Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, mi ilyenkor a...

Jehova Tanúi, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Előre megírom,hogy a kérdés nem kamu!

Édesanyám 69 éves,kb 2 éve látogatják a Jehova Tanúi,Királyság teremben is volt már összejövetelen. Tehát 2 év az nem kevés idő. A tegnap amikor elmentem hozzá azzal fogadott,hogy nem szeretné többet tanulmányozni a Jehova Tanúival. Ha azt mondom,hogy panaszkodott akkor hazudnák. Tudni illik,hogy anyumnak olyan a természete,hogy soha senkit nem tudna megbántani. Ő azt hiszi,hogy ha vissza mondja a tanulmányozást akkor ezzel megbántja azokat az embereket akik már 2 éve járják a házát. Tőlem kért tanácsot,de mivel én nem vagyok jártas az ehhez hasonló problémákban nem tudod,hogy ilyenkor mi a teendő.

Mondtam neki,hogy majd szólok én nekik de erre azt felelte,hogy "az ugyan az mintha én mondanám el...".

Mit tegyek?

Elég tanácstalan vagyok és aggódom mert egyedül él én meg csak egy héten egyszer találkozom vele a munkám,a családom meg a távolság miatt. Valami ötlet vagy jó tanács jól jöne most.


Köszönöm!



2014. máj. 14. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A legjobb az egyenesség, ahogy neked is elsőre eszedbe jutott. Tehát akármennyire kellemetlen, szóljatok nekik. Jobb ha te szólsz, nem anyukád, mert őt elkezdik majd faggatni, hogy miért akarja abbahagyni, ez meg még kellemetlenebb helyzet lenne neki. Te is próbáld tapintatosan elmondani nekik, a legjobb ha azt mondod, hogy egyelőre szüneteltessék a tanulmányozást. Lehet, hogy anyukád később meggondolja magát, nem lehet tudni.
2014. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Erre tényleg nem gondoltam.

Mindig megpróbáltam egyenes úton elérni célomat de most ez valahogy nem az én "területém" és tényleg tanácstalan voltam.

Még egyszer köszönöm! :)

2014. máj. 14. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:

A tanúk tiszteletben tartják mások kérését.

Bátran kérd őket ne menjenek oda többé,kommentár nélkül.

Esetleg mond azt ,hogy magán ügy hogy miért nem .

2014. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia


Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Mi nem sértődünk meg, ugyan is ez nem kötelező.

Az embernek Isten szabad akaratot adott, és ezt tiszteletben tartjuk mi is.

Ha Édesanyud így döntött akkor minden félelem nélkül elmondhatja azoknak a Testvéreknek akik hozzá járnak.

Bár sajnáljuk, hogy így döntött, de mi nem vagyunk inkvizítorok,

Ha ezért egy Tanú megsértődik, akkor ott baj van a Tanú szellemiségével.

(Prédikátor 7:8, 9) . . .. 9 Ne sértődj meg hirtelen szellemedben, mert a sértődés az ostobák kebelében nyugszik.


A biblia ostobának, más fordítás szerint bolondnak nevezi azt az embert aki megsértődik.


Katy Weaver

2014. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fogják érteni. Nem hinném, hogy annyira ragaszkodóak lennének, hogy faggatnák édesanyádat a magánéletéről. Itt az a legjobb ha megmondja akár Ő akár Te az igazságot: hogy nem szeretné anyukád, hogy többet jöjjenek. Kész. Szerintem ez ilyen egyszerű.


Szia, szép estét: Elizabeth

2014. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De szép neved van.
2014. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az valóban igaz, hogy jobb az egyenes beszéd.

Ám nem látom értelmét annak, hogy te közöld velük anyukád helyett a Tanúkkal, hiszen nem te tanultál velük és érteni lehet az ő aggodalmát is, de a Tanúk kedvesek e területen is és senkire nem erőltetik, és őket ez nem bántja meg csak anyukádat fogják sajnálni, amiért abbahagyja - és igazán nem tolakodás miután megértették, hogy nem akar tanulni tovább ha megkérdeznék, hogy miért akarja abbahagyni.

2014. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(egy Tanú)
2014. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hozzám is jártak Bibliát tanúlmányozni,de sajnos nem értettünk egyet,mert én Jézus Krisztus tanúja vagyok,ők pedig Jehova Tanúi.

Szépen megkértem az ilető személyeket,ne jöjenek többet,és elváltunk békességben.

2014. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!