Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit vársz, és mit remélsz egy...

Mit vársz, és mit remélsz egy Isten nélküli világban? Vagy mi a célja az életednek, ha nincs Isten?

Figyelt kérdés
Keresztyén vagyok. Ez azt jelenti, hogy egyedül a Bibliát tartom hitelesnek abban az értelemben, hogy helyes, a valósággal megegyező világképet kapjak. Karácsony előtt kezdtem látogatni ezt az oldalt, és nem tudom, hogy a feltett kérdések tartalma, vagy az azokra adott válasz az elszomorítóbb. Egy dolog azért nagyon valószínűnek látszik, az ide látogatók többsége Isten nélkül él.
2009. dec. 31. 07:24
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
68%
azért kell jónak lenni másokkal, mert jó érzés, és jó látni más emberek örömét, és nem utolsó sorban, ahogyan bánsz másokkal, úgy bánnak majd veled is... hogyha nem félnél a bűntetéstől, akkor te nem is élnél tisztességesen? elég nagy szégyen ez szerintem... a gyerekeket is rosszul neveli az a szülő, aki állandóan csak büntet, mert így azt tanulja meg a gyerek, hogy a büntetéstől való félelem miatt kell megtenni dolgokat, és nem azért, mert az úgy helyes...
2009. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


"Ez még inkább igaz, de keresztyénné csak az lesz igazán, aki ezt felismeri, hogy nem tud olyan becsületesen élni, hogy az Isten előtt elég jó legyen, ezért Isten kegyelmére szorul."


Részben ezért is unszimpatikus számomra a kereszténység. Amit itt írsz, az valójában annyit jelent, hogy a feltételezett mindentudó, mindenható és szerető Isten direkte egy tökéletlen és esendő lényt alkotott az ember képében, aki előtt aztán a hatalmas és könyörületes Isten szerepében tetszeleghet, de csak akkor, ha azok a kis pondrók megfelelnek neki.

Fel nem foghatom, hogy találhatnak szimpatikusnak olyan sokan egy ilyen "istent". Mert ez nem isten, hanem zsarnok. Igazi Istennél NINCS rossz és NINcS lázadás, MÉG SZABAD AKARATTAL !_SEM_!, ugyanis egy igazi Isten olyan teremtményeket alkot, akiket részeltet minden ahhoz szükséges tudásban és akaraterőben, hogy ne csak különbséget tudjanak tenni jó és rossz között, hanem mindig az előbbit válasszák saját jószántukból annak ellenére is, hogy _elvben_ választhatnák az utóbbit is.

Igazi Istenek nincs szüksége arra, hogy bárki megalázkodjon előtte, sem pedig arra, hogy bárkik előtt tetszeleghessen a hatalmával, mivel TÖKÉLETESEN tisztában van vele, hogy ő kicsoda és milyen, és nem a teremtményeiből nyeri az önbecsülését.


"De azt még mindíg nem értem, hogy ha nincs Isten, mi értelme tisztességesen élni?"


Látom, nem olvastad el, amit írtam - meg a többieket se igazán. Akkor minek kérdezel?

Többen is leírtuk, én is, hogy a tisztességesség (jóság, szeretet, stb.) önmagukért való erények, saját maguk jutalmai. Azért érdemes így élni, mert egyedül ez a hozzáállás biztosít jó és élhető világot mindenkinek.

Bármilyen tervezett cselekedet esetén egyszerűen abba kell belegondolni, mit eredményezne, ha mindenki azt tenné - és ez máris megmutatja, miért nincs értelme lopni, csalni, hazudni: ha mindenki így tenne, káoszba fulladna a világ, és még a lopók, csalók, hazudók se élvezhetnék, mert őket is rengetegen átvágnák, stb.

Ennyi.


"De akkor az emberek miért nem így élnek? Akkor miért a pénzt a hatalmat hajhásszák?"


Hidd el, nagyon sokan így élnek. Többen, mint gondolnád. Csak róluk nem hallasz, épp azért, mert csendesek, és mert a jónak sajna "nincs hírértéke". De ettől függetlenül vannak sokan.


Ami meg a többieket illeti: a nagy többségük egyszerűen azért, mert nem feltétlenül van maguktól eszük és empátiájuk ennek a felismeréséhez. Ha pedig nincs nekik, akkor csak a szüleiken is a környezetükön múlik, hogy mi lesz belőlük, mit látnak a többiektől. Az ilyenekből lesznek az egyszerű piti, kisstílű bűnözők, öngyilkos merénylők, feltüzelhető fanatikusok, utcai randalírozók, stb.


