Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak Szentháromság...

Miért vannak Szentháromság hívők és tagadók?

Figyelt kérdés

Hogy lehet,hogy sokan megtalálják a Háromság tanát a Bibliában,mások meg nem?

Miért nem egyértelmű mindenki számára a Biblia?

Próbáltam saját magam megválaszolni ezt a kérdést,de sajnos nem megy. :)

Én magam hiszek a Szentháromságban mert saját szememmel látom azokat az igéket amelyek minden kételyt kizárnak,és ez a furcsa számomra,hogy más aki nem hisz benne az miért nem látja...vagy nem akarja látni?



2014. máj. 16. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amiért különböző vallások.
2014. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert van akit Isten vezet és van akit egy másik ember elképzelése.
2014. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt,hogy mindkettőtokkel egyet értek. De manapság a Biblia mindenki számára elérhető,vagy nem?

Lehet,hogy magamból indulva ki írom ezt de én aszt hiszem amit olvasok és nem azt amit valaki olvas nekem.

Rosszul mondom? :/

2014. máj. 16. 21:39
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


Én egyetértek veled, aki akarja valóban meglátja azokat az igéket, melyek minden kételyt kizárnak, talán a legszemléletesebb a Mt. 28:19. Ezt ráadásul még a tagadók is úgy fordítják, ahogyan írva van az eredeti szövegben, mégsem gyakorolják...


Talán az az ok, hogy ezek az emberek nem tanultak például eredeti nyelveket és nem tudják a hogy pl. a héberben mi a különbség a jachid és az echad kifejezések közt. :-)


Üdv. Péter

2014. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nagylzs ***** válasza:

> Miért vannak Szentháromság hívők és tagadók?


Azért mert az emberek sokfélék.


> Hogy lehet,hogy sokan megtalálják a Háromság tanát a Bibliában,mások meg nem?


Miért ne lehetne?


> Miért nem egyértelmű mindenki számára a Biblia?


Vannak olyanok akik azt hiszik hogy a biblia egyértelmű. De a valóság az, hogy amit emberi nyelven, szavakon keresztül van közvetítve, az sosem egyértelmű. Mert a szavak többnyire mindenki számára azonosak, de a mögöttük levő jelentés mindenki számára eltér valamennyire. Ezért szavakkal nem lehet egyértelmű jelentést közvetíteni. (Arról nem beszélve hogy a Bibliára sok helyen inkább a ködösítés jellemző, nem az egyértelműségre törekvés. Bár ezt 2000 év távlatából elég nehéz megítélni.)


> Én magam hiszek a Szentháromságban mert saját szememmel látom azokat az igéket amelyek minden kételyt kizárnak,és ez a furcsa számomra,hogy más aki nem hisz benne az miért nem látja...vagy nem akarja látni?


A igéket nem lehet látni, mert az ige egy fogalom, és a fogalmak nem verik vissza a fényt. Ha te azt érted az "ige látása" alatt, hogy tapasztalsz valami hatást és ezt valahogyan értelmezed, akkor erre az a válasz hogy a külső események felfogása objektív, de az értelmezése szubjektív. Vannak emberek akik máshogy értelmezik ugyan azokat a történéseket, és bennük bőven maradhat kétely.


Egyébként se csodálkozz azon hogy valaki nem hisz - vannak akik alaptermészetük szerint nem hiszékenyek. Nekik nincs szükségük okra ahhoz, hogy ne higgyenek, náluk ez az alap.

2014. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Mi a háromságtan eredete?

A Britannica Hungarica ezt írja: A szentháromság szó vagy az erről kifejezett tanítás hiányzik az Újszövetségből, de Jézus és követői sem kívánták tagadni az ószövetségi hitvallást (Semá): Halld, Izrael! Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr! (MTörv 6,4)... A dogma... csak fokozatosan fejlődött ki több évszázadon át, heves viták közepette... a IV. század végén... a szentháromságtan megkapta klasszikus megfogalmazását, melyen azóta sem változtattak (XVII. köt., 146. o.).

A New Catholic Encyclopedia kijelenti: Az egy Isten három személyben megfogalmazás a IV. század vége előtt nem lett szilárdan lefektetve, és egyáltalán nem volt szerves része a keresztény életnek és hitvallásnak. De pontosan ez a megfogalmazás volt az, amelyre elsőként használták a háromság dogmája címet. Az apostoli atyák körében még csak távolról sem volt ilyen felfogás, illetve elképzelés ([1967] XIV. köt., 299. o.).

A The Encyclopedia Americana így ír: A keresztény hit a judaizmusból ered, a judaizmusra pedig szigorúan az egyistenhit jellemző. Az út, amely Jeruzsálemből Niceába vezetett, aligha mondható egyenesnek. A negyedik század háromságtana egyáltalán nem volt az isteni természetről szóló korai keresztény tanítás tükörképe; ellenkezőleg, eltérés volt attól a tanítástól ([1956] XXVII. köt., 294L. o.)

Figyeld meg mit ir a Biblia:(János14:28) Hallottátok, hogy azt mondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.

(1Korintusz15:28). Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.

(1Korintusz11:3). De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten. (János20:17)Jézus ezt mondta neki: Ne kapaszkodj tovább belém. Mert még nem mentem fel az Atyához. Hanem menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez

(Cselekedetek2:4) Mindnyájan beteltek szent szellemmel, és különböző nyelveken kezdtek szólni, úgy, ahogy a szellem megadta nekik, hogy szóljanak.

