Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Becsavarodtam, ilyenkor mi a...

Becsavarodtam, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Normális tinilány voltam. Szerettem a barátnőimmel találkozni, és menni ide-oda. Mindig a kis falunkon belül találkozhattunk, a másikhoz pedig ritkábban engedett el. Amikor a helybeli barátnőmhöz mentem, és nem a megadott

időpontban (5-10 perccel később) értem haza, anyu elmondott mindennek, és 2 hétig nem engedett sehova. (1 hibája van, az is csak ez, de nagyon szeretem) Egyszer lekéstem a buszt hazafelé menet az iskolából. Elmentem egy barátnőmmel hozzájuk, de ő csak 9 km-re lakik tőlünk. Ott maradtam egy picit, és utána mentem is a buszra. olyan "szerencsés" napom volt aznap, hogy azt is lekéstem és várnom kellett másfél órát. Persze otthol ebből jó nagy cirkusz lett, pedig anyu ismeri azt a barátnőmet, és az anyját. Akkor is elmondott mindennek, és hangosabban is üvöltött, és kötöszködött, pedig akkor is csak magyarázkodtam. Sírtam, mert csúnyákat mondott rám.(de amúgy nagyon rendes velem, csak ilyenre allergiás) Ezután, még ha előbb is mentem haza, akkor is leszólt, meg hogy "minek kellett ilyen kevés időre elkéreckedned?". Már nem mertem megkérdezni, hogy "a barátnőm elhívott a szülinapi zsúrjára, elmehetnék-e hozzá?" meg semmi ilyesmit. Több hónapja csak suliba, vagy a mamámhoz utazgattam, meg ahová anyu elvitt (bevásárlásokra). Elkezdtem sokat TV-t nézni, és visszaszoktam a mesére. Az a mese amit nagyon szerettem, egy sorozat volt az egyik mesecsatornán. Na azt, rongyosra néztem és nézem. Közösségi életet is csak a suliban tartottam, meg itthol a családtagjaimmal. sokat néztem azt a mesét, de egyszer volt olyan hét, amikor úgy más csatornán is ment, és csak azt néztem. Akkor elkezdtem a valóságban látni és hallani a figurákat. De megszűnt a másik csatornán, ezért utána csak a televízióban láttam, de ezután sokkal rosszabb történt a halucinációknál (a halucináció ugye már rég elmúlt): fontosabbnak tartom a virtuálisan kreált hősöket, mint az élő barátokat. A helybeli barátnőm megkérdezte anyumat, hogy át-e mehetnék hozzájuk medencézni, és ő bele is eggyezett. (az javult, hogy már nem kiabál velem, de félelem maradt bennem) De én ilyenkor is inkább otthol maradtam, mert új részek jönnek a mesének, mikor a barátnőmnél is van az a csatorna. Inkább vártam másfél órát, hogy kezdődjön a sorozatom.


Jelenlegi állapot: Jobban szeretem a virtuálisan kreált hősöket, ráadásul belezúgtam a kedvenc meseszereplőmbe (aki még nem is ember). Ráadásul elkezdtem megint Barbizni, amit már réges-régen nem teszek meg.

Teljesen becsavarodtam!Mit tegyek?

(korom: 15 leszek)



2013. jún. 16. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus biztos nem lenne hátrány. Az jó jel hogy érzed valami nem stimmel de mindenképp kellene valami segítséget keresned.
2013. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért ez ijesztő...


Valahogy próbálj ettől a mesenézéstől szabadulni, mert ez nagyon beteg.

2013. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ariana-girl válasza:
Szerintem,sem lenne rossz ötlet egy pszichológus vagy legalább szólj erről valakinek.Fontos lenne,hogy lekösd magad valami mással,szerintem. Tereld el a figyelmed erről a mesézésről,mert nagyon rosszul hangzik. Sok sikert!
2013. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Phszihológust ajánlok aki egészen biztosan tudna szerintem segiteni, és valamilyen rendszeres sportot

(a sport jót tesz a gondolkodásnak is, levezeti a feszültséget)

2013. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!