampolgár vagyok, mivel nem tehetem meg azt, hogy összeházasodhassak azzal akit szeretek. Te igen.

Nem vagyunk egyenlőek jogilag.

Kórházban amikor műtöttek, megadtam a párom nevét, hogy élettársam és a legközelebbi hozzátartozom csak néztek, meg értetlenkedtek, mert női nevet mondtam be.

2014. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy vagyok, mint te. Hogy lenne már baj, hogy elfogadod őket? Ez lenne a normális. Nem kell "helyeselni" a dolgot, viszont tudomásul kell venni, hogy vannak ilyen emberek és ők nem tehetnek erről, ez náluk így alakult.
2014. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%

Már vannak államok, ahol (sajnos) elfogadják az azonos neműek házasságát.


Az örökbefogadást pedig mindvégig szigorúan TILTANI kell, úgy gondolom. Ez nem az azonos neműek ellen van, hanem a gyerekek érdekében:


Pl. van egy pár, Anita és Anikó.

Két hölgy. Szerinted a gyerekben milyen kép alakul ki, hogy anyám és apám azonos neműek?

Honnan kap egészséges családképet a gyermek a mindennapokban, amikor azt elsősorban otthonról hozza?


Egy Római Katolikus

2014. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
#3, figyelj, mi az hogy megkülönböztet a többségi társadalom? Nem te különbözteted meg magadat a többségi társadalomhoz képest, amikor azonos neművel akarsz házasodni. Ez olyan, mint ha azt mondaná valaki hogy igaz hogy lopni szoktam, de azt kikérem magamnak hogy tolvajnak nevezzenek. Ezer bocs a példáért, nem tartalmilag akarok párhuzamot vonni a példával, remélem érthető. Nekem semmi bajom a melegekkel alapvetően és sem hangosan, sem csendesen nem szoktam fikázni azt hiszem valakit csak azért, mert mondjuk tudom róla hogy meleg. Az egyik legnyíltszívűbb, legkorrektebb ember akit valaha is ismerni volt szerencsém is meleg volt. Inkább a ferdítéssel van bajom, ha hideg, ha meleg.
2014. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Jav.: Nem te különbözteted...akarsz házasodni?
2014. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
53%

"hogy anyám és apám azonos neműek?"


De buta vagy...anya és anya van. Ezek szerint az egyedül álló szülőtől is vegyük el a gyereket? Hiszen csak egyféle példa van ott is.

Amúgy meg mi baja lenne a gyereknek attól, hogy azonos nemű szülei vannak?

Vannak hetero és homo párok, ilyen egyszerűen el lehet magyarázni egy gyereknek.

Tudod mit kéne MEGTILTANI?

Hogy bárki gyereket vállaljon csak úgy. A hetero pároknak semmi nem kell hozzá? Elmeorvosi vizsgálat pl? Felmérni, hogy az apa pedofil, erőszakos esetleg, vallási őrült valamelyik szülő és a szeretetnél fontosabb számára, mit ír egy mesekönyv?

Fontosabb az, hogy középkori eszméket erőltessen egy gyerekre, egy életre tönkretéve ezzel?


Milyen egybites gondolkodásra vall, hogy a család csak nő és férfi? Mitől jobb az? A házasságok nagy része válással végződik, rengeteg gyereket bántalmaznak, terrorizálnak. Ez mitől jó ez a modell? Ja, attól, hogy férfiként kiskirálykodhatsz otthon, másnak meg nem lehet szava.

Boldog ember lehetsz, hogy nem gondolkozol csak azt mondod amit a szádba adtak...

2014. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!