Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » T. Jehova Tanúi azt mondjátok,...

T. Jehova Tanúi azt mondjátok, hogy követitek sőt "utánozzátok"Jézust, de elég ez szerintetek? "Imé az ajtó előtt állok és zörgetek;ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. " (Jel.3:20)

Figyelt kérdés

Tudjátok mit jelent a fenti ige?

Ti befogadtátok már Jézust "vacsoráltatok" már vele?

Ti a saját erőtőkből akartok tetszeni Istennek,de az Ő akarata más.

Ha nem "nyittok" ajtót Jézusnak hiábavaló lesz minden amit tesztek.



