Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A síita muszlimok mely országo...

A síita muszlimok mely országokban imádkoznak csak napi háromszor?

Figyelt kérdés
Egy idiai síita muszlim ismerősöm azt mondta nekik is ötször kell mint a szunnitáknak viszont azt olvastam, hogy a síitáknak ez egy jellegzetessége a napi három ima.
2014. máj. 18. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok ilyenről. Mindkettőnél a napi 5 ima a kötelező. A mozdulatsorban van némi eltérés, de az alap adott...

Egy kis irányzat van, ami elég lazán fogja fel (mivel szerintük ez nem egyértelmű, hanem vitatható), a híveire bízza ki, mikor, hogyan imádkozik, de a legtöbb vezetőjük (tudtommal) 3 imát nevez meg. De ők nagyon távol állnak a síitáktól

2014. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A paradicsom a sajtos szenyámban van.:)

Az tuti, hogy nem a földön, vagy hol van az élet fája?

2014. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én siita vagyok...minden siita muszlim háromszor imádkozik, bárhol is legyen, bárhonnan is legyen.
2014. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-2 válasz közt ellentmondás. Na most akkor mennyit is..??
2014. máj. 20. 04:42
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nem vagyok muszlim de 2 éve tanulmányozom elég mélyrehatóan a vallást. Van egy síita magyar honlap, ott is 5 imaidő van megemlítve. Én mindig is 5-ről tudtam, az ismerősöd is annyit imádkozik.

Ennél többet/biztosabbat nem tudok mondani.

2014. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi. egyébként ismerősöm nem imádkozik rendszeresen mert elmondása szerint nem nagyon hisz "allah"-ban, de a családja miatt muszály néha eljátszania.
2014. máj. 22. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!