Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez bizonyíték az...

Szeressük egymást kérdése:

Szerintetek ez bizonyíték az óriások létezésére?

Figyelt kérdés

Állítólag erre a 120 cm hosszú emberi combcsontra Török ország területén leltek, és egy texasi múzeumban van kiállítva:


[link]


A múzemról bővebben itt:

[link]


Néhány bibliai hivatkozás az óriásokra:

1Móz 6:4 Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szülének nekik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.


4Móz 13:34 És láttunk ott óriásokat is, az óriások közül való Anáknak fiait, és olyanok valánk a magunk szemében, mint a sáskák, és az ő szemeikben is olyanok valánk.


5Móz 3:11 Mert egyedül Óg, Básánnak királya maradt meg az óriások maradéka közül. Íme az ő ágya vas-ágy, nemde Rabbátban az Ammon fiainál van-e? Kilenc sing a hosszasága (~4m) és négy sing a szélessége(~1,8m), férfi könyök szerint.



2014. jún. 9. 20:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

"a levegő oxigéntartalma 25%-al volt több, mint ma"

Ne keverjük a dolgokat.

A dinoszauruszok idejében az O2 tartalom 10%-kal volt több, mint ma. Ezért a nekik elég volt, ha nyitott bordás, ún. "könyv" tüdejük volt. A meteor után fuldokoltak, az biztos.

De ez nem érinti a nagyságukat.


Ez - és az, hogy sokkal melegebb volt - azt eredményezte, hogy 70 cm-es szárnyfesztávú lepkék élhettek.

Ma ez kb. 35 cm lehet.


DE EZ NEM VONATKOZIK AZ EMLŐSÖKRE!

A rovaroknál a légcsövek hossza a korlát, amin javíthat az emelt O2 tartalom és a meleg.

Az embernél a csont és az izom aránya a korlát.

Az ember 4 méteresen már életképtelen!


Ezért mondom, hogy menj át az ezotériára, mert halvány fogalmad sincs a tényekről - de erőlteted a mondókádat, mint a kutya.

Ezt meg itt nem díjazza senki.

2014. jún. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 megfelelő ***** válasza:
2014. jún. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Óriások valóban léteztek. A Biblia nefileknek nevezi őket.
2014. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Caleb válasza:
0%

Én mindig is szkeptikus voltam az ilyen leletekkel, szenzációs felfedezésekkel kapcsolatosan.


Viszont az óriások létezésére elég sok írásos bizonyíték van: Egyfelől maga a Biblia is az, valamint ókeresztény szerzők is tárgyalják a kérdést, Josephus Flavius, Alexandriai Philó, judaista irodalom és rengeteg népi mese és mitológia vette kölcsön az óriások tematikáját.


Szóval igen léteztek óriások, és ma is valószínűleg léteznek, de nem ebben a formában.

2014. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Még egyszer: óriások - emberi formában - NEM LÉTEZHETNEK.

Összeesnek a saját súlyuk alatt.

4 m-es ember már életképtelen.

2014. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
0%
Tudom, hogy 2014-ben raktad fel a kérdést, de azért én ide írom, a saját véleményem. Nos youtube-on van egy dokumentumfilm, amelyben voltak olyan emberek, akik találtak maradványokat és egy fogorvosnak mutattak egy olyan fogat, ami óriásé lehetett. Szerintem lehetett előttünk egy másik civilizáció és aztán jöttünk mi. Máskülönben honnan tanultak volna, annyi mindent az ókorban a csillagászatról, meg az orvos tudományról, az építészetröl nem is beszélve, a maják és az egyiptomiak, hogy csinálták meg azokat a piramisokat, miliméter pontosan? Az ősemberek kijöttek a barlanból és már egyből maguktól kitalálták a számokat, meg a tudományokat, elég hihetetlen, sokkal valószínűbb, hogy megtanították nekik.
2022. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem kéne újra kezdeni.

Ha buta vagy/nem tudsz olvasni/ellógtad a fizika és a biosz órákat, az a te bajod.

2022. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Én csak leírtam, amit gondolok, az meg, hogy te mindenkit lebutázól, aki nem ért egyet a tudósokkal és a történészekkel, a te bajod, de ha tényleg buta az illető, ne várj ilyen kedves választ, mint amit tőlem kapsz.
2022. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Tudod, ezzel több gond is van:

- OTT VAN a film alatt, hogy ez egy hoax! Versenyre készült!

- Ezt már TÖBBSZÖR IS leírtuk itt!

Szóval?

Csodálkozol, ha 5. alkalomra már kissé kevesebb a türelmem?

2022. febr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
De amúgy téged, ki a csuda kényszerít, hogy válaszolj? Most mi a baj azzal, hogy én másképp gondolkozok mint te? Nem is ismerjük egymást és kétlem, hogy a szomszédban laknál, szóval ne zavarjon, hogy én milyen butaságokat irogatok!
2022. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!