Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják a Harry Pottert...

Miért utálják a Harry Pottert a vallásosok annyira? Az csak egy film, nem?

Figyelt kérdés
hallottam néhány vallásos ki nem állhatja ezt a filmet,miért???
2009. dec. 28. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Vallásos vagyok, mégpedig katolikus, és semmi bajom sincs Harry Potterrel. Az első néhány könyvet élveztem, egészen addig, amíg el nem komorult. Ezen kívül még az utolsó tetszett.

Ellenben van egy wicca ismerősöm, aki ki nem állhatja.

2009. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
ugyanazért, amiért a közpkorban boszorkányt égettek....csak azt nem tudom, akkor a 777 magyar népmesét miért nem dobják tűzre? abban is van varázslat...és még sorolhatnám
2009. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A könyvet is égették már. Szóval a film az csak olaj a tűzre.
2009. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Igen kedves kérdező,neked és sok másnak csak egy film.De aki vallásos és olvasta a Bibliát az tudja,hogy mindd ez a sátán műve.Neki az a legfőbb célja,hogy az ilyen dolgokról elhitesse az emberekkel,hogy ez jó és nem árt semmit senkinek.Spiritizmussal,varázslással démoni erőkkel foglalkozik a film,a Bibliában viszont tisztán és érthetően le van írva ,hogy az ilyeneknek pusztulás a vége ,mert Isten ezt nem engedi meg,mégpedig azért mert ezek mindd sátántól és démonaitól erednek!A 2királyok :21-fejezetben elolvashatod ,hogy az Isten milyen súlyosan büntette meg Manassé királyt amiért ilyen emberekhez fordult segítségért.Ez azt jelentette,hogy sátánhoz és a démonaihoz fordult segítségért Isten helyett ami nagyon nem helyes!Érdemes elolvasni az ilyen részeket ami erről szól a Bibliában.Tisztán leírja a Biblia,hogy az ilyen dolgok és ezeknek csak a nézése is mihez vezethet.Remélem,hogy tudtam segíteni!
2009. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

akkor a művészet is sátán műve?Amikor szinte kivarázsolod a kőből a benne lakó szobrot?

Vannak szép varázslatos dolgok,maga a szó is pozitív értelemben használatos,hogy varázslatos,akkor ez mind sátáni?a varázslatos szépség is sátáni?a varázslat tényleg benne van a népmesékben is,akkor ott miért nincs patália?nem is volt soha!Csak ti valamiért féltek a megmagyarázhatatlan dolgoktól,mert nem írja a biblia!

Amúgy amikor Mózes kettéválasztotta a tengert isten segítségével,szerintetek mégis mit csinált?Ugyanúgy varázslatokra épül a biblia is!Csak nem tudjátok megkülömböztetni a jót meg a rosszat!Ha Mózes nem varázsolja ketté a tengert,sok ember meghal,ma a természetgyógyászok nem kérik isten energiáját,és nem segítenek a betegeknek meggyógyulni,akkor is sok ember meghal!Hol a különbség??Mind ketten istent kérik segítségül,mind a ketten a jó ügy érdekében!

Szerintem félreértelmezték a bibliát,vagy rosszul írták!Aki a spiritizmust rosszra használja,vagy tudatlanul rosszul használja,rossz célokra,azzal van a probléma,nem azzal,aki istent kéri,és istentől kapja az energiát!

2009. dec. 29. 14:18
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, nagyon általánosítasz. Lefogadom, hogy a legtöbb vallásosnak az égvilágon semmi baja a Harry Potterrel, csak azoknak, akik nem látnak tovább a saját orruknál, mint például az előttem szóló. De nem ők vannak sokan, csak az ő hangjukat hallod, mert az értelmesebbjének semmi baja az ilyen dolgokkal, ezért ők nem kiáltoznak ellene.


Egy katolikus

2009. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Tévedés ott sem Mózes választotta szét a tengert hanem Isten!Az egy dolog,hogy Mózest használta fel hozzá de nem ő tette.Sajnos ez lett annak az oka is ,hogy nem mehetett be Mózes arra a földre amit Isten ígért nekik.Ha valaki olvasta a Bibliát akkor tudja,hogy amikor Mózes vizet fakasztott a sziklából de nem tudatta az emberekkel,hogy ez nem az ő érdeme hanem az Istené,az lett a büntetése,hogy megláttahatta még ugyan a szentföldet de ,viszont már bemenni nem mehetett oda.Mint tudjuk Józsué vitte be az izraelitákat kánaán földjére.A mai csodagyógyítók viszont nem az Istentől kapják az erejüket,hanem a sátántól és démonaitól.Ez itt a gond az egésszel,mivel a csodagyógyítások megszüntek már az apostolok halálával egyidőben.Lehet,hogy az Istentől kérik az erejüket,DE nem tőle,hanem sátántól kapják meg.Ez tudom,hogy mások számára butaságnak,vagy hihetetlennek tűnik,de sátánnak pontosan ez a célja,hogy megtévessze az embereket.Bármit megtud tenni,bármilyen formát feltud ölteni,tudja,hogy mi a leggyengébb pontunk és azt támadja.Egyetlen "jó" tulajdonsága van neki,mégpedig az ,hogy kitartóbb bárki másnál!Sajnos ezt meg is teszi,van is hozzá még hatalma,mivel tudjuk,hogy eredetileg angyal volt.(most már bukott angyal,de ő volt a világosság angyala)De majd eljön az az idő is amikor neki sincs tovább mert az Isten elrendezi a dolgait.
2009. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%
Még az előbbi vagyok.Annyit akartam még,hogy ami a Bibliában van "varázslat" az mindd Istentől származik,azért nem baj,de amit most tapasztalunk a világban az nem Istentől származik hanem sátántól és a démonaitól!
2009. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az "egy katolikus"hoz. Eleinte én közönyös voltam, hallottam,hogy az Egyház elítéli. Aztán a könyvtárban kerestem egy könyvet és megláttam. Gondoltam, elolvasom, mert a gyerekek is állandóan erről beszéltek az iskolában. Nekem nagyon tetszett, s abban az esetben árt csak egy embernek, ha nincs szilárd hitalapja, s nem tudja megkülönböztetni a valóságot a képzelet szüleményétől. Ezért nem jó ötlet, hogy gyerekeknek készült, mert képzeletviláguk gazdag, de nem tudják a határt képzelet és valóság között.

Viszont előnye, hogy több gyerek kezdett el könyvet olvasni!


Egy másik katolikus

2010. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Zenon ***** válasza:
Irigykednek,mert több példány fogyott el az egész világon Harry Potter-ből,mint a Bibliából.Több pénz folyt be az írónőnek,mint az egyháznak..Az egyház sosem szerette a konkurenciát.
2010. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!