Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták ti egy olyan Istenben...

Ateisták ti egy olyan Istenben sem hinnétek aki alkotott valamit, és ahogy az ember is teszi, továbbfejleszti?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 21:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%
Én ateista vagyok és bármilyen istenben hajlandó vagyok hinni, olyanban is aki alkot valamit, de olyanban is aki rombol. Egy a kritérium: csak olyan istenben vagyok hinni, amelyikre van bizonyíték.
2016. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 21-es!


Te összekevered a hitet a tudással.


Te hiszel egy csomó áltudományban,s mi hiszünk a kézzelfogható teremtés mögött álló szeretetben,és szuperintelligenciában.

2016. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Julianna!


Talán a felsorolt gonoszok nem voltak egytől egyig istentelenek?

2016. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Ozmium42 ***** válasza:
Talán nem hagytad le a felsorolásból az isteneseket?
2016. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Talán a felsorolt gonoszok nem voltak egytől egyig istentelenek?"


Kedves Zoltán!


Tudod mi jut erről eszembe? Az a mondat, amit biológiaórán tanultunk anno, miszerint minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

Lehet, hogy sok kommunista (bár közel sem az összes!) ateista, nem minden ateista kommunista! Sőt, a legtöbb nem az.

Ezért válaszoltam Lenin-Sztálinos hozzászólásodra azt, amit.

Most már kétségtelen, hogy erős fogalomzavarban szenvedsz.

Járj utána a dolgoknak kicsit mélyrehatóbban, mielőtt kinevetteted magadat.

2016. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a helyzet, hogy az ateisták nem azért nem hisznek a te istenedben, mert nem hihető nekik.

Ugyanígy, ha alkotnál egy olyan istent, ami jobban hihető nekik - abban sem hinnének.

Ugyanis őnáluk az elfogadás NEM a hiten alapul! EZÉRT nem hívők ők, hanem ateisták!

Őnáluk az elfogadáshoz TUDÁS kell! Vagyis bármiféle olyan istent elfogadnak - és AKKOR IS ELFOGADJÁK, ha nem tetszik nekik - amelyik BIZONYÍTOTT.

2016. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az ateizmus egyértelműen vallás"


Kapitális és logikai tévedés.

Minden valláshoz kell egy olyan lény, állat vagy tárgy (totemek, fétisek, szellemi lények stb.), amelyek vagy akik emberfeletti hatalommal bírnak, és az emberi sorsokat irányít(hat)ják. Ezekben kell hinnim ezekre alapul a vallás.(Ennek lényegét nem érdemes részletesen kifejteni itt és most.)

Az ateistáknál nincs ilyen tárgy, személy vagy lény, egyszerűen annyit várhak el, hogy valami bizonyított, de legalábbis értelemszerű legyen.

Ergo az ateizmus NEM vallás. Nem meríti ki a vallásosság feltételeit és fogalmát.

A szó magyarázatára pedig nem érdemes újra és újra visszatérni.

2016. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként ez is egy jó módszer: először csak úgy térítsük meg az ateistákat, hogy hívő legyen belőlük - nagyjából mindegy is, hogy miben hisz.

Aztán már sokkal könnyebb az ÉN hitemre téríteni őket.


Kilóg a lóláb!

2016. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!