Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért adta nekünk a...

Isten miért adta nekünk a poligám és a hipergám ösztönöket, ha azt várja el tőlünk, hogy monogám és "hűséges" kapcsolatban éljünk min. özvegységig, max. élethossziglan?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Hogy isten mit adott és mit nem, azt nem tudom, de a pápát és a katolikus egyházvezetést eléggé foglalkoztatja mind a cölibátus, mind a válás egyházi legalizálása. Úgy tűnik, egyes szabályokat mégse isten adott, ha azokat egyházi vezetők ember létükre változtatni merészelik. És nem ez lesz az első eset.
2014. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
... cölibátus eltörlésnek bevezetése. ...
2014. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"ha azt várja el tőlünk, hogy monogám és „hűséges” kapcsolatban éljünk"


Hűséges, ez igaz, de hogy monogám... Jákób, akinek négy felesége volt, Isten haragját vonta maga után?


Salamon királynak 1000 felesége volt. (Oké, ez már azért túlzás...)


Mivel a házasság Krisztus és a hívők kapcsolatát is hívatott kivetíteni, egy a férj és több feleség sem tiltott. A többnejűség nincs tiltva a Bibliában. Viszont az elbocsátás nem dicséretes dolog a Bibliában leírtak szerint.

Viszont ha egy férfi el tud tartani becsülettel több asszonyt, de szerintem legtöbb esetben egyet is nehezen természetesen a gyermekáldásokkal együtt. Úgyhogy ha valaki több asszony mellett akar élni, azért én meggondolnám, mert elbocsátani nem lehet.

Mal 2,16

Mert gyűlölöm az elbocsátást, ezt mondja az Úr...

2014. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem adott Isten ilyen ösztönöket. Ez mind már a tökéletlenségből fakad.
2014. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

13: Azok kőgazdagok voltak. Ma is több nejet/több nőt tartanak a háznál vagy annak közelében. Mózesnek, Józsefnek egy neje volt, és még lehetne sorolni.


14: Tudod egyáltalán miről van szó?

2014. jún. 1. 14:52
 16/20 anonim ***** válasza:

Oké, hogy fel lehet sorolni mindazokat, akiknek egy feleségük volt, de nem tudom, hogy érted-e, hogy van olyan Istennek tetsző ember is a Biblia lapjain, akiknek több felesége volt. És Isten egy szóval sem orrolt rájuk. Nincs törvény Istentől a Bibliában, hogy egy férfinek egyetlen felesége kell, hogy legyen.

Tehát az a kijelentésed, hogy Isten előtt elvárt dolog lenne, hogy monogám kapcsolatban legyél, helytelen következtetés. Az viszont elvárt, hogy akárhány feleséged is van, szeressed őket, és megadj nekik minden szükségletet, amit megadhatsz. Nem bocsáthatod el egyiket sem.

2014. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Apropó, viszont kifelejted, hogy ők judaisták voltak. Valóban nem tudom, de Jézus mit is mondott a házasságról?
2014. jún. 1. 16:23
 18/20 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem, hogy a szerinted nem judeaista Jézus miért hivatkozik tucat számra Mózesra, amely név 37-szer szerepel a négy evangéliumban? Miért említi nem egyszer Ézsaiást, aki 13 esetben van említve a négy evangéliumban, hivatkozik Dániel prófétára az apokaliptikus beszédében, hivatkozik az első emberpárra, melynek történetét Mózes könyvének első fejezeteiből ismerhetjük, említi Jónást, a prófétát, Noé vízözönét, említi nem egyszer Ábrahámot, Izsákot, Jákobot, egy olyan valaki, aki szerinted nem judeaista vallás szerint tanított?


A kérdésed szerint miért, mit mondott Jézus a házasságról?


Máté 19


8. Monda nékik: Mózes a ti szívetek keménysége miatt engedte volt meg néktek, hogy feleségeiteket elbocsássátok; de kezdettől fogva nem így volt.

9. Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő.


Ez ellenkezne a többnejűséget engedő ószövetségi törvényekkel? Szerintem nem. Itt csak arról beszél, hogy ne bocsásd el a feleséged. Az, hogy ne legyen több, csak egy, arról nem beszélt.

2014. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jézus korra a társadalomban kialakult az egynejűség. Gondolj a szüleire, János szüleire, stb.
2014. jún. 1. 17:24
 20/20 anonim ***** válasza:
11-es: az egyházi dolgokról sokan nyilatkoznak úgy, hogy közben fogalmuk sincs róla, hanem mivel hallották már jó párszor, aztán tetszik, meg jó ellenséges, meg lehet vele támadni, provokálni, azért megjegyzik. A cölibátus az nem Isten parancsa, a házasság felbontása pedig bizonyos feltételekkel lehetséges (az egyházban nem felbontásnak hívják, csak úgy megjegyzem). A cölibátus valamikor réges régen az alsópapság kezdeményezésére jött létre. Tehát nem isteni parancs, még csak nem is pápai rendelkezés... Úgyhogy bármikor vissza lehet vonni. Csak úgy mellékesen kérdezem, hogy egy kívülállónak ehhez mi köze van? Én sem kezdem el kritizálni a muszlimokat vagy az ortodox egyházat, mert ugyan mi közöm lenne hozzá? Egyikhez sem tartozom, ismereteim hézagosak. Akik pedig oda tartoznak, ők tudják, miért és nekik úgy helyes.
2014. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!