Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor mikor is szuletett...

Most akkor mikor is szuletett Jezus? 24 vagy 25en? H 25en akkor 24en mit unneplunk?

Figyelt kérdés
mar annyit hallottam,hogy most mar magam sem tudom.
2009. dec. 30. 06:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
valójában az a kérdés, hogy ezek az ünnepek elfogadhatóak e Isten előtt, tehát mi részt vegyünk e bebbe.
2009. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan ennyire nem tudtok olvasni?Már vagy 5 kérdésben elmagyarázták sokan:Nem Jézus születésnapját,hanem a megszületését ünnepeljük.

A munka ünnepe ugye egy nap az évben.De ugyebár nem csak azon az egy napon dolgozunk.

Komolyan a 82 éves öregapám is képes jobban elvonatkoztatni,és nem a szavakon rágódni.

2009. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"valójában az a kérdés, hogy ezek az ünnepek elfogadhatóak e Isten előtt, tehát mi részt vegyünk e bebbe." (sic)


JT

Nem, ha elolvasod a kérdést, baromira nem erről szól, ezért ezt most inkább hagyjuk, 50 másik helyen már kitárgyaltuk.

2009. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
bocsi az előttem szólónak írtam, szíves engedelmeddel.
2009. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
szenteste: december 24-e, karácsony böjtjének estéje. - Régen a szenteste fő jellemzője a várakozás volt a még böjtös, egyszerű vacsora után. A vacsora utáni órák meghitt családi együttlétében teljesedett be az ádvent minden várakozása. A téli napfordulat, esztendőváltás, múlt és jövő, elmúlás és keletkezés, elevenek és holtak találkoznak egymással. A harangszó is más, mint egyébkor. Székesfehérvár parasztpolgársága szerint a karácsonyesti harangszóra megnyílik az ég, és egészen az éjféli misére való beharangozásig így is marad. Ezt az időt békességben, szeretetben kell eltölteni, hogy a kis Jézus áldására méltók legyünk. Az éjféli harangszóra az istállóbéli jószág is talpra áll. A falusi bakterek, akik tűzre-vízre, emberek nyugalmára vigyáztak, s megkiáltották az éjszaka óráit, mondókájukat karácsony estéjén és éjjelén az ünnephez igazították. Az éjfél a napnak különben is a legtitokzatosabb pillanata, a néphitben a szellemek, hazajáró lelkek, sőt kísértetek ideje. A világ világossága, a Betlehemi Kisded azonban ura a téli napfordulatnak is: elűzi a sötétség hatalmait, és megörvendezteti azokat, akik őt várják. Krisztus születésének ünnepével a világ évről évre megújulásakor a vizek borrá változnak.
2009. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ezt olvassáto el:


[link]

2009. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon szepen koszonom foleg a 9:13nak.
2009. dec. 30. 11:07
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetlen ünnep amit meg kellene tartani, az a szombat. Csak ezt nagyon sokan nem teszik ehelyett bulizank, pénzt keresnek stb.
2009. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
a 11.07-es kommentet érdekes módon nem én írtam. ez hogy lehet?
2009. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
bocs, én úgy tudtam, hogy a ssabbatot nem kell megtartani, mert már nem vagyunk a mózesi törvény hatálya alatt. miért, mi alapján kell megtartani szerinted?
2009. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!