Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha reformátusként nőttem fel...

Ha reformátusként nőttem fel úgymond, de nem vagyok megkeresztelve (szüleim szerették volna, ha majd én választok) és a párom katolikus, akkor melyik felekezetnél kellene megkeresztelkednem?

Figyelt kérdés

Tény, hogy konkrétan nem vagyok megkeresztelve, de a református hit szőtte át a gyerekkorom. Viszont az utóbbi időben sokat jártam katolikus templomba, hogy megismerjem nagyjából. Megtetszett nagyon, de valahol a szívem a reformátushoz húz, de máskor meg a katolikushoz. Nem szeretnék az alapján dönteni, hogy a szüleim reformátusok ezért ezt válasszam, vagy a párom katolikus ezért meg azt.

Viszont mindkét felekezet hitoktatására nem járhatok, s csak az egyiknél keresztelkedhetek majd meg.

Talán a párom vallását kellene választanom a jövőbeli esküvő s gyerekvállalás végett? Vagy ezt félretéve a reformátust amiben tulajdonképpen s amit jobban ismerek?

Nem kérek rosszalló válaszokat.. Hiszek Istenmebn és szeretném végre megtalálni a helyem ezen a téren.. zavar hogy sehova sem tartozom...



2014. máj. 15. 12:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Javítottam a fent hibásan írt mondatomat: "Vagy ezt félretéve a reformátust amiben tulajdonképpen felnőttem s amit jobban ismerek?"
2014. máj. 15. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Csak az tudom mondani, amit én tennék: a párommal leszek a jövőben egy család - az ő vallásához igazodnék. Még egy tanács: ha meg tudtok közelíteni, menjetek el egy görög-katolikus szertartásra. A katolikus szertartás eredeti értelmét és szépségét talán jobban megérzitek, gyönyörű a ritmusa, az egész archaikusabb. (elfogadják egymást a rómaival,tehát mehettek és aki volt első áldozó, az áldozhat is. Két szín alatt áldoznak mindig.)
2014. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én azt a vallást tartanám meg, amiben felnőttem. A gyerekeitek meg lehetnek olyan vallásúak, amilyennek kereszteled, vagy majd választanak maguknak. Szerintem a vallás egyéni dolog, sem a szülőknek, sem a párnak nincs köze hozzá, ha abban nevelkedtél, azt érzed magadénak, akkor maradj is az. Ha pedig nem tetszik, keress olyan vallást, ami jobban tetszik. Az én szemléletemben a vallás amúgy is csak egy keret,mint a tanulásnak az iskola épülete. könnyebb úgy tanítani egy város gyerekeit, ha egy iskolába teszed őket. Ugyan úgy egyszerább úgy hitet adni az embereknek, ha vallásokba, egyházakba tesszük őket.
2014. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Talán most a második hozzászólóét érzem közelebb magamhoz.

Lehet így kell felfognom, hogy ne kössem senkihez a vallásom. Válasszam azt amelyik valóban közelebb áll hozzám.

2014. máj. 15. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még a megkeresztelkedéssel. Ha református leszel, akkor is köthettek házasságot a katolikus pároddal, nincs semmi akadálya, viszont felmerül a kérdés, hogy minek fogjátok megkereszteltetni a gyermekeket és melyik tanítás szerint nevelitek majd? Sok a hasonlóság, az irányvonalak ugyanazok, de van pár különbség, amiben dönteni kell.
2014. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Biblia azt írja: „Sokkal inkább az Istennek kell engedni, hogynem az embereknek".


Semmiképp se aszerint dönts, hogy mi a párod vallása, aszerint se, hogy mi a szüleidé, de aszerint se, amit mi itt összeírkálunk neked. Mindenki azzal fog érvelni, afelé fog terelni, ami a saját hite, és így esetleges lesz, hogy mit is választasz. Vallást nem szabad ennyire esetlegesen választani, szerintem.


Olvasd a Szentírást, kérj imával segítséget Istentől, hallgass a lelkiismeretedre, és vizsgáld meg magadban, szerinted melyik vallás áll közelebb a krisztusi úthoz, az Evangéliumhoz és Istenhez. Ő meg fogja mutatni neked az utat, nem jelekkel, hanem belül, lelki indíttatással. Csak Rá hallgass és csak Neki engedj!

Sok boldogságot az új, választott vallásodban!

2016. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!