Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi a ti véneitek...

Jehova Tanúi a ti véneitek vagy akár ti is akik szolgálatot végeztek, űztetek már ördögöt?

Figyelt kérdés

Felkészítenek benneteket az ilyen lehetőségekre?

Vagy ti nem is hisztek az ördögüzésben?

Létezik szerintetek megszállott.

Mint tudjátok Jézus űzött,a tanítványok űztek,tehát a Biblia idejében voltak megszállottak. Napjainkban mi a bizonyíték arra,hogy nincsenek?



2014. máj. 20. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy űzhetné ki egy ördöngös egy másikból az ördögöt? Nem lehetséges, mert akkor meghasonlana önmagával.
2014. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy egy ördöngős a másikbol?
2014. máj. 20. 15:28
 3/10 A kérdező kommentje:

Jaaa :) leesett.

Néha későre reagálok dolgokra.

De ha valaki azt mondja,hogy Jézus követője akkor mindig és mindenben fel kell legyen készülve,és ehhez hozzátározk az ördögüzés is és nem csak a prédikálás.

Ne csak a szám járjon hanem tegyem azt amit kér.

Első parancs,hogy szeressem felebarátomat,segítsek akin csak tudok amiben csak tudok.

Utána jön a többi, betegeket gyógyítsak,ördögöt üzzek és hirdessem Isten országát.

És persze éljek egy Istennek tetsző életet.

Na most ezek közül engem az érdekelne,hogy a Jehova tanúi hány ördöngőst gyógyítottak meg amióta Isten tanúinak nevezik magukat?

2014. máj. 20. 17:28
 4/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ne keress ilyen tanút, nem fogsz találni.

Nem embereknek kell engedelmeskednünk, nem emberek elvárásainak, elképzeléseinek szeretnénk megfelelni.

Egyedül az számit, mi az Istenünk, Jehovának a véleménye rólunk.

Erre tanította Krisztus is a követőt.

Valamennyien engedelmeskedünk Jézus ezen parancsának: " és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:20


Az ördögűzés nincsen ezek között. Egyébként Krisztus, a Biblia szerint, hamarosan megkötözi Sátánt és a démonait, így nem tudják majd többé befolyásolni az embereket. Azok az emberek viszont akik engedik magukat Sátán által vezettetni, el lesznek távolítva a földről. Erről a Jelenések könyvében olvashaatsz bővebben. Ha akarsz.

2014. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia


Jehova Tanúi között nincs szükség ördög űzésre,

Hogy régen szükséges volt az tény, ma már Isten népe körében nincsenek ördögtől megszállottak.


Egyébként a kedves válaszolónak a gúnyos megjegyzésére, egy biblia verssel szeretnék válaszolni:


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézus itt elismeri, hogy sokan hivatkoznak majd, Jézusnak, hogy az Ő nevében ördögöket űztek, meg hatalmas tetteket hajtottak végre, mint a "nyelveken" szólás stb. Jézus pedig nem fogadja el, törvénytelen embereknek nevezi Őket.


Mert ezek nem az Atya akaratai közé tartoznak az utolsó napokban.


Katy Weaver

2014. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán annyit, hogy az "ördög űzésnek" meg vannak a bibliai eszközei.

Minden olyan tárgytól könyvtől, ami démoni vagy a spiritizmussal kapcsolatban van pl:

Horoszkóp, kristálygömb Tarokk kártya, bálványok stb, meg kell szabadulni meg kell semmisíteni


S rendszeresen imában kérni kell Jehova Istent Jézus nevében, hogy segítsen távol maradni a gonosztól, ahogy Jézus meg is említette, amikor imádkozni tanította a követőit.


Katy Weaver

2014. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa. Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok."(Mt.10:8)

Szerintetek már nem szükséges,ugyan minek az.

Hát akkor ugyan úgy nem szükséges a prédikáló munka sem.

"Elközelített a Mennyeknek országa..." tudtommal elég nagy hangsúlyt fektettek erre az ige részre.

Szerintetek a többit ki lehet hagyni?

Aki beteg,aki poklos,aki ördöngös...ott pusztuljon a fattya. Jehovának nincs szüksége ilyenekre.

És kedves Katy szerinted aki nem tartózik a tanúk közé az nem érdemel odafigyelést. Így értsem?

Ezt parancsolta volna Jézus a tanítványoknak?

Érdekes...:)

2014. máj. 20. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nem kedves Kérdező.

Egy kicsit durva a megfogalmazásod, Jehova mindenkit szeret, még a bűnösöket is, és nem gyönyörködik még a bűnös halálában sem, hanem azt szeretné hogy változtasson és éljen.

