Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, megmagyar...

Kedves keresztények, megmagyaráznátok, hogy miért pont a Bibliára kell alapozni?

Figyelt kérdés

Nem kötözködő kérdés, tényleg kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan, aki erre ésszerű magyarázatot tud adni.

Én megértem a hiteteket, hogy miért tartjátok az egyetlen igaz hitnek, és miért kérdőjelezitek meg akár a tudományt is, ha ellentmond a Bibliának -ha elfogadjuk a Bibliát, akkor ez mind érthető, egy logikus rendszer. Csak azt nem értem, milyen alapon fogadjátok el a Bibliát? Miért pont ez az amit nem kérdőjelez(het)tek meg sosem?



2014. jún. 13. 12:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
41%
Nem kérdőjelezem meg a tudományt.
2014. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%
Bizony tipikusan kötözködö a kérdés. HITröl van szo és ennek a vallásnak ö az Istene és ez a szent könyve.
2014. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
58%

A Bibliát olyan alapon fogadják el, hogy az a vallás szent könyve.


A tudományt egyébként nem kérdőjelezik meg, ezt miből gondolod?

2014. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, örülök, hogy a kérdésre válaszoltál...


Te lehet hogy nem, de vannak olyan keresztények, akik megkérdőjelezik, ez a rész nekik szólt. Nem kell mindent magadra venni.

2014. jún. 13. 12:54
 5/48 anonim ***** válasza:
58%
Ha valakit megkérdőjelezek, azt nem a Bibliára alapozom.
2014. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

2 - 3


Remélem, tudjátok, hogy ez nem magyarázat, főleg nem ésszerű. akkor talán úgy kellene kérdeznem: miért lett a Biblia szent könyv?


A tudományt nyilván nem mindenki kérdőjelezi meg. Nem gondolom, hogy minden keresztény ember minden kérdésben abszolút egyformán gondolkodna. A 'tudomány megkérdőjelezése' gondolat a fundamentalistákra vonatkozik, akik szó szerint értelmezik a Bibliát. Kérem, hogy akire ez nem vonatkozik, az hagyja figyelmen kívül.

2014. jún. 13. 13:06
 7/48 anonim ***** válasza:
29%

T. Kerdezo!

Egy picit hosszabb lesz a valaszom.

Az elso emberpar kozvetlen kapcsolatban volt Istennel, azaz beszelgettek egymassal. Az ember bukasaval ez a kapcsolat megszunt. Innentol kezdve mindig Isten egy angyala volt az, aki szolt az emberekhez.

Ezert kellett megiratnia Istennek a Szentirast. Ez a konyv magaban foglalja az emberiseg kezdetet, jelenet es a jovojet is. Ez a konyv utmutato szamunkra. Az eletet jelenti, mert ha kovetjuk a parancsait, az az elethez vezet minket.

Hogy hihetunk-e a Bibliaban? Igen. A Biblia mintegy 1600 ev alatt irodott meg. Az irok kozott voltak egyszeru emberek, birak, kiralyok, orvos..stb. Ezek az emberek nem is ismertek egymast. Kulonbozo korokban elo, es kulonbozo tarsadalmi helyzetu emberek voltak. Megis ez a konyv paratlan, mert egyseges , osszefuggo.

A profeciak tobb szaz evvel elobb megirattak, mint ahogy beteljesedtek, es minden szo szerint ugy esett meg, ahogy le volt irva. Bar sokan ketelkedtek a Bibliai tortenetekben, ma mar egyre masra igazolodnak be ezek a tortenetek, hogy valosak voltak. Tavaly elott a TV-ben, ment egy musor "Bibliai helyszinek" cimen. Olyan helyeket kutattak, amik a Bibliaban meg vannak emlitve, de nem hittek a letezesukben. Nos a regeszek sorra talaltak meg ezeket a helyeket.

A Biblia nem kimondottan tortenelemkonyv. Viszont ahol ir valami esemenyrol, pontos tajekoztatast ad a helyszinrol, a kornyezo nepekrol, ki uralkodott akkor stb.

Ezert hiszunk a Bibliban.

Sokan mondjak, hogy azt is emberek irtak. Ez igaz, hiszen nekunk szol, ki irthatta volna meg?