(Máté3:16) Megkeresztelkedése után Jézus azonnal feljött a vízből; és íme, az egek megnyíltak, és látta, amint Isten szelleme alászáll, mint egy galamb, és leereszkedik rá.

Ahogy megfigyelheted Jézus nem álitotta azt,hogy ő egyenlő az Atyával hanem pont az elenkezöjét ismerte el.A Szent szellem pedig nem személy hanem Isten tevékeny ereje ami felhasznált a Világegyetem megteremtésekor is.

2014. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö, és láttad már saját szemeddel a Bibliádban az igéket, amelyek éppen azt mutatják, hogy nincs Bibliai háromságtan? Ha akarsz jelezz privát, kiírom neked, és elgondolkodhatsz felette a saját Bibliád olvasása közben :)


Katy

2014. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"„ Én magam hiszek a Szentháromságban mert saját szememmel látom azokat az igéket amelyek minden kételyt kizárnak”


Ember, kétezer éve létezik a Szentírás, és még mindig léteznek filozófusok, akik higítják az isteni tanítást. Rólad beszélek és a Péter-féle társaidról. Mt 28: 19 azt mondja: „kereszteljétek meg őket az Atyának és a Fiúnak és a Szent Léleknek nevébe,”, nem pedig azt, hogy egy Isten van három személyben. Még nem fogtad fel??? Ha hozzáteszed a saját filozófiádat, akkor megerőszakoltad a szöveget, és azt olvasol ki belőle, amit akarsz. Oda persze még nem jutottál el, hogy megvizsgáld, vajon a Legfelségesebb/Magasságos Isten mögött szerepel-e valahol is Isten fia, vagy a szent szellem? Vajon miért nem? Mert azok a filozófusok, akik megfogalmazták kezdetben a háromságot, itt nem találtak kapaszkodót a filozófiájuk alátámasztására, ezért kikerülték ezt a témát. Nem ki kell ragadni egy-egy Igét, hanem egy adott kijelentés összes létező megjelenését át kell vizsgálni, és akkor kapsz tiszta képet bármiről is. Nézd meg a Legfelségesebb/Magasságos Isten mögött lévő héber és görög szavakat, hogy azok kire vonatkoznak? Egy példa: „ és a Magasságosnak fiai lesztek,” (Lk 6:35). Ki mondja ezt? Jézus. Magáról mondja ezt? Nem. Istenről, az Atyáról? Igen. Szerepel-e valahol is a Szentírásban, hogy a Magasságos/Legfelségesebb Isten nem egyedül az Atyára vonatkozik? Nem. (vö. Zsolt 83:19, Károli) Akkor hogy lehet, hogy egyesek váltig állítják: „ Én magam hiszek a Szentháromságban mert saját szememmel látom azokat az igéket amelyek minden kételyt kizárnak”. Ez úgy lehetséges, hogy van bennük egy szellem, amely őket teljesen más látásra viszi, de ez nem ma kezdődött, hanem a megjövendölt hitehagyáskor: „Mert tudom, hogy távozásom után gonosz farkasok jönnek közétek, akik nem kímélik a nyájat. Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, akik fonák dolgokat beszéljek, hogy a tanítványokat maguk után vonják.” (Apcs 20:29-30) A hitehagyást az ördög inspirálja és embereket használ fel hozzá, akik készek arra, hogy a saját filozófiájukat szemrebbenés nélkül belevigyék a Szentírás magyarázatába. Ebben főkolompos a r.k. egyház, amely aztán szétvitte a fertőzést az egész világra és még mindig ebben gyakorolják magukat. Igen érdekes és feltűnő azonban, hogy a Legfelségesebb/Magasságos Isten témáját soha sehol nem vizsgálták meg versről versre a háromságfilozófusok. De tudja az ördög, hogy hol szorít neki a cipő, csak még azok nem tudják, akiket az orruknál fogva vezet!

2014. máj. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves nagyképű utolsó válaszoló! :)

Azt hiszem ideje lenne utána nézned,hogy ki "hígitja" a Szentírást.

Azzal kellene kezdened,hogy utána nézel annak,hogy mit jelent a Szentháromság.

Aztán beszélhetűnk...:)

2014. máj. 17. 09:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Én életembe nem olvastam a Bibliát de kezdem úgy érezni megérné. Egy kicsivel több kusza szál. Egy kicsivel több tudás.


A legnagyobb emberi hiba az az elfogadás teljes hiánya. Egyszerűen érthetetlen hogy miért nem jó az ha másnak nem ugyanaz a véleménye mint a többinek. Nem nagyképű a válaszoló hanem önálló véleménnyel rendelkezik. Ezt is el kell fogadni. Mindenkinek mást jelent más mértékben egy szó.

És ugyanez vonatkozik Istenre, a hitre meg mi egyebekre. Én például undorodom attól a mészárlástól, attól az erős hittől és attól a "csak az én szavam az igaz" hozzáállástól ami körülveszi az emberiség történetét. A Szentháromság meg semmit nem oszt vagy szoroz a szememben. Neked pedig el kellene fogadnod hogy vannak még így egy páran.

2014. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!