Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól, hogy nem vagyok megkere...

Attól, hogy nem vagyok megkeresztelve, juthatok a Menyországba?

Figyelt kérdés

Félvér vagyok, ezért mikor kicsi voltam a katolikus pap nem akart meg keresztelni. Anyukám meg nem erőltette és nem ment paptól papig.

Aztán suliban elkezdtem járni hittanra. A tiszteletes nő azt monta, hogy meg keresztelhetnek, ha szeretném.

Aztán anyukám is beszélt vele. Időpontot nem tudtak egyeztetni, mert a Tiszteletesknek mindig volt dolgouk. Aztán nyugdíjba mentek, ezzel együtt a faluból is elmentek.

Bocsi a hibákért telóról írtam...

Kőszi a rendes válaszokat :-)


13 l



2014. jún. 10. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A Mennyországba igen, mert nem az dönti el, hogy megkereszeltek-e, hanem az, hogy milyen ember vagy. Az csak egy közösség, egy hatalom. Istentől nem szabad félni, Isten szeret téged.
2014. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ!!!!!!

:-)

2014. jún. 10. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
jézus szerint csak az mehet a mennybe, aki újjászületik víztől (megkeresztelkedés) és lélektől (szent szellem keresztség). Ha jót akarsz magadnak, akkor hanyagolod jézust.
2014. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Isten színe előtt magadat emeled fel ha van mire, és ítéled el ha van miért. Isten nem fog elítélni téged, megteszed magad ha úgy éltél, és a tökéletesség fényében meglátod azt ami valóban kizárja, hogy magadat felemelhesd.


Ehhez semmi köze az egyháznak, a papoknak, és annak amit ők neveznek hitnek.

2014. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de lehet a nagy elvakult vallási fanatisták mást fognak mondani. Ne aggódj.
2014. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Egészen biztosan mást fognak mondani.

Sokszor még a tények sem zavarják őket. Néha ketté tudnám fejelni a képernyőt :DDDD

2014. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Te igen, a pap viszont nem.
2014. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Attól, hogy nem vagyok megkeresztelve, juthatok a Mennyországba?"- Egyértelműen NEM. Benne van a Szentírásban, bárki bárhogy próbálja kimagyarázni.....
2014. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Én jobban tudom, mint szerinted egy könyv.
2014. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Csak attól biztos,hogy nem fogsz odakerülni ha bevízezed magad... :)

Jézus az Út oda,ezt előbb "beszéld meg vele és azután mehetsz a víz alá.

A víz tisztít ha megtértél,máskép csak vizes leszel de nem tiszta.

2014. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!