Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért adta nekünk a...

Isten miért adta nekünk a poligám és a hipergám ösztönöket, ha azt várja el tőlünk, hogy monogám és "hűséges" kapcsolatban éljünk min. özvegységig, max. élethossziglan?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Ez is olyan, mint a "szabad akarat": van, de ha nem úgy döntesz, ahogy szeretné, akkor pokol.

A hívők szerint azért, mert "nem bábokat" akar, de a "szabad akaratú" lények fejéhez mégis oda van tartva a pisztoly arra az esetre, ha "rosszul" döntenének. :P


Ez, és még rengeteg más hasonló abszurditás miatt sem értem, hogyan képes bárki is hinni egy olyan istenalakban, amelyik gonoszabb, brutálisabb és kegyetlenebb, mint a 20. század valamennyi diktátora együttvéve, és még azoknál is több áldozatot követelő népirtásokat követett vagy követtetett el a regék szerint. :P

2014. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem várja el,itt kezdődik a dolog.Ha tetszik,ha nem,az ember természete alapvetően nem úgy van programozva,hogy csak egy partnerrel kívánjuk.Senkié.Persze ettől lehet sírig tartó hűségben élni egyetlen partnerrel,ezzel nincs semmi baj,ha ez két embernek megfelel.Csak tudni kell,hogy Isten ilyet nem vár el,az ilyen szabályokat maga a társadalom,és az adott egyének állítják fel.
2014. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem vár el semmit... Néhány holdkóros képzelegte, hogy Isten beszél hozzájuk és földiktálja nekik a bibliát, amiben kifejezésre juttatja elvárásait... Pedig ha ténylegesen mindenható, akkor nincs szüksége parancsosztogatásra meg elvárások közlésére - egyszerűen minden úgy lesz, ahogy akarja. Nem beledumál, hanem elrendez.
2014. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy teremtett volna, hogy mindig minden ideálisan működik - akkor mi lenne a mulatsága?

Min dühöngene és mennydörögne, ha az emberek mindig azt csinálnák, amit mond?

2014. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szeretnék mindenkit emlékeztetni, hogy ez nem a Valláskritika részleg.

Ezért csak a kereszténység szemszögéből válaszoló hozzászólók véleményére vagyok kíváncsi.

2014. jún. 1. 11:22
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem Isten adta és adja a tisztátalan vágyakat. Isten megszabadít azoktól, de csak Jézus Krisztus által. A szabad embernek nincsenek tisztátalan vágyai, és nem esik nehezére hűségesnek maradnia az ellenkező nemű házastársához.
2014. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

A miért teremt poligám, homoszexuális és egyéb kérdések egyenlőek azokkal, akik azzal védekeznek, amikor megerőszakolnak egy kisbabát, hogy de hát öket Isten ilyennek teremtette.


Nem, bem ilyennek teremtett. Mindenkiben megvan a döntés lehetösége, csak kérdés ki mennyire AKAR uralkodni azokon a dolgokon, amik rosszak. Vagy ha én jól szájba váglak és azzal védekezem, hogy de hát Isten adta a durva viselkedésemet, akkor nem azt mondod, hogy tanuljak meg uralkodni az indulataimon? Nincs ilyen ösztön, csak jellemtelen és neveletlen ember van.

2014. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

nekem nem adta


úgy kellett volna kérdezned


"miért adta NEKEM"

2014. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha megkérdeznéd, miért adott agresszív, pusztító hajlamokat, hogy megöljük egymást? Vajon miért adhatott motivációt a házasság megtörésére?

Talán tesztelni akar (bár ez elég szadista lenne), vagy a Biblia írói rosszul hallották, és rosszul írták le... ki tudja... lehet poligámiát akart, de akkor túlszaporodunk és éhenhalunk... elbizonytalanodtam, nem tudom.

Jó a kérdésed!

2014. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

6-os. Ha nem ő adta, akkor ki?


7-es. Nem tettem fel azt Kérdést, de egyet értek a Kérdezővel, hogy a homoszexualitás születési rendellenesség. Ott nincs mit tenni.

Az akarat kérdése a poligám-hipergám ösztönök kiélésnél viszont érdekes megközelítés. Viszont van két baj: ha aférfi nem kap szexet, e az asszon nagy sárkány; a nők pedig soha nem mondják meg, ha bajuk van, csak addig hisztinek, amíg párjuk már letojja.

Ekkor szoktak félremenni a párok. Erről mi a véleményed?

2014. jún. 1. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!