Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A fejlettebb országokban...

A fejlettebb országokban miért kisebb jelentősen a hívők száma, mint a fejletlenebbekben?

Figyelt kérdés

Gondoltam arra, hogy talán azért, mert a vallásokat meg lehet támadni tudományosan, azonban a hit nem a tudományosság kérdése. De valamiért mégis fontos szerepet játszik, mert pl. a latin-amerikai vagy a közel-keleti országok sok szempontból a nyugati trendekhez képest elmaradottak.

Valóban a tudomány fejlettsége, a jólét és az átfogó oktatás az oka a vallások és hit visszaszorulásának?


2014. jan. 11. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

A figyelem. A mostani világunkban az a fontos, hogy képzett legyél, karriert csinálj, tréningeken vegyél részt, fúrd ki a másikat, és egyáltalán: tegyél meg mindent azért, hogy a lehető legtöbb pénzt szerezd meg. Ha nincs magas végzettséged, szinte csak a túlélés a cél, ha tudtál tanulni, akkor a folyamatosan eszkalálódó technika ránt magához, mert azt verik belénk, hogy a technikától, a minél fejlettebb technikától jobb lesz az életünk. Pedig legfeljebb csak kényelmesebb.

Kinek van ideje elgondolkodni a bűnbeesésen? A nagyokosok azt hiszik, hogy a vallás egy instant hülyeség, egy mese, ezt kiabálják, és elég hangosan. Aki gondolkodás nélkül, betű szerint hiszi a Bibliát, bár egészségére, de semmivel sem ér többet egy törtető materialistánál, de még ki is nevetteti magát.

Gondolkodni kell, filozófusokat olvasni, és "bort inni", ha szereti valaki Hamvas Bélát.

Hogy miért csökken a hívők száma? Mert az egyházak politikai pártok, ráadásul rugalmatlanok. A hajtás és a technokrata propaganda mellett így esélye sincs. Pedig "ateista ember nincs." Ez óriási igazság, csak sokaknak kellemetlen. :)

2014. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

A városok kiszoritják Isten teremtésmüvét, mindenhol csak az ember által készitett dolgokat láthatjuk.


A feljett városok annyira lefoglalják az embereket a munkával és a szorakozással, hogy apszolut nincs lehetösége a kezébe venni egy szál mezei virágot, vagy elgondolkozni bármin is.

Az emberek az a pénzükben, az autójukban, a vezetökben, a lakásukban, és a biztositóban biznak, nem érzi szükésgét annak, hogy Istenben bizzanak.

A média mindenhol az ateizmust támogatja, és a vallást kigulyolja, kiparodizálja.

2014. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

'ateista ember nincs'


Cáfolnám, itt vagyok, ateista vagyok.

Az eredeti kérdésre a válasz pedig pontosan az, amit leírtál: elegendő tudást halmoztunk fel, hogy szinte teljes bizonyossággal állíthassuk: nem istenek teremtettek minket, hanem mi teremtettük az isteneket.

És egy fejlett országban ez így is van jól.

2014. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég kedves 1-es......valaki itt értelmes mondatokat fogalmaz meg? Filozófusokra utal? Művekre???(A bor filozófiája...kedvenc) Atyám mi történt ezen a honlapon? És mi lesz a következő? Jajj már ez a honlap sem a régi! :D

Mindenesetre a szívemből szóltál és nagyon örülök, hogy VÉGRE(igen, ez is megtörtént) egy olyan kommentelőt is találtam aki hasonló véleményt oszt mint én.

2014. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!