Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szép napot! Hívők ti mit...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Hívők ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Aki részt vett az ebben a témában írt kérdésem vitájában az tudja, hogy eléggé ateista vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy mit tennétek ha bizonyosodna, hogy Isten nem létezik. Pl: idejönnének az idegenek és azt "mondanák": Csá, néhány ezer évvel ezelőtt ledobtunk nektek néhány könyvet ( Biblia, Korán, stb) és itt hagytunk titeket, hogy majd mostanra kiderüljön milyen is az emberi faj/stb. Ezt be is bizonyítják.

Maradnátok a vallásnál/elvetnétek/is-is/rátérnétek a tudományra?

Félreértést elkerülvén: nem vitázni szeretnék, nem akarok megbántani senkit, nem kezdeményezek újabb vitát.

Én is válaszolok (természetesen ha az ellenkezője bizonyosodik): Meglepődnék. Nem hagynék fel a biológiával. Nem imádkoznék vagy hasonló, nem lennék istenhívő csak azért mert tudom, hogy valódi.


A válaszokat köszönöm!



2014. jún. 12. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Mivel napi kapcsolatban állok vele, ahogy más hívő is, mivel már bizonyitotta a létezését, ahogy sokunknak, ezért a kérdés pusztán a hitetlen fantáziád műve.

Amúgy miből gondolod, hogy a biológia vagy bármilyen tudomány Isten ellenes? Ennyire nem vagy képben?

Gondolkozz már! Mindent benyaltok, amit egy nevenincs tudós mond, de a mi átélt bizonyságtételeinket pedig meghazudtoljátok. Hogy is van ez?

Ha Istenről van szó, akkor aki ellene mond bárki bármit, az biztosan igaz, de aki mellette szól, az hazudik?

2014. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Mindent benyaltok, amit egy nevenincs tudós mond, de a mi átélt bizonyságtételeinket pedig meghazudtoljátok. - WTF?! Átélt bizonyságtétel... ha ezt kifejted, le a kalappal.


Kérdező: én is meglepődnék, de ugyanúgy élném tovább az életem. Van, vagy nincs, kit érdekel, csak ne kényszerítsenek a hitbe - ha kiderül, hogy mégis van.

2014. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 János114 ***** válasza:

En siman bebizonyitom az ufokrol hogy hazudnak :)

Hozd ide oket !!

2014. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mivel Isten a multiverzum összes törvénye együtt, mely olyan összetett, hogy akár entitásnak is tekintheted, így számomra nem kérdés, hogy van, csak megszemélyesíteni felesleges. A felfogását leegyszerűsíti, de súlyos tévút.

A szentháromság sem új már, az energia, tömeg ,és sebesség egy, és mégis három. A megfogalmazás más, mégis a korunk embere számára így érthető. (nem úgy ahogy le van írva)


Egy, az univerzumból érkező értelems lény ezért Istent létét tudja, max már fejlett annyira, hogy nem megszemélyesíti. Egyébként ha a sumér táblákat olvassuk a teremtés történetük elég világos: idegenek alkották az embert a szőrös főemlősből, méghozzá szolgának.

Ha ez igaz (hihetőbb mint a bibliai verzió, és én személy szerint ezt el tudom fogadni, sőt), akkor érthető az ember örök vágya, hogy isteneket tiszteljen, és szolgálhasson valamit/valakit. (én is így alkotnék szolgát)

Ezt a szemléletet (alkotott ember), amikor is a vallási alapjaink kivülről érkeztek, én személy szerint egyfajta "vizsgának" gondolom. Amikor már értjük ami oda van írva, és nem vallásként bólogatunk rá, akkor leszünk alkalmasak egy galaktikus közösségbe belépni.


a vallási sokszínűség ez alapján pedig szerintem arról szól, hogy más más fajok jártak erre, más népekkel találkoztak az idők folyamán.

2014. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sandor76 ***** válasza:

En szeretem Isten minden torvenyet.

Igazak es igazsagosak.

Ha bebizonyosodna,hogy nincsen megsem,akkor sem hagynak fel annak cselekvesevel ami jo.

Lehet nevezni finom lelkiismeretnek.

Mindig ezeknek az ertekelese hatarozza meg a jo fogalmat.

2014. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ami Van azt nem lehet nemlétezővé tenni.

Ebből kiindulva én nem tudom elképzelni azt amit a kérdésedben megfogalmaztál.

Te sem vagy biztos,hogy léteznek azok az idegenek,mert mindig ott van a "HA" és ez a különbség köztem és közted mert én amikor Istenről beszélek nem használok "HA ISTEN..." mert megvagyok győződve,hogy Ő létezik.

2014. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

You seek, but we see,

now noone singing that song.

2014. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2014. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nevesincs tudósooook?:D Na figyelj: ha megbetegszel akkor ne menj nevesincs orvosokhoz, imádkozz Istenhez. Ha születik gyermeked ne vidd el beoltatni olyan vakcinával amit nevesincs tudósok készítettek, inkább imádkozz Istenhez, majd ne fél meggondolod amikor elkapja a szamárköhögést vagy a járványos gyermekbénulást! Ne használj mobilt, Tv-t, stb-t hiszen azokat is nevesincs Bell-ek meg hasonló sátánisták találtak fel! Sőt kapcsold ki azt a gépet is amiről írtál!

Albert Einstein (csak megjegyzem egy nevesincs fizikus) hogy is merte állítani, hogy energia egyenlő tömeg szorozva a fénysebesség négyzetével? Nem is tudom, biztos a pokol tűzén ég hiszen azóta sem tudták megdönteni a relativitás elméletét, pedig volt rá próbálkozás.

Bizonyságtétel? Mond egyet! Figyelj amíg hittem (mert volt ilyen korszakom is, bár jobban jártam volna ha a templom helyett különböző publikációkat, stb-t olvasgattam volna, komolyan mondom) én is abban voltam, hogy azért nem hívnak ki felelni (ja am mindjárt 20 vagyok és 2 éve vagyok ateista) mert magamban imádkoztam Istennek, hogy "csak most ne, csak most ne!!!!":D. Mikor rájöttem, hogy nem azért nem hívtak ki mert én imádkoztam, hanem mert puszta véletlen (bár számomra inkább statisztikai esély), amit a tanár ujjai illetve idegi állapota befolyásolt:D

Kényszeríteni biztos nem fog mert valahogy most nem "áll" ide mellém és nem kever le a poft, hogy "Ki ne írd mert liftezni fogsz a pokolban!":D

Dowd: egyet értek veled. A hívők illetve mi ugyanazt a jelenséget értelmezzük csak ők a vallásra fogják, mi a tudományra. Számomra is egyértelmű lenne az idegenektől való mai forma illetve a rabszolgaság. Néhány embert leszámítva azért mindenki legbelül vágyik az útmutatásra. Nem? De! Gondoljunk csak arra , hogy mennyire önállóan akarunk cselekedni (ami meg is valósul csak nem minden esetben) de néha vágyunk arra, hogy megmondják mit tegyünk. Legyen ez tudatlanságból vagy csak simán a felelősség alóli kibúvásból adódóan.

Mivel ateista vagyok ezért én Isten törvényeit inkább az emberi (mint írtad) lelkiismeretnek, ember által alkotott "dogmáknak" (becsület stb) tulajdonítom.

Az ufos példa csak egy példa volt. Amikor a tudományról beszélek akkor nem használok "HA" szócskát.


Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 13. 07:10
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja és: I dont speak english
2014. jún. 13. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!