De ahogy egy titkarno ir egy levelet egy masik ceg vezetojenek, nem a maga gondolatait irja meg, hanem amit az igazgato diktal neki. Isten is igy tett. A gondolatait kellett hogy leirjak azok az emberek, akiket kivalasztott erre celra. Ok sokszor nem is ertettek, hogy mit irnak. Igy Daniel profeta is megjegyezte egyszer, hogy: "Uram, irom, de nem ertem." Isten azt valaszolta neki: "Ird meg ezeket, es pecseteld be az irasokat, mert ezek a veg idejere szolnak".

Nos ezt ugy kell elkepzelni, mintha nekunk most valaki diktalna valamit, ami mondjuk 1000 evvel kesobb fog bekovetkezni. Mi sem ertenenk belole egy szot sem.

Mint ahogy mondjuk a kozepkorban irt volna valaki, a mi idonkrol. Ha azt irna, hogy "repulo, vonat, auto, raketa," vajon tudna, hogy mirol van szo?

Tehat mi azert hiszunk a Bibliaban, mivel meggyozodtunk arrol, hogy valoban Isten altal iratott konyv.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 yuda ***** válasza:
81%

Magam nevében tudok nyilatkozni így vissza emlékezve.

Régen, mikor katolikusnak vallottam magam-eljártam templomi misékre, de Isten távol volt. Rituálék, ájtatosság, kemény padok, rideg templom, verses könyv, szobrok, Jézus megfeszítése a falon, ostya, kereszt vetések...stb.

Ugyanolyan bűnös életet éltem mint bárki más, csak keresztények mondtam magam, mint egyébként mindenki.

Visszanézve ez egyszerű képmutatás volt, de nem gondolom mindenki így éli meg, vagy van bátorsága szembenézni ezzel.


Amikor először hallottam a teljes evangéliumot hitelesen, akkor éreztem Isten vonzását és hamarosan megtértem.

Az addigi életem végre gyökeresen megváltozott. Megérkezett az a plusz, amitől végre valóságos változások sorozata indult el az életemben.

Ma már megtért hívő vagyok, aki teljes meggyőződésből, sőt tapasztalatból tudja, -nem csak hiszi, hogy Isten valóság és amit Jézus értünk elvégzett a kereszten és azután, anélkül nem lenne esélyem, és meggyőződésem szerint senki másnak sem.


Ez tehát a személyes tanúbizonyságom arról, hogy Isten megszólított és kegyelmébe részesített arra vonatkozóan, hogy Ő él és minden ami a bibliában van, az tény és igazság.

A tudomány mindig is le volt maradva, de szép lassan felzárkózik és egyre inkább bizonyítani fogja, hogy amit a biblia leír, az igaz.


Mivel ez a személyes megtapasztalásom, ezért senki nem veheti el tőlem.

Volt és van egy istenélményem és ez naponkénti fejlődés fokozatosságát követve Isten teljes megismerése felé visz.

Biblia számomra, és tudom még sokak számára nem csak egy írott könyv, hanem magának az életnek a beszéde.

Valóságosan átéljük sokan, hogy nem csak a testünket, hanem a szellemünket is kell táplálnunk, és ezt a hiányt a biblia tölti be.

Valójában ugyanúgy működik, mint a fizikai evés. Egyszer csak érzed, hogy éhes vagy és semmi mással nem tudod betölteni ezt az űrt, csak Isten igéjével.

ismétlem, mikor vallásos katolikus voltam és szorgos templomba járó, akkor nem így éltem meg. A biblia akkor legendák könyve, jelképes mesebeszéd volt. Ma pedig élet beszéde, valóság.

2014. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 Pendulum92 ***** válasza:

Te az "objektív" bizonyítokokra vagy kíváncsi, ami bizonyítja, hogy a Biblia Isten szava.


Ezeket szokták említeni:


Összefüggő, több ember írta, több korban, de ugyanazt

Próféciák

Örökérvényű erkölcsi tanítások


Többi hirtelen nem jut eszembe.

2014. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:

"miért lett a Biblia szent könyv?"


Mert a keresztények hite szerint Isten ihlette.

2014. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!