Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor mikor is szuletett...

Most akkor mikor is szuletett Jezus? 24 vagy 25en? H 25en akkor 24en mit unneplunk?

Figyelt kérdés
mar annyit hallottam,hogy most mar magam sem tudom.
2009. dec. 30. 06:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25-én született, 24-én szent este van, olyankor nincs ünnep!
2009. dec. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
es akkor 24ke mitol szent?miert nem 25ke szen tamikor szuletett?
2009. dec. 30. 07:13
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
Megbocsássatok, de honnan tudjátok hogy akkor született? Ugyanúgy lehetett január is! A Biblia még témába sem hozza a születésnek dátumát, csak helyét. Ellen G. White sem ír dátumot, tehát nem szabadna senki sem ilyet állítson.
2009. dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
karácsonykor az egyiptomi napimádat, azaz saturnália pogány szertartásán veszel rész. ehhez Jézusnak semmi köze nincs. Ő valamikor oktober táján születhetett, de erről a biblia nem ír, és arról sem, hogy ünnepeljük meg a születését. arrol már sokkal inkább, hogy a haláláról emlékezzünk meg, hisz a versenyzőt sem a rajtnál, hanem a célnál ünneplik.
2009. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Ez így van:D Ellen G. White a Boldog Otthon című könyvében(Boldog Otthon, 77. fejezet Karácsony) megírja hogy kéne tartani a Karácsonyt, hogy tényleg megemlékezzünk. A könyv e fejezetét belinkelem:

[link]

Aki elolvassa, remélem megérti.

2009. dec. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
gondolkodjunk logikusan: ha meghalt es feltamadt husvetkor kb marcius aprilisban 33 es fel evesen, akkor ha marcius/aprilishoz hoozzaadjuk a fel evet...nem jutunk el decemberig, csak szeptember/oktoberig.
2009. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
A valóságban valamikor kora nyáron született, és i.e. 7-ben. Csak az egyház utólag visszadátumozta.
2009. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
07:53-as: Ezt hogy tudod bizonyítani bibliai idézettel???
2009. dec. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Nos, természetesen nem 25-én született, ugyanis ez nem születésnap (még ha sok ének szerint mégis az), hanem ekkor ünnepeljük azt, hogy megszületett. Vagyis a Megváltó születésének az ünnepe, ami teljesen független attól, hogy mikor született valójában. Elég kacifántos sztorija van, hogy miért pont 25-ödikére tették, és nem csak a régi napforduló-ünnepekkel áll kapcsolatban (ami meg egyébként is dec. 21). De egyébként a karácsony lényege sosem az volt, hogy mikor született Jézus, hanem hogy egyáltalán megszületett.


Azért van a 24-én szenteste, mert a régi emberek napnyugtától napnyugtáig számolták a napokat, és nem éjféltől éjfélig, ahogy mi. Ezért a mai dec 25-t megelőző este szintén karácsony volt már, hiszen dec 25. azaz karácsony napja valójában már napnyugtakor elkezdődött, ami a mai időszámítás szerint dec 24-én van, akkoriban ez már 25-ének számított. Angol nyelvterületen dec. 24. Christmas Evening, dec. 25. Christmas Day máig ezt a felfogást tükrözi.


Ugyanez a jelenség figyelhető meg Mindenszentek ünnepe és Halottak napja kapcsán. Mindenszentek Napja (angolul Hallow's Day) November 1. viszont mindenszentek estéje (Hallow's Evening, ez rövidült Hallowe'en-né) oktöber 31. este van, de az régen már másnapnak (nov. 1-nek) számított.


És ezért gyújtunk gyertyát nov. 1-én is, hiszen aznap este már a másnapi Halottak napjához tartozott, tehát akkor már Halottak napja volt.

2009. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

bocs, elírtam: Hallows' Evening és Hallows' Day


Persze csak régen hívták így, ma már All Saints' Day Mindenszentek napja angol neve.

2009. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!