Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akad itt olyan, aki volt már...

Akad itt olyan, aki volt már önkéntes a Böjte Csaba által létrehozott Dévai Szent Ferenc Alapítvány valamelyik gyermekotthonában?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem, privátban szívesen beszélgetnék :)

#önkéntes #árva #Böjte Csaba #gyermekotthon #Dévai Szent Ferenc Alapítvány
2014. jún. 3. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem könnyű bejutni oda még szolgálni sem.


Amikor jelentkeztem, és kiderült, hogy vegetáriánus vagyok (ez számomra NAGYON fontos, elvi okokból, amit NEM vagyok hajlandó feladni), akkor eléggé egyértelműen megváltozott annak a hozzáállása, akivel beszélgettem. :/


Nekem az jött le, hogy eléggé "furcsa" módszerrel szűrik meg azokat, hogy kik szolgálhatnak ott.

Egyébként tanár vagyok és máshol nem probléma az étkezés.

Máshol örültek, hogy van jelentkező szolgálatra.


Én bevallom, elszomorodtam, hogy ilyen miatt hátrányba kerülhet valaki éppen ilyen helyen, ahova magától ment volna SEGÍTENI.


Durván hangzik, de van ebben a dologban valami hatásvadászat is. Aki ezt nem érti, az nézzen jobban utána a dolgoknak, és ne csak a TV-s riportok, fősodratú média alapján vonjon le következtetéseket.

2014. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos, ez szuper, ugyanis én is vegetáriánus vagyok :(

Akkor tovább nem is kérdezősködöm...

Ha szerinted elég "furcsa" módszerrel szűrik az önkénteseket, akkor meg sem kérdezem, hogy szerinted nem vallásosként kimehetnék-e a gyermekek mellé.

Én a közegváltozás miatt szeretnék kimenni, meg szívesen foglalkoznék gyermekekkel. Természetesen tudomásul veszem, hogy milyen szellemben nevelik a gyermekeket, és eszembe nem jutna megzavarni őket a saját nézeteimmel, teljesen alkalmazkodnék az ottani rendhez.

De lehet, hogy ez akkor is "válóok"...

Mondjuk van egy katolikus rokonom, aki ismeri Böjtét, de szerettem volna úgy kimenni, hogy megkerülöm a "protekciókat":)

2014. jún. 3. 22:08
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy mit értesz hatásvadászat alatt? Megtudtál valamit, amikor utánanéztél?

Leírnád privátban, ha nem akarod nyilvánosan? Köszi!

2014. jún. 3. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, a szolgálat annyi lemondással jár. Annyit nem tudtok megtenni, hogy áldozatként esztek húst a pár hónapig, amíg ottvagytok? Gondolom nem hatalmas húsmennyiségeket kell enni, csak normális, egyszerű kajákat...
2014. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

És azt nem lehet hogy nem hozod szóba azt hogy vegetáriánus vagy?

Egy olyan helyen ahol rengeteg gyerekkel kell foglalkozni, táplálni, ott nincs helye annak hogy valaki külön menüt kérjen, de azért biztos meg lehet oldani, pl hogy vagy kihagyod a húst, vagy csak abból eszel amiben nincs hús, a többi étkezést pedig megoldod magad, ahogy tudod.

Én is ezen a dolgon gondolkodtam, de nekem nem a hússal van a bajom hanem a gluténnel és a fehér liszttel, de magam étkeztetését biztos meg tudnám oldani.

Hiszen azért mész hogy segíts, akkor nem kell elvárni hogy ők etetnek, a probléma inkább az hogy talán furán néznek rád ha nem azt eszed amit ők? Ez azért fontos mert a közösségben valamiféle egységet várnak el, és ez nem a hatásvadászatról szól mint amit az első írt, hanem ez inkább a székelyes hozzáállás. =/

Természetesen ha már segíteni mész akkor lehet hogy finnyáskodásnak veszik néhányan hogy pl nem eszel húst, vagy ezt meg azt, de lehet hogy el tudják fogadni hogy ha magadban megoldod és nem pedig reklámozod azt hogy máshogy étkezel.

2015. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező azt nem értem hogy te miért akarsz vagy akartál kimenni ha a te nézeteid teljesen mások.

Természetesen minden vallás alapja a szeretet, de rengeteg egyéb lehetőség van, se szeri se száma, a lehetőségeknek, csak azért ne menj ki mert "menő dolognak hangzik" hogy te most ott önkénteskedhetsz.

2015. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy sem természetes táplálék a fehér liszt. Őseink a puliszka előtt is kásákat ettek, cibere (erjesztett gabonalé) -vel készült kása volt böjtkor, reggelire is pl köleskása, hajdina, tönkölybúza, árpa stb... levesek, de ha mondjuk Atilla étrendjét nézzük, hiteles forrásból, ő is keveset evett húst, főleg kásák, zöldséges ételek, a tejtermékek is csak a legjobb minőségben, sajnos manapság már nincsenek olyanok, sőt nevünk sincs rá, mert teljesen mások voltak az akkori tejtermékek, pl a ghí az ami még ma is megvan, de ez egy komplex téma
2015. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Náluk a húsfogyasztás túlnyomóan a kisfiúk virslijének szopogatásából áll, ahhoz nem kell senkit levágni, nem lesz gond ne félj.
2021. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!