Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, közel...

Tisztelt Jehova Tanúi, közel keleten végeztek szolgálatot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl Irak,Irán,Libanon stb.

Az érdekelne,hogy ezekhez a sivatagi népekhez,hogy jut el a tanításotok. Ott is ilyen bátran jártok házról házra?



2014. máj. 21. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ott nem végzünk, mert ott hamar belénk rúgnak. Csak ott térítünk, ahol a vallási tolerancia miatt halászhatunk...
2014. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia


Iránról, Irakról nincs adat, viszont Libanonban vannak testvéreink, bár nagyon kevesen vannak. tavalyi év szerint az ott szolgálók létszáma 3674 fő.

Valószínű oda nem engedik be a Keresztényeket, ahogy

Észak Koreába sem és Kínába sem.

ettől függetlenül vannak Testvéreink ezen nemzetben is csak más országokban élnek.


hogyan jut el?

Az Internet segítségével a jw.org honlapon keresztül most már bárki hozzá férhet a Bibliai információkhoz.

Persze lehetséges, hogy ott ezen országokban óvatosan kezelik azok akik nem akarnak a hatóságokkal összetűzésbe keveredni,mert tiltott "vallásnak" számít, ahogy itt is tilos volt sokáig, de a Testvérek ennek ellenére Istennek engedelmeskedtek inkább, mint embereknek


Katy Weaver

2014. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nehéz elhinni, hogy az első válaszoló testvér, mert így nem beszél egy keresztény... :(


Katy Weaver

2014. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú válaszoló!

Tudod mit tartok röhejesnek? Leírom...lassan 13 éve egy tanyán élünk 8 km a várostól itt ebben a kis Magyarországunkban és 13 év alatt egyetlen Jehov Tanúja sem keresett fel bennünket. :) egyetlen egy sem. Naponta be járok a városba többször is ott szoktam találkozni testvérekkel de itt kint nem. Ha ide nem értek el akkor mi van a nomád népekkel azt hiszed azoknak van internet meg hasonló? :)

2014. máj. 21. 16:57
 5/19 anonim ***** válasza:

1. verzió: Isten az armageddonkor elsöpri őket a Föld színéről mert a tanúk lusták voltak hozzájuk elmenni.


2. verzió: Isten türelmes és megvárja míg oda is rendszeres időközönként el tudnak jutni majd azáltal hogy pl rendeződik a politikai helyzet, vagy nem fognak rájuk rossz szemmel nézni. Esetleg a hírközlési technika még fejlettebb lesz és alkalmasabb lesz erre a célra amit a tanúk majd használni fognak. Mondjuk személyes látogatás helyett hologram használata, azzal még hatékonyabb lenne a prédikáció. Vagy repülő drónokkal Őrtorony magazin célba juttatása.

2014. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ez a megjegyzésed mintha számon kérésnek hangzana....


Magyar országon Kb 23. 000 Tanú van a majd 10. millió fős lakosságra.

S igen itt is vannak olyan helyek települések, ahova ritkábban jutnak el a testvérek idő hiányában. Pedig sokszor lemondanak a kényelemről a délutáni sziesztázásról azért, hogy felkeressék az embereket.


azt ne felejtsd el Kedves Barátom, hogy a Tanúk nem fizetett adományokból élnek, hanem ugyan úgy dolgoznak mint bárki más.

S sokszor azt "vágják" a fejünkhöz", hogy mennénk inkább dolgozni. Pedig dolgozunk, csak néha lemondunk a szabad időnkről, az emberekért.

Hiába az embereknek semmi sem jó.

Ha szolgálunk az a baj, ahova nem megyünk ott meg az a baj,

Hogy dolgozunk is baj, ha meg nem dolgoznánk, akkor meg abba kötnének bele az emberek


Jól mondta Jézus, hogy nem lehet az emberek kedvére tenni, mindig az a baj mi épen van...

2014. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Talán annyit még Kedves Barátom, hogy van lehetőség arra, hogy valaki misszionárius legyen.

De ahhoz alapos képzésben kell részesülnie, s egy adott nyelvet is meg kell tanulnia.S ha megkapta a diplomáját, be kell illeszkednie abba a társadalomba, ahova kiküldik.

s ez lehet egy eldugott Dzsungelben egy falucska.

