Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem Hetednapi...

Írnátok nekem Hetednapi Adventista tévtanításokat?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy a Jehova tanúi társaságból szakadtak ki és az alapítőja időpontokat jelőlt meg Jézus visszajövetelére.Ja meg hogy a szombatnap üdvözít.

Kb ennyit tudok róluk van egy Hetednapi ismerősöm bazi nagy képe van mintha mindent tudna és okoskodik ,hogy náluk az igazság.


2014. jún. 13. 15:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

-Nem esznek húst (pedig már nem vagyunk a törvény alatt)

-Szombatot ünnepelnek, ahogy írtad is

-Törekszenek az egészséges életmódra, sportolnak (ez hol van a bibliában???)

-Úgy hiszik, hogy jézus és mihály arkangyal egyazon személy

-A hamis prófétanőjük tanításait követik, így nem jézushoz vezetik a hívőket

-Üdvözítő egyháznak tartják magukat (ezt itt a gyakorikérdéseken egy adventista írta valahol)

-Nem csípik a katolikusokat (szerintük a katolikus egyház a "nagy parázna")

-A nők is tanítanak a gyülekezetben (pedig pál apostol ezt megtiltotta mindenhol)

-A bort felcserélték a szőlőlére


Röviden ennyi, de majd jön Péter és megmagyarázza a fent leírtakat.

2014. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Pl. azt állítják, hogy a Biblia tartalmaz igazságot.
2014. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Kedves 2 válaszoló ha nem tudsz a témához szólni akkor okoskodj máshól !
2014. jún. 13. 16:12
 4/25 anonim válasza:
80%
Nem, a Hetednapi Adventisták a Baptistáktól szakadtak ki, és az Adventistákból a Jehova tanúi. Egyébként nekem van Adventista barátom és teljesen normálisan viselkedik, pedig mélyen hívő, nem néz le senkit, velem is nagyon jóban van, pedig én katolikus vagyok.
2014. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mennyire szánalmas ,hogy a szekták egymásból szakadnak ki.Bár a baptistákat nem tartom annak.

Kedves Adventista ismerősömnek mondtam ,hogy mennyire szeretem Jézust erre megdorgál miközben ő hívőlétére hitetlen nőkkel él paráznaságban.Azért is okoskodott mikor mondtam neki,hogy nem hiszen ,hogy szervezetek keresztül kellene imádni istent.Kérdzi akkor mi az igazság mondtam neki,hogy JÉZUS erre is felháborodott,hogy ez nem teljesen fedi a valót.De mostmár értem neki az út és az isgazság és az élet Ellen G White.

2014. jún. 13. 17:24
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

Tisztelt Kérdező!


Hetednapi adventista vagyok. Először is az első válaszoló érveire reagálnék röviden:


Nem igaz, hogy az adventisták nem esznek húst. Esznek húst, csak a tisztátalan állatokat nem fogyasztják, mivel tudjuk, hogy a Tóra legtöbb törvénye egészségügyi és erkölcsi céllal adattak, amelyek még ma is korszerűek. (az orvosi adatok ezt nyilvánvalóvá teszik). Tegyük hozzá, hogy a magam részéről vegetáriánus vagyok. De nem ítélek senkit, aki húst eszik, mert mindenkinek ez a maga dolga, hiszen lelkiismereti szabadság van. Szombatot ünneplünk ez igaz, mert a Tízparancsolatban - ami hitünk szerint érvényes - az van megírva (2Móz 20,8-11), de nem hisszük azt, hogy ez üdvözít. Hitünk szerint Krisztus üdvözít, aki iránt a szeretetet a parancsolatok megtartásában tudjuk kifejezni (Jn 14,15; 1Jn 5,3). A szombat-vasárnap kérdés majd a végidőben kap hatalmas szerepet, de ez összetettebb dolog, minthogy kibontsam. Az egészséges életmódra való törekvés egy normális gondolkodású embernél alap dolog, mert senki sem akar beteges lenni. Nyilván nem véletlenül látogatják az edzőtermeket az ateista emberek, vagy azok a vallásos emberek, akik nem adventisták. Isten is azt szeretné, hogy egészségesek legyünk (3Jn 1,2). Igen, hisszük, hogy Jézus és Mikáel ugyanaz a személy. Erről sem tudok részletesen beszélni, csak annyit mondanék, hogy a héber és görög Bibliában az angyal szó szerinti jelentése: küldött, amelyet a Szentírás nem kizárólagosan a mennyei lényekre alkalmaz. Krisztus is az Atya küldötte, ez tehát nem csökkenti azt a tényt, hogy Jézus Krisztus Teremtő Isten (Kol 1,16). Mi hisszük, hogy Ellen White próféta volt, akit Isten a Hetednapi Adventista Egyház támogatására hívott el. White írásai pedig a Bibliához, és Krisztushoz vezetik az embereket. Javaslom olvasd el tőle a "Krisztushoz vezető út" című könyvet és te is meglátod. Nem tartjuk magunkat üdvözítő egyháznak, gitünk szerint minden felekezetben vannak Istennek őszinte gyermekei. Szeretjük a katolikusokat, már ezt csak onnan is tudom, hogy magam is katolikus voltam, amikor odakerültem. Az, hogy intézményről mit gondolunk, nem adventista találmány. Ennek a magyarázatnak több évszázados tradíciója van. Dante Alighieri itáliai költő az 1200-1300-as években azonosította a nagy paráznát a Katolikus Egyházzal, és kb 200 évvel később Luther Márton sem gondolta másképpen. A nők prédikálhatnak, de lelkészek nem lehetnek. Pál speciális tanácsot adott, ez a történelmi háttér ismeretében viágosságot nyer, hogy nem egyetemesen érvényes. Van is erről egy írásom. Ha megfigyeled az Ősegyházban is voltak nők, akik a prófétáltak (Ap.csel 21,8-9). A borral kapcsolatban: A magyar fordításokból bor jön le, de az eredeti szöveget szemlélve ez eléggé kétséges, és biztos, hogy Krisztus nem adott alkoholt a tanítványainak.


Továbbá nem az Jehova Tanúiból szakadtunk ki, és szélsőségesek mindenhol vannak. Nem egy ember alapján kell megítélni minket. Továbbá, az egyik vezető testvér a gyülekezetben az igazsággal kapcsolatban azt mondta, hogy nem nálunk, hanem Jézus Krisztusnál van az igazság.


Minden jót!

2014. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Értem köszi elolvastam .Most is azt mondom Jézus maga az Igazság.
2014. jún. 13. 17:45
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

1-es válaszoló vagyok.

Azt írtam, hogy majd Péter fog választ adni a felsorolásaimra, miközben más magyarázta meg a dolgokat. Most akkor hamisan prófétáltam? Remek! Alapítok is egy egyházat! Ellen G. White is így csinálta! :)

2014. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Miért ennyire mérvadó Ellen g White ? Ő a közben járó Jézushoz? Nélküle nincs út Jézushoz ?
2014. jún. 13. 17:57
 10/25 anonim ***** válasza:
36%
ellen gould white asszonyság olyan az adventistáknak, mint a katolikusoknak mária. Csak épp nem imádkoznak hozzá.
2014. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!