Ami pedig a "gonoszság" "igazi forrását" illeti, azok olyan emberek, akikkel vagy iszonyatosan kicseszett az élet, és ebbe belekattantak, vagy pedig épp ellenkezőleg, túl jó körülmények közé kerültek, elkényeztették őket, elhitették velük, hogy a világ körülöttük forog, bármit megtehetnek, stb. . Ők azok, akiket rohadtul nem érdekel senki más, plusz tudják is, hogy kevesen vannak az olyanok, mint ők - akik meg MERIK tenni mindazt, amit ők. Azért gonoszak, kegyetlenek, stb., mert felismerték, hogy a legtöbben gyávák, és nem merik őket megállítani. Ez pedig folyamatosan tovább gerjeszti a gátlástalanságukat. Az ilyenekből lesznek a Hitlerek, Sztálinok, stb.


És ez is jól mutatja, miért kell ésszel, értelemmel, megértéssel és empátiával élni: hogy az ilyen vadhajtások kifejlődését eleve elkerüljük. Hogy annak is felnyithassuk a szemét, akié magától nem nyílna fel. Hogy senkinek ne kelljen olyan körülmények között élnie, melynek nyomán végbemehetne rajta a fenti folyamat.


"A lelkiismeret viszont már tetszik. Az honnan van? A biokémiai reakció melyik része?"


Ezt elég bonyolult lenne kifejteni. :) Ha érdekel, olvass utána. De röviden és tömören ez is az értelem és az empátia eredménye: értelemmel felfogod, hogy amit tettél az, azt eredményezte, amit, empátiával pedig át is érzed, hogy az azért rossz, amiért. Végeredmény: lelkiismeret-furdalás, ami arra késztet, hogy helyrehozd a hibát. Ilyen egyszerű.

2009. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
24%

valójában ha elfogadod a bibliát, elfogadod azt is, hogy "e világrenszer istene sátán", és ezért tapasztaljuk azt, amit tapasztalunk. de egyben elfogadod azt is, hogy "e világ elmúlóban van", és "Isten, aki nem hazudhat"

ígéretéhez híven változásokat fog tenni, hamarosan. az, hogy nem hisznek az emberek, vagy hogy a cselekedeteik ezt nem tükrözik: prófécia. ha nem így lenne, nem az utolsó napokban élnénk. de a 2timóteusz 3:1-5 épp a mi világunkat, az utolsó napokat írja le. te is emeld fel a fejed, mert közel a szabadító. a világ eseményei egyértelműen azt mutatják, hogy még a mi életünkben megtörténik. "aki mindvégig kitart, az részesűl megmentésben". sok sikert hozzá!

