Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúk milyen célból...

A Jehova tanúk milyen célból állnak ki közterületre, látom vannak kiadványaik oda lehet menni és beszélgetni velük?

Figyelt kérdés
Számomra olyan félelmet keltő öltönyös emberek szigorúan néznek rám mikor elhaladok előttük.
2014. jún. 21. 08:58
1 2
 1/12 KZitus ***** válasza:
40%

Szervusz


Két célja van, mindkettő életbevágóan fontos:

1.

Máté 24:14

"És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."

Ha valaki komolyan érdeklődik, akkor:

2.

Máté 28:19, 20

" Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Jézus azt ígérte eezt a munkát mindvégig támogatja.

2014. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ez is a térítés egy formája. Nem tudom, felénk is állandóan kint vannak, de senkire nem néznek szigorúan, sőt, sehogy sem, leginkább egymással csacsognak. Eddig egyetlen alkalommal láttam, hogy idegenek odamentek hozzájuk, de van egy olyan érzésem, hogy azt a két srácot nem annyira az Őrtorony folyóirat, hanem inkább a kint álló csinos Tanú lányok hozták lázba. :)
2014. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Máté Evangéliuma:10:23

"Mikor pedig abban a városban üldöznek titeket, szaladjatok a másikba. Mert bizony mondom néktek: be sem járjátok Izráel városait, míg az embernek Fia eljövend."


Lukács Evangéliuma:9:27

Mondom pedig néktek bizonnyal, hogy vannak az itt állók közül némelyek, kik a halált meg nem kóstolják, mígnem meglátják az Istennek országát.


Az elmondottak alapján az akkor élők egy részének életében be kellett következnie a második visszatérésnek.

Szóval nem értem mit hirdetnek, már rég visszajött.

2014. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En otthon csak idos neniket lattam alldogalni, kulfoldon meg ket fiatal srac van kint egy helyen. Ertelmet nem latom. Bar utalom a teritest, de nem az lenne a dolguk,hogy osztogassak az embereknek? De ez az alldogalas ertelmetlen szamomra. Bar Jehova Tanuinal nem az ertelmet kell keresni.
2014. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Inkább levessel és munkával állnának ott...
2014. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:

Számunkra nagyon fontos, mi az Isten véleménye arról, amit teszünk. Hiszen itt is látszik, ahány ember, annyi nézet, vélemény.

Jól érezzük magunkat, amikor kedvesen ezt mondja Jehova rólunk:

Róma 10:13–15

" Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

2014. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Mert minden a ki segítségül hívja az Úr(Jézus)nevét megtartatik."(Csel.2:21)

Zitus ott nem látok semmi jehovát.

Miért kell becsapni az embereket?

2014. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

..érdekességképpen a Cselekedetek 2:21 itt Péter apostol idézi a Héber Iratokból /Ószövetség/ a Jóel 2:32.


A Héber Iratokban ez a vers nem Jézus Krisztusra vonatkozik, hanem valóban Jehovára. Péter ezt a verset idézte



Katy

2014. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én magam is részt veszek ebben a szolgálatban. Minden ember elvehet az irodalomból ingyen.


Érdekes, eleinte egy kicsit volt olyan érzésem, hogy mi ha valamilyen agresszív emberre akadunk, de nagyon kellemesek a tapasztalataim. A rendörök is nagyot köszönnek, ha mellöznek minket :)


Nyugodtan menjél oda, beszélgethetsz velük, megismerheted öket személyesen, ha akarsz kérhetsz irodalmat, ha nem nem :)


Katy

2014. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sandor76 ***** válasza:

A leves es a munka csak ideig oraig tart.

Isten kiralysaga pedig egy orok eletrol szol.

Azert vannak ott,mert egy formaja a tanuskodasnak,igy is lehetoseget adva az embereknek,hogy ismeretet szerezzenek a Biblabol.

Jezus is beszelt egy vegidorol,aminek ezek a tevekenysegek a veget jelzik.

Amikor a profeciak teljesen beteljesulnek,nem lessz tobbe hirdetve,lejart az ido amit Isten adott.

2014. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!