Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit vársz, és mit remélsz egy...

Mit vársz, és mit remélsz egy Isten nélküli világban? Vagy mi a célja az életednek, ha nincs Isten?

Figyelt kérdés
Keresztyén vagyok. Ez azt jelenti, hogy egyedül a Bibliát tartom hitelesnek abban az értelemben, hogy helyes, a valósággal megegyező világképet kapjak. Karácsony előtt kezdtem látogatni ezt az oldalt, és nem tudom, hogy a feltett kérdések tartalma, vagy az azokra adott válasz az elszomorítóbb. Egy dolog azért nagyon valószínűnek látszik, az ide látogatók többsége Isten nélkül él.
2009. dec. 31. 07:24
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
azért, gondolom, te is házban laksz?
2010. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Marx egy zsidó származású, evangélikus hitre kikeresztelkedett apa gyermeke, Marx érettségi dolgozata még egy csodálatos hitvallás Jézus Krisztusról, aztán az egyetemi évek alatt történt vele valami, mert ezt írta az édesapjának: "A szentélyben már más ül a trónon". Akár a zsidó, akár a keresztyén hitvallást nézzük, a szentély fogalma teljesen egyértelmű, és a más ül a trónon-t sem lehet félre érteni. Engels-nek nagyon komoly hívő édesanyja volt, kétségbe eset leveleket írt a fiának, hogy milyen vége lesz az éltének, ha ezen az úton megy végig. Hogy azért én is házban lakom, nem értem, mindenki tudja, hogy a mamutra bunkóval kell vadászni.
2010. jan. 2. 08:36
 33/45 anonim ***** válasza:

"mi a célja az életednek, ha nincs Isten?"


Miért, ha van Isten, akkor kőbe vésett dolog, hogy mi az életed célja? Egyre abszurdabbakat kérdeztek.

2010. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
Jó érzés egy idealizált, karakterre öltött felsőbbrendű hatalom tudata nélkül élni, mert a saját ideológiám, és eszmerendszerem szerint élhetek. Tisztelem a bolygónk minden vallási nézetét, mert szelíd, irányítható emberekké formálja a nagy közösségeket. Véleményem szerint Isten, Buddha, Khrisna, Jahve, Jah, Allah, M'Bahje, vagy bármelyik emberi/félemberi tulajdonságokra formált teremtői, rend fenntartói legendák, mítoszok szülöttjei. Minden vallásnak, és ideológiának megvan a maga "szentírása", amiben szabályok, példamesék, és próféták legendás történetei, feljebbvalókkal való érintkezések szerepelnek. A vallás olyan világban, olyan ősi időkben született népjámborítás, ami elfogadtatja erkölcsi valónkat, és életértelmet ad a tömegek életének. Félünk a haláltól, és a halál utáni nemléttől. A legtöbb imafajta erőt, hitet, néha eufóriát, nyugalmat ad a vallásos embereknek, mint a narkó a drogosnak. Na ezzel nem degradálnám a jóságos életre vágyó hívőket, de az ima megfelelő kábítószer "elesett", félelemmel élő esetleg magányos társainknak. Isten nélkül élni... Ha valaki azt kérdezi a 21. század elején, hogy milyen a média, a sajtó, a művészetek, színház, plazmatévé, DVD, TB kártya, vagy a mobiltelefon nélkül élni, hát a válaszom: Te tudod. De sajnos ez a válaszom a fentebb feltett kérdésre is. Nem hiszik nekem sokan, hogy a vallás a 21. századra kultikus tevékenységgé, tradicionális, örökölt valamivé vált. Én a szüleimtől sosem hallottam Jézusról, sem Mohamedről, sem Mózesről, pedig van hitük. Hitük a család fenntartásának erejében, a "holnap" sikeres végkimenetelében. Én hiszek. Hiszek a korlátoltságban, a gyarlóságban, az élet értelmében (kinek mi...), hiszek a természetes körforgásban, egyedfejlődében, az idő múlásában, a tér kihasználhatóságában, időjárásban, jó filmek mondanivalójában, neveltetésben, génekben, a szépségben, és a szubjektivitásban, és az egyén teremtő erejében. SENKIT sem térítenék le soha saját hitének gyakorlásáról, még akkor sem ha a hite hit nélküli. Aki azért fordul Mekka felé, vagy azért jár vasárnap templomba, mert megszokta, mert belenevelték, mert szűklátókörű. Szerintem itt is létezik aranyközépút, de a vallás kötelezettségeit mindenki másképp veszi komolyan, és számomra ezért komolytalan az egész. Pedig a véletlenekben én sem hiszek, szeretem, amikor látom, hogy világunk ok-okozati összefüggései, és logikus, mégis csodálatos változásokat produkáló természetünk működik. Sosem gondolnám, hogy egy hurrikán, árvíz, földrengés egy felsőbbrendű valaki haragja az emberi gyarlóság ellen. Azt gondolod kedves kérdező, hogy büntire számíthatok halálom után, ha nem fogadom el Krisztust megváltómnak? Tudod mi a célja az ÉN életemnek? hogy nyomot hagyjak magam után. NEM VAGYUNK CÉLTALANOK ISTEN NÉLKÜL! mindenkinek van küldetése, és sokan keresik az életük értelmét, és manapság ők a téríthetők (pl.: baptisták, kabbala hívők, vagy szcientológusok) ami nem szánalmas, de elveszi a figyelmet magától az ÉLET nevezetű csodától. Elhiszem, hogy a vallás, és a hétköznapi élet összeegyeztethető, de túl sok szabállyal jár a spiritualizmus, főleg ha több ezer éves hagyományt akarunk felrúgni például egy kihagyott vasárnap, sabbath, vagy napi ima a szent tehénhez. Lelki ismeretfurdalással jár a maszturbálás sok vallás követőjének, túlvilági büntetéstől félhet az izraelita, ha sertéshúst eszik, vagy alkoholt fogyaszt a muzulmán. Olyan kérdést tettél fel, amit akármelyik vallás híve fel tehetne (hüpphüüpp, miért nem tisztelik az amcsik Mohamedet??? vagy jahaajj, hogy lehet ennyi gój?) Szóval, mielőtt ilyen jellegű kérdést fogalmazol meg, gondolkozz el azon, hány különböző világvallást gyakorló embert sértesz azzal, hogy nem gondolsz rájuk is? Amúgy Béke!
2010. jan. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
52%