2010. jan. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Milyen keresztyén vagyok? Olyan, akit ateista szülők neveltek nagy-nagy szeretetben. Ezzel együtt, és ennek ellenére, eljutottam oda 17 évesen, hogy élni nem érdemes, meghalni nem érdemes, az életnek nincs semmi értelme. A miértek és hogyanok leírására nem alkalmas ez a hely. Még tíz évig voltam így a világban, persze éltem én ahogy mindenki, dolgoztam, megnősültem, lett két gyermekem, de négy év házasság után az első feleségem, bár anyagi gondjaink nem voltak, egymást nem csaltuk meg, válni akart. Ismét ott álltam, a kérdéssel, mit kezdjek az életemmel? A feleségem viszi a lakást, a két gyereket és a fizetésem 40-át. Mit kezdhetek még ezután? Istent nem kerestem, a létezésében sem hittem! De Ő keresett engem, fiában Jézus Krisztusban hozzám hajolt, és megmentett engem, örök életet adva nekem, a bűneimre pedig bocsánatot. Ezt a hit nélkül élők és a vallásosak nem értik, mert nekik nincs élő, és személyes kapcsolatuk Istennel, ezért annyi esélyem sincs ezt nekik elmagyarázni, mint ha egy vakon születettel azt próbálnám megértetni, mi az hogy fény, ragyogás. Ami velem történt olyan, mint mikor a vakon született ember szemét megoperálják, és egyszer csak lát! Mivel 27 évig magam is ateista voltam, értem azt a mit ők írnak, tudom miért tarják hülyeségnek azt, amit 16 éve meggyőződéssel hiszek, és vallok. És amikor ezen az oldalon azzal a kérdéssel találkozom: "Tegnap meghalt az édesanyám, van egy másfél éves gyermekem és a férjem, de hogy lehet ezt kibírni?" és a válasz a következő: "Most szar neked. Nagyon sajnállak, de majd az idő mindent meggyógyít", akkor szomorú vagyok. /az idézetek nem teljesen szó szerintiek, de ez a lényeg/. És a kérdés egyértelmű segélykiáltás, ahogy nagyon sok más kérdés is, 13 éves lány azt kérdi, miért ne legyen öngyilkos? És erre nem válasz az: hogy még fiatal vagy, semmit se tudsz az életről, mert lehet, hogy 13 évesen már túl sokat "tud" az életről, és nem lát semmit, amiért érdemes lenne végig csinálni. Sorolhatnám egész nap: mit kezdjünk a karácsonnyal, miért nem lehet legalább ebben a három napban békesség a családban, miért iszik apám, anyám, miért nem szeret rokon barát ismerős, fejezzem be az iskolát vagy ne, normálisak a szüleim, van pénzünk, még sincs normális kaja itthon, nem törődnek velem a szüleim, nem érdekli őket mit csinálok, tanulok mint az állat, 4-es 5-ös vagyok, de apámnak ez is kevés, megcsalt, elhagyott válni akar a párom, stb. stb. Ezeket az embereket szerintetek meggyőzi az itt adott válaszotok az élet élésének értelméről? Mert lehet filozofálni, az élet szépségét költői magaslatokba emelni, de ez egy konkrét okok miatt kétségbe esett emberen nem segít. Tehát mi ad az életednek olyan célt és értelmet, ami a legnagyobb viharban is kitart? Nevelni a gyerekeket? és ha meghal? /a második feleségem az ötödik gyermekemmel van áldott állapotban, de 4 gyermekem van az Úrnál, meg sem születtek, 3 vetélés, egyet pedig bérgyilkossal megölettünk, orvosi szaknyelven abortusznak hívják, másfél havi fizetésemet kellett fizetni érte, mind az első házasságomból, és a megtérésem után! Nem mondanám, hogy ez Istennek tetsző, de Jézusban erre is volt bocsánat./
2010. jan. 1. 07:56
 25/45 anonim ***** válasza:
36%

Te beteg vagy!


Először még sajnáltalak is, hogy a feleséged elhagyott...


Te komolyan azt hiszed ez a te megtérésed igaz???


Magad mondod, hogy Isten majd megbocsát, mert ez a dolga??

De nem a képmutatóknak!



Az, hogy itt ennyire sok értelmetlen kérdést feltesznek a gyerekek meg az idősebbek az két dologra vezethető vissza:


-unatkoznak, nincsenek teljes értékű emberi kapcsolataik


-a másik pedig, hogy elégedetlenek a saját életükkel.

Nem tudnak megelégedni azzal ami van, még többet akarnak az élettől, anélkül, hogy ők adnának valamit magukból.


Azt hiszem, jobb azoknak akik eleve szegénységbe születnek, ők kevesebbel beérik. Nem azt nézik, hogy most az emo a divat. Szar az élet, mondogatják anélkül, hogy szétnéznének a világban.

Mennének pl. Nairobi nyomornegyedébe, megtudnák mennyi mindenért kéne hálásnak lenniük.


Te pedig ne ítélkezz a vallásosak felett, csak Isten ismeri mindegyikünk hitét!