Vagy a Déli sark.


Magyarországon is vannak ilyen szükség helyek ahol ritkábban bemunkáltak a területek.

De igyekszünk mindenhova eljutni.

Magam is olyan helyzetben vagyok, hogy teljes időben tudok szolgálni, és tavaly voltam vidéki városokban, településekben.

Egy 700 fős falut 3. nap alatt tudtunk végig járni ketten.


S megnyugtatlak, a Teremtő nem igazságtalan, s biztos vagyok benne hogy látja a szolgái korlátait, és az erőfeszítéseit.

ahova pedig nem tudtak eljutni valamiért, nem hiszem hogy a Teremtő elpusztítaná azokat, mert nem lenne igazságos.


(Máté 10:23) . . .mert bizony mondom nektek, semmiképpen sem járjátok végig Izrael városait, amíg az Emberfia megérkezik.

Így amikor azt mondja, hogy tanítványai nem fejezik be prédikáló körútjukat, „amíg el nem jön az Emberfia”, Jézus prófétai kijelentést tesz nekünk, hogy tanítványai nem fejezik be az egész lakott föld kerekségének szóló prédikálást, míg el nem jön Armageddonkor a megdicsőített Király, Jézus Krisztus, mint Jehova ítéletvégrehajtója.


Katy Weaver

2014. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja,

egyébként ha találkozol ott testvérekkel a városban, akkor miért nem hívod meg magatokhoz? Hogy tudjatok beszélgetni, ha igényt tartanál erre.

Vagy nem is érdekel, csak azért írtad, hogy ezt is elmarasztalásként felhasználd....


Persze azt azért még ide írom, hogy Afrikában több tanú van, mint Magyarországon. A Hutu és Tuszi törzsek valamit a Maya indán származásúak között is.

2014. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Észak koreába többször járt Szenczy Sándor baptista lelkész és bem csak adományt vitt, hanem Isten igéjét is. Kinával hasonló a helyzet, ott is vannak keresztény közösségek, a megtérés folyamatos. Ne kamuzz sáska, vagy legalább járj utána az imádott ördögtornyod hazugságainak és ha tudod hogy hazugság, aminek utána lehet járni, ne szégyenítsd már magad tovább.
2014. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves tanú barátom! :)

Egy szóval sem mondtam azt,hogy hiányolnálak benneteket.

Én örülök annak,hogy nem jösztök ide.

Amit írtam az csak egy gondolat volt,hogy csupán 8km válasz el a "paradicsomtól" minket,és nem jut el hozzánk,de mi van azokkal akik például a mongol sztyeppéken élnek és nem 8 km?

Ti vagytok azok aki örökké feszegetitek armagedont,hogy már itt van és már nincs sok mert a jelek azt mutatják,viszont azt nem veszítek figyelembe,hogy azok a népek akik messze élnek településektől vagy éppen nomádok,azok soha nem hallottak rólatok jehova tanúiról.

Ha nekem nem kellene bejárnom a városba én se tudnék rólatok,pedig csak 8(nyolc)kilométer választ el a Paradicsomtól.

A másik meg az,hogy senki nem mondja,hogy ne sziésztázzatok vagy "fiesztázzatok",ez a ti választásotok.

Ha nektek ez az élet kell akkor miért hánytorgatod nekem a nehézségeidet?

A lényeg az,hogy olyanok vagytok mind a sáskák.

Tudod milyenek a sáskák?

Oda mennek ahol kaja van...ahol nincs kaja onnét tovább állnak,de ahol van ott letarolnak mindent.

És nektek pontosan ez a célotok. Hol a "kajátok"? főleg városokban!

A paraszt le van szarva! :)

Ganajtúró lesz elég a paradicsomban.

Ezt nem azért mondom mert hiányollak benneteket hanem azért mert csak a szátok jár és a könnyű utat válasszátok,és kétszínű hazugok vagytok! :)

Ne haragudj a szavaim miatt,csak őszintén leírtam véleményem rólatok.

2014. máj. 21. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!