Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek az Igék hogy állnak meg...

Ezek az Igék hogy állnak meg egymás mellett?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondja:


"Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre.

" - Lk 5,32


Míg Pál kijelenti?


"A mint meg van írva, hogy nincsen csak egy igaz is" - Róm 3,10


Újfordításban így szól: "amint meg van írva: "Nincsen igaz ember egy sem," - Róm 3,10


Akkor most van igaz ember, vagy nincs?


2014. jún. 19. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Aki leteszi bűneit Jézus kezébe és megtér az igazzá válik.

Önmagától senki sem igaz.

2014. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
1 es a magad nevében beszélj! Én az vagyok.
2014. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A második idézet egy kiragadott idézet (jellemzően).

Olvasd végig és gondolkodj el rajta, hogy minden más csúnya dolog is rád vonatkozik-e, ami ott írva van.

A fejezetben ha jól emlékszem egyébként is van róla szó, hogy vannak igazak. Noé is az volt.


Az első pedig nem azt jelenti, hogy nincsenek igazak vagy az igazak a rosszak. Hanem azt, hogy Jézus a bűnösöket jött segíteni. Nem pedig villogni és imádtatni magát.

2014. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként tipikusan így generálódnak az új stílusok ill. így terjednek el.

Az ember mindig meg akarja magát különböztetni, hogy jobb legyen.

Itt is az történik. Szerénykedünk, bűnösnek mondjuk magunkat, azért hogy másoknáll jobbak legyünk.

Csak azért vallom be, hogy bűnös vagyok, hogy ezzel felsőbbrendű legyek.


A másik verzió pedig a kis kapu keresése. Amikor az ember alá akarja támasztani a vétkei jogosságát.

2014. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nem azt akarom beadni, hogy alig vannak bűnös emberek.

Vagy azt, hogy a bűnösnek meg kell halni.

Hanem azt, hogy ne hitessük el magunkkal, hogy bűnösnek kell lenni vagy jól van az úgy.

2014. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na itt vannak a ferdítések , terelések és bele -illetve kimagyarázások.

Vannak ilyen ellentmondások a Bibliában, de hát higgy benne és baj nem lehet. :D

2014. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézus az önigazult emberekre utal, amikor azt mondja, hogy Ő nem az igazakat hívja a megtérésre. Olyan emberekről beszél, akik azt hiszik, ás azt is mondják, hogy önmaguktól igazak. Na, az ilyeneket előbb kijózanodásra hívja Jézus, és csak azután a megtérésre.


A Biblia megállapítása, hogy nincs egyetlen igaz ember sem, tény, de rengeteg önigazult ember van, különösen a mi korunkban. Az önigazult emberek azonban képtelenek megtérni az önigazultság állapotában.


A fenti gondolat ezzel analóg: "És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy akik nem látnak, lássanak; és akik látnak, vakok legyenek.És hallák ezeket némely farizeusok, akik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad." (Jn 9,39-41)

2014. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mit mondhatunk egy olyan nőről, aki parázna életet élt, mielőtt megismerte a bibliai igazságot? Vajon ez azt jelenti, hogy Isten nem mutat irgalmat iránta? Nem, egyáltalán nem. Valójában az őszinte megbánást tanúsító személy számíthat Jehova megbocsátására Jézus kiontott vére alapján (Zsoltárok 103:8–14; Efézus 1:7). Maga Krisztus is ezt mondta: „Nem azért jöttem, hogy az igazságosakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam megbánásra” (Lukács 5:32).


Ahhoz, hogy keresztények lehessünk, előbb megbánást kellett tanúsítanunk, és meg kellett térnünk, vagyis fel kellett hagynunk a bűn gyakorlásával. Azonban ez egy állandó folyamat. Mivel gyarló emberek vagyunk, még mindig bennünk lappang a bűn, mint egy összetekeredett kígyó, mely támadásra kész (Róma 3: 10 " mint ahogy meg van írva: „Nincsen igazságos ember, egyetlenegy sincs;). Legyünk éberek, ne kicsinyeljük le a hibáinkat. Jehova türelmes hozzánk, miközben komolyan igyekszünk ellenállni a gyengeségeinknek, és megtenni a szükséges változtatásokat (Fil 2:12; 2Pét 3:9).

2014. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:
vagyis nem tudunk (Ádám és Éva öröksége miatt) bűntelen életet élni, de kerülnünk kell a szádékosan elkövetett bűnt.
2014. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!