2010. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
0%
mi az élet értelme? volt egy személy, aki a világon a leggazdagabb volt, akkori vagyonához nem mérhető bill gatas vagyona, sokat gondolkozott ezen, és megtalálta a választ. mivel apja, dávid Isten barátja volt, ezért salamon is bírta Isten helyeslését kezdetben. a végkövetkeztetése is benne van a bibliában, olvasd el a prédikátor könyvét, érdemes elejétől a végéig, és megkapod a válaszod. Jézus valóban a "betegekért" jött, hiszen az "egészségeseknek" nincs szükségük orvosra.
2010. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Ne sajnálj, mert elhagyott a feleségem, a másodikat kellett volna egyből elvenni. Az első házasságomból három gyermekem van, a középső /17 éves fiú tavaly előtt tért meg Tóalmáson tavaly már mint szolgáló volt két hétig/ három éve velünk lakik, annak ellenére, hogy a bíróság az édesanyjánál helyezte el. A kiemelt családi pótlékot ma is az édesanyja veszi fel, mint egyedül álló családanya három gyermekkel, pedig csak a legkisebb lány van vele /14 éves/, tavaly megtért a Tóalmási Élet szava táborban, és nagyon jó a kapcsolatom vele. Az édesanyja akkor tért észhez, mikor 11 évesen ő is közölte vele: én is apához költözöm. A legidősebb fiam /18 éves évekkel ezelőtt ő is elkezdett gyülekezetbe járni, de ő valahol kisiklott/az anyai nagymamánál lakik, ő itta meg a levét az egésznek. Vele se rosszabb a kapcsolatom, mint amit az édesanyjával tart, de vele van az, Hogy Uram én elrontottam, jóvá tenni nem tudom, Te könyörülj rajta! Nem azt állítottam, hogy én jó, és igaz vagyok, azt kérdeztem, mi az élet értelme. Egyébként én az abortusz ellen voltam, a feleségem ragaszkodott hozzá, nyilván benne volt, hogy egy olyan semmire való férje volt mint én, és ebben nincs semmi irónia, nem vagyok beájulva magamtól. Nem vagyok rosszabb másoknál, csak jobb sem. Az az igazság, én ezt nem személyessé akartam tenni, hanem arról beszélgetni, miért érdemes élni. Ha valakinek a gyermeke ad értelmet az életének, akkor ha meghal a gyermek, nincs tovább értelme, hogy éljen? És ha valakinek nem lehet gyermeke? Az egy értelmetlen és céltalan élet kell éljen? Tehát az élet értelme nem lehet a gyermek! Jót tenni másokkal, ez olyan megfoghatatlan. Volt egy vak munkatársam, mindig segítettem neki rágyújtani. Mikor már égett a cigije, megkérdeztem tőle: most én jót tettem veled, vagy rosszat? Nem tudok mindenkinek személyesen válaszolni nem is célja ennek a fórumnak, de a fősulis lány akinek annyi az életcélja, hogy egy élet még kevés is hozzá, annak nem írom azt hogy még nem kaptál pofont az élettől, mert ez kizárt egy 20 év körüli lánynál, fiúnál, de még, bírod, még nem kaptad meg azt a megrendítő erejű ütést, ami csak idő kérdése. Ez olyan szellemi törvényszerűség, mint a gravitáció a fizikában. csak idő kérdése, mikor esik le egy feldobott tárgy. És amikor a padlón vagy, én már voltam ott, nem lehet semmit mondó dolgokkal felsegíteni!
2010. jan. 1. 11:27
 28/45 anonim ***** válasza:
48%
föleg ha az illető nem is akar felkelni. Isten egyikünktől sincs távol, ahhoz, hogy megtaláljuk, semmit nem kell tennünk, hisz ő vonz minket. de ahhoz, hogy kövessük, igenis komoly erőfeszítésre lehet szükség, és nagyfokú alázatra. nehéz lehet elfogadni, hogy Istennek vannak elvárásai felénk, de az Ő terhe könnyű, mert segít vinni azt.
2010. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
48%

egy szép történet: Istenem, hol voltál? öngyilkos akartam lenni, lementem a tengerpertra, hogy megöljem magam, hogy belegyalogoljak a vízben, de félúton meggondoltam magam, és kijöttem a vízből. és ahogy hátranéztem, csak egy lábnyompár volt a homokba. lehagytál engem?

nem, a karjaimban vittelek.

2010. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
51%

Mit vársz, és mit remélsz egy Isten nélküli világban? Vagy mi a célja az életednek, ha nincs Isten? -Válasz: Marxizmus!

Akkor kezdtem elvetni isten létezését amikor Marxtól olvastam. A marxizmus megvalósítására több esély lehet, mint a mennyország létezésére. ;) Az a lényeg, hogy nem azt kell várnunk, hogy eljussunk a mennyországba, hanem itt a földön kell azt megvalósítani. Lehet, hogy nem éred meg a marxista világ megvalósulását, de az utódaidnak esélyt adhatsz rá. Az én életcélom eme esély megadása. ;)

Üdv, egy ateista, marxista, materialista, stb, ember!

2010. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!