Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi indokolja, hogy 50 ezer...

Mi indokolja, hogy 50 ezer forint egy temetésen csak maga a szertartásos rész?

Figyelt kérdés
Édesapám temetésén ennyi pénzért mondott el egy sablonszöveget (alig megemlítve valamit aszemélyes dolgokból, amit korábban elmondtunk neki) és említette meg a nevét legközelebbi istentiszteleten az evangélikus lekésznő. De szerintem bármelyik felekezetnél hasonlóak az árak.

2014. jún. 1. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ők indokolják....

Sajnos ez van,a temetés nagy biznisz,és ezt ki is használják,akik tudják.

2014. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok evangélikus, így nem tudom. De azért megvédem, hogy nálunk, keresztény temetésen ritkán szokás a halott életútjáról beszélgetni "sablonszerűen", hanem helyette az örök életről és Isten szeretetéről szokás beszélni.

Nagymamámat ezelőtt pár évvel ingyen temették, ő is hívő volt, mi is azok vagyunk.

2014. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez Isten akarata, különben nem hagyná.
2014. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sablonszerű alatt azt értettem, hogy alig mondott valamit az életéről, viszont belekezdett abba a teológiai eszmefuttatásba, hogy magunknak köszönhetjük a halált a bünbeeséssel, vagyis tulajdonképpen azért kellett az apám temetésén részt vennem, mert az ember evett arról a bizonyos fáról.


De ez még a jobbik eset: pár évvel később a nagymamám temetésén hasonló szertartás volt, de ott a másik lelkész még keverte is a dolgokat, amiket elmondtunk neki. Azért ez elég ciki...

2014. jún. 1. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!