Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem Hetednapi...

Írnátok nekem Hetednapi Adventista tévtanításokat?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy a Jehova tanúi társaságból szakadtak ki és az alapítőja időpontokat jelőlt meg Jézus visszajövetelére.Ja meg hogy a szombatnap üdvözít.

Kb ennyit tudok róluk van egy Hetednapi ismerősöm bazi nagy képe van mintha mindent tudna és okoskodik ,hogy náluk az igazság.


2014. jún. 13. 15:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Innen származnak a Jehova tanúi is, a különbség az, hogy ők újabb időpontokat próbáltak találni Jézus visszajövetelére, míg az adventisták rájöttek, hogy miben hibázott a mozgalom Dániel 8:14 értelmezésében. "


Azt azért tegyük hozzá, hogy mire jöttek rá az adventisták és hogyan. Arra jöttek rá, hogy az nem Jézus visszajövetelének az időpontja, hanem Jézusnak a mennyi szentélybe való belépése, és elkezdődött a mennyi szent hely megtisztítása és a vizsgálati ítélet a Krisztusban hívőkön. Megvizsgálják alaposan a hívő életét és döntenek, hogy üdvözül-e vagy elkárhozik.

És azért csúszott hiba a számításba, mert Isten, csúnya módon valamit kitakart a kezével, mikor White asszonynak látomásban bemutatta a végidő idejét... Volt ága az adventizmusnak, aki belátta a tévedést, volt aki ezzel magyarázta ki

2015. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Talán először azzal kezdeném, hogy Ellen G. White-ot és munkásságát leginkább azok kritizálják, akik nem olvasták még el egy könyvét sem, pusztán a kritikai oldalakról ismerik, eseteg az írásaiból kissebb szakaszokat olvasnak a szövegösszefüggésből kiragadva, és más írásainak az egybevetése nélkül. Ez hajszálpontosan ugyanaz a módszer, amin a Biblia kritikája is alapul. "


én olvastam párat, de tele van olyan dolgokkal, amiket hozzátesz a Bibliához. A kritikusok jól írják.


"A h.n. adventista próféciamagyarázat, a ma népszerű preaterista és futurista magyarázattal szemben a több évszázados hagyományra támaszkodó történeti-folytatólagos magyarázatot részesíti előnyben, ahol a Jel 12-ben Isten népe üldöztetését láthatjuk, amelynek maradéka körében az idők végén megjelenik a prófétaság lelki ajándéka (Jel 12,17 vö 19,10/b). "

1 Kor 14,1 Kövessétek a szeretetet, kívánjátok [rész 12,31.] a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy [rész 12,10.] prófétáljatok.

Biztos White asszony kérte csak szívből...

2015. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

""Jön Péter és megmagyarázza." :) Nem szerencsés dolog. Kedves Péter, ajánlom figyelmedbe Mt 7:6-ot!"


Hát így nevezi a felsőbbrendű adventista ebeknek a keresztény testvért...


Máté

7,6 Ne [rész 10,11.] adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.


Ne add a szent White asszonyt a kétkedőknek, akik Jézusba vetik a hitüket. Ne prédikálj a szombatról azoknak, akik nem a szombattartásba, hanem Jézus cselekedetébe vetik a hitüket.


Amúgy, a megtérésemkor én is úgy találtam, hogy az adventizmus a legbiblikusabb, főleg a szombat miatt. Mentem is a törvény alá, gyötrődtem, de Isten megértette velem Jézus művét és a kegyelmet és akkor beláttam, hogy mennyiben más az adventizmus és az igaz hit. Adventistáknak javaslom hogy cseréljék vissza Pált White helyett és olvasgassák a Római és a Galata levelet. Itt hívnám fel a figyelmet, hogy a Római levél nem a Róma 7.12-ből és a 3.31-ből áll, tessék megnézni a környezetet is és a hivatkozásoka, pl 1 Tim 1.8-9, stb...


Ezzel búcsúzom: Róma

10,3 Mert az Isten igazságát nem [rész 9,30.31.] ismervén, és az ő tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.


10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára.

2015. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 követ62 ***** válasza:

Én nem tudok egyről sem, mert mind biblikus igaz tanítás. Hiszen a Biblia Isten szava. :)

Aki tévtanításnak hiszi az Adventisták tanait az csak azért lehet, mert nem nézett rendesen utánna semminek. Csak a hallomásokra épít.

2016. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

[link]


Meg aki ősi héber pásztormesékben hisz (mint az adventisták):

[link]

2023. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!