Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történt volna, ha Jézus...

Mi történt volna, ha Jézus megnémul?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha mondjuk egy balesetből adódóan nem tudott volna beszélni. Akkor hiába Isten fia ismeretlenül hal meg? És akkor nem lenne megváltva az emberiség a bűntől?

2014. máj. 25. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

:)

Betegeket is gyógyított meg...Meg tudta volna magát gyógyítani, hogy ha Isten fia.

De látom, hogy te is megértetted, hogy a tanítása fontos.


Különben elég lett volna csak megölettetni magát.

Hadonászott volna és úgy magyarázkodott volna. Az emberek pedig azért ölték volna meg. És akkor lenne valami olyan rész a Bibliában, hogy hiába hadonászott némán, hogy térjünk meg bűneikből, füleinket bedugultak és szemeink világa elfordult Istentől.

2014. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bemegy a törzsvendég reggel 8-kor a kedvenc kocsmájába.

- Egy sört? - kérdi a csapos.

- Nem gondolod, hogy kicsit korán van hozzá?

- A sörhöz? - kérdi a csapos.

- Nem, a hülye kérdésekhez!

2014. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

:)

Egyébként meg miért támadt fel Jézus a halálból?

Mert az élete volt a fontos. Nem pedig, hogy elpusztuljon.

2014. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi lett volna, ha idő előtt megölik?

Elvágják a torkát a jászolban?

2014. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elpusztuljon?!... Ez aztán a „tiszteletteljes” kifejezés, pajtás!... Szerintem nyugodtan kezet foghatsz a negyedik válaszolóval, mert a primitív stílusából ítélve kb. egy hullámhosszon lehet veled...
2014. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hiszen egyek vagyunk kedves utolsó, azért van ez így :D

Én pedig nem ismerem azt a szót, hogy "tisztelet".

Szeretetet ismerek és tényeket. Nem írtam semmi rosszat vagy bunkót.

2014. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ez érdekes kérdés, nem értelmetlen. Főleg, mert ugye akarat szabadság van, nincs előre meghatározva mi lesz. Szóval akár ez is megtörténhetett volna.


De ez a beszéd hiánya azért finomabb dolog, mintha meghalt volna. Mert ebben az esetben létezik és él és ennek ellenére nem tudja betölteni azt a sorsot, amit végül is betöltött. És furcsa gondolat, hogy ha nem tud beszélni, vagy csak nem ilyen szépen beszél, akkor az egészből feltehetőleg semmi nem lett volna. Furcsa, hogy egy ilyen külsődleges dolog mennyire számít. Nem csak a belső, nem elég hogy jó volt, vagy hogy hitt, ha nem lett volna jó szövege, akkor mit sem ért volna az egész.

2014. máj. 25. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyébként megölni akarták Jézust, amikor született (az a Heródes nevezetű fazon). De az angyalok vigyáztak rá:)


Gondolom, hogy amiatt is sértődés történne, ha megkérdezem, hogy mi lett volna, ha a szomszédban élt volna egy pedofil?

Manapság már azt is tabu feltételezni, hogy Jézusnak jól működött az anyagcseréje.


Valóban létezik az akarat szabadsága.

De én így gondolom, hogy Jézus ezért jött:


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 15. fejezet

22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.



Ez nem azt jelenti természetesen, hogy mindenki jó ember volt, csak Jézus mindenkit jól megszivatott, hanem:

Ha elolvasod a szőlőművesek példáját, ott is azt olvashatod, hogy Isten azért küldte el a fiát, hogy hátha őt megbecsülik, ha a prófétákat nem is.

2014. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A másik amin érdemes elgondolkodni még, hogy Sátán milyen kapcsolatban van az emberekkel és a világban lévő bűnnel.

Az ember saját szabad akarata miatt gonosz, vagy hallgat a gonosz csábítására?


A Sátán is megkísértette Jézust. Miért nem ölte meg?

Miért csak Heródes akarta addig megölni?


Na és most kellene eldönteni tényleg Jézus célját.

Miért kellett várni 33 évet? És miért nem lett baja addig?


Itt lehet spekulálni a szabad akarat manipulálásával.

De akkor meg az a kérdés, hogy minek?

10 évesen miért ne végezhette volna el Jézus, amit akart?

2014. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem az emberek mozgatnák magukat, akkor az egész csak egy színház volna. De mi mozgatja őket és meddig mehetnek el?
2014. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!