Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól, hogy nem vagyok megkere...

Attól, hogy nem vagyok megkeresztelve, juthatok a Menyországba?

Figyelt kérdés

Félvér vagyok, ezért mikor kicsi voltam a katolikus pap nem akart meg keresztelni. Anyukám meg nem erőltette és nem ment paptól papig.

Aztán suliban elkezdtem járni hittanra. A tiszteletes nő azt monta, hogy meg keresztelhetnek, ha szeretném.

Aztán anyukám is beszélt vele. Időpontot nem tudtak egyeztetni, mert a Tiszteletesknek mindig volt dolgouk. Aztán nyugdíjba mentek, ezzel együtt a faluból is elmentek.

Bocsi a hibákért telóról írtam...

Kőszi a rendes válaszokat :-)


13 l



2014. jún. 10. 18:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszia válaszokat
2014. jún. 13. 12:37
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

8-as, súlyos tévedés. Először is a katolikus keresztelésnek nem sok köze van a bibliaihoz. Másrészt nem igaz, hogy ne juthatna olyan ember a mennybe, aki pl önhibáján kívül nem hallotta az evangéliumot, ők ugyanis a cselekedeteik alapján lesznek megítélve. De más esetben se lehet ezt kívülről megmondani. Megjegyzem, Saul is üdvözült, pedig tömeggyilkos volt, halottat is idézett, mindennek tetejébe még öngyilkos is lett. Nyilván ezt senki nem jó ha önigazolásra használja, de ott már ott van a lelkiismeret. Ennyit erről.

Kérdező, én személy szerint azt javaslom, hogy keress egy teljes evangéliumi alapokon álló keresztény közösséget.

2014. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!