Az élet lényege az érzékek kielégítése ha hiszek, ha nem. Isten elrejtőzik ebben a világban, így mondhatjuk, hogy nincs. De egy olyan világban amelyikből kivész az Istentudat, eltűnik az erkölcs. Szerintem ezt mindenki tapasztalhatja is. Ha a vezetők nélkülözik egy hiteles metafizikai tudat belső mélységét, akkor erkölcsi és politikai kijelentéseik nem többek puszta szavaknál. Ez azt eredményezi, hogy nem a menyország fog megnyílvánulni ezen a Földön, hanem egy értelmetlen pokol.

Sokan azt mondják lehet élni erkölcsösen Istentudat nélkül is, de nincs igazuk. Elveik csupa kijelentések amiket kedvükre változtathatnak. S lehet, hogy a többség meg tudja csinálni, de ne felejtsük el, hogy mi még kaptunk valamiféle vallásos neveltetést. De sokunk már nem fogja ezt továbbadni a gyerekének, s az unokája már biztosan vallástalanul fog megszületni abban nevelkedik s úgy is fog élni. Neki már nem lesz miért betartani a szavát, de ugyanakkor elvárja, hogy mindenki elfogadja őt. S amikor sok ilyen találkozik akkor lesz anarchia. Éhinséges időben mi fogja visszatartani, hogy ne egye meg a saját gyerekét? Semmi. Egyszerűen alakít elvein, mert a körülmények ezt hozták.

2010. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Nem tudom, minden esetre engem most egy fincsi ebéd vár.. :)
2010. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták."

/André Gide/


http://www.youtube.com/watch?v=mMKCn4MsPhA

2010. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Srapnel ***** válasza:

"A lelkiismeret viszont már tetszik. Az honnan van? A biokémiai reakció melyik része?"


Evolúció. Az ember hordákban élő, szociális állat volt mindig. A darazsak, farkasok, stb. miért áldozzák föl magukat egy másik egyedért (királynő, vezér, stb.)? Mert ha egy populációban az önfeláldozásra hajlamosító génekből kevesebb van, akkor az a populáció hátrányba kerül a többitől. Mi azon ősök leszármazottai vagyunk, akikben erősebb volt az összetartozáshoz szükséges agybonyolultság, nyelvi készség, mások gesztusainak értése, intelligencia, stb, mint a többiben. Ezért jobban működött a vadászat (egységben az erő), jobban ment a munkamegosztás (gondold el! neked sem kell a saját kajádat, ruhádat, vizedet, bútorodat, stb. magadnak megcsinálni, így van időd a saját dolgodra, hogy azzal meg másnak elégítsd ki valamilyen igényét), így több utód született és a kooperálókból lett egyre több. Ez az evolúció és szociológia. Ennyi.

2010. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Kár hogy egyből a farkasokkal, meg a darazsakkal kezdjük. Engem az érdekelne, hogy jutott értelemre az élettelen anyag?
2010. jan. 4. 19:12
 40/45 anonim ***** válasza:
Tanítják azt az iskolában, csak oda is kéne figyelni!
2010. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!