Ám az "ördögűzés" nem úgy zajlik ahogy régen, mint ahogy sok minden változott az keresztény dolgokban mint említettem.

A Tanúk a biblián keresztül elmondják az egyénnek és segítenek is, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy valakinek a zaklatását abba hagyja Sátán a démonaival együtt.


Sátán ragaszkodik ahhoz ami az övé, ezért említettem, hogy azokat a tárgyakat dolgokat amik ilyenek, meg kell semmisíteni, ahogy az első században is tették, bizony sok ilyen tárgyakat könyveket égettek el azok akik keresztények lett, pedig sok pénzbe kerültek azoknak akik megvették ezeket.


(Cselekedetek 19:18–20) 18 Akik hívőkké lettek, azok közül sokan eljöttek, és nyíltan megvallották és elmondták gyakorlataikat. 19 Igen, a mágiát űzők közül elég sokan összehordták könyveiket, és mindenki előtt elégették őket. Összeszámolva azok árát, értéküket ötvenezer ezüstnek találták. 20 Így Jehova szava továbbra is hatalmasan növekedett és tért hódított.


akkor egy ezüst Kb 20,4 Kg értékű volt ezt szorozd be 50.000-rel, vagy

1 drachma (görög pénzérme, ezüst) = 3,4 g

1 didrachma (görög pénzérme,

ezüst) = 2 drachma = 6,8 g

1 tetradrachma (ezüst státer) = 4 drachma = 13,6 g

1 talentum (arany vagy ezüst) = 60 mina = 20,4 kg



S ami a legfontosabb rendszeresen imádkozni kell Jehovához Jézus Krisztus nevében.

Természetesen a Tanúk segítségre vannak ezekben, de ezek nem "látványos" eseményekkel jár.


Katy Weaver

2014. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Katy Weawer!

Azt hiszem,hogy itt félre értettük egymást egy kicsit.

Most látom,hogy te az ördöngös embereket a bűnösök közé sorolod. Viszont tudnod kell ha eddig nem tudtad,hogy aki nem Istené az a Sátáné,vagyis nincs közép út hanem csak kettő.

Na most ha valaki Sátán alattvalója azt azt az ördög nem fogja bántani...mert minek hisz úgyis az övé. Viszont az aki Isten oldalán áll az minden veszélynek ki van téve és a Sátán az teszi próbára minden "eszközét" felhasználva. Ha nem megy neki pl a horoszkóp csapda akkor ott a kártya,ha nem megy a kártya ott az ezoteria,ha ez se megy ott a mágia és ha már ez se megy és nincs több amivel megtámadja az illetőt ilyenkor szokta az bevetni a megszállást.

Emlékezz csak arra,hogy mit tett Jézussal is. Tudta,hogy semmi esélye nála de mégis próbálkozott.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy soha nem adja fel.

A kérdésemet azért tettem fel tulajdonképpen mert soha nem hallottam amióta ismerem a Jehova tanúi egyházát,hogy valaki közülük szenvedett volna ilyen módon a Sátán mesterkédesei által.

És ekkor felmerült bennem az a kérdés,hogy az ilyen "szent"embereket mint a tanúk,hogy hagy figyelmen kívül a fent említett alak

És,hogy ne vádolj hazugsággal lássuk a bizonyítékokat. Amerikában szabad kezet kaptatok azt csináltok amit akartok, Európában úgy szintén és a területetek bővül,és most olvastam,hogy Oroszországban nem tiltották be a jw.org ot , Ukrajnában is csilapodtak a kedélyek,Ázsiában úgy szintén. Nem tudom,hogy az ördög ennyire hanyagolná a tervét?

Szóval térjünk vissza a megszállottságra...titeket miért nem támad hisz halálos ellenségének tartjátok magatokat? :)

2014. máj. 21. 16:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a Biblia nem támasztja alá ennek a sáskának, Abaddon hű szolgájának a hazugságát.


Lukács 11:24 "Amikor a

tisztátalan lélek kimegy az

emberből, víz nélküli helyeken

bolyong nyugalmat keresve, és

amikor nem talál, akkor így szól:

Visszatérek házamba, ahonnan

kijöttem.

Lukács 11:25 Amikor odaér,

kisöpörve és felékesítve találja.

Lukács 11:26 Aztán elmegy,

vesz maga mellé még másik hét,

magánál is gonoszabb lelket,

bemennek és ott laknak. Annak

az embernek az utóbbi állapota

pedig rosszabb lesz az elsőnél."


És még ezért is meghalt Jézus, aki a sárba tiporja a nevét és a tanitásait.

2014. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!