Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elragadtatás után mi lesz...

Elragadtatás után mi lesz azokkal akik itt maradnak keresztényként? Ha mártírhalált halnak ugyanúgy a mennybe kerülnek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam már neten, de ez a dolog nem egészen tiszta. Én úgy tudtam eddig, hogy aki nem ragadtatik el, az "lekéste a vonatot", és ennyi volt, hamarabb észhez kellett volna térnie. Ha jól tudom nincs második esély senkinek, de akkor mért maradnak itt mégis néhányan ? Vagy ez az egész "jel felvétel" és üldözés még a visszatérés előtt lesz ? :)

Értelmetlen, fogyatékos válaszok nem érdekelnek, akinek nem tetszik a téma, ne is kommenteljen, köszönöm.



2014. máj. 23. 15:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, #6/10-esnek a hosszú kifejtést :)


#6os : Ezen nem is gondolkodtam még annyira, de abszolút igazad van, hogy aki most nem tud ellenállni, azzal mi lesz utána ... Hát igen, lehet jobb lenne ha most szedném össze magam .


Van egy hölgy, aki pár évente mindig kap egy álmot, 2002-5 nem tudom már körül azt álmodta, hogy látja, ahogy Jézus készülődik, készíti a "mennyegzőt", ami majd lesz, 2009-ben olyan álmott kapott, hogy teljesen kész a mennyegző, és Jézus elindul a Földre...


És a 2 héttel ezelőtti igehirdetésen teljesen lesokkolódtam, mikor azt hallottam, hogy megint kapott egy álmot :


Jézus szól neki, hogy "gyere hozzám", mire ő : Uram várj, még találtam egy kis fekete foltot a ruhám alján, gyorsan visszamegyek még kimosom"

Erre jött a válasz Jézustól : MÁR NINCS RÁ IDŐ ....


Sajnos nem éltem egy mintahívő életet, úgyhogy remélem még ez az utolsó esély, és tudom rendezni a dolgaimat, mert tudtam hogy közel van a visszajövetel, de ahogy most látom, lehet hogy már csak ( sőt ahogy olvasgattam, egyre jobban ez van bennem ) pár év az egész, talán még 2020 előtt megtörténik

2014. máj. 24. 07:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Az elragadtatásról ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:


[link]

2014. máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A #kérdező nem figyel, így őt most figyelmen kívül hagyom


------------


#10

"Hajrá, fuss neki. Itt azért elég sokan tudjuk, hogy létezik, de hátha mutatsz egy nem megszokott eszmefuttatást. A hagyományosakat már unom. Mind ugyanaz."


De jó egyeseknek Mr. Potter, hogy olyan tudás adatik meg nekik, ami nekünk, egyszerű halandóknak nem.


Egyszóval a "tudás"-oddal kitörölheted.


Mint mondottam volt, a judeo-keresztény isten léte a saját, Bibliában leírt próbájával, A Carmel Hegyi Kihívással cáfolható (többek között). Bárkivel kiállok a próbára, bár figyelmeztetem az illetőt: "nekem vas szekereim valának" (Bírák 1.19).


A próba lényege:

- mindketten építünk egy áldozati oltárt

- az istenhívőnek és nekem egy nap alatt kell meggyújtani a máglyát

- a hívő csak imádkozhat

- én használhatok bármilyen technológiát tűzgyújtásra, mert ateista vagyok, akik mint tudjuk "a tudományban hisznek" (sarcasm intended)

- a vesztesnek be kell vallania hogy a hite hamis, istene nem létezik. Követői kötelesek áttérni a másik táborába, papjaikat mind egy szálig kivégezzük - a próba leírt feltételeinek megfelelően.


Biblikus passzus:

1Királyok 18.

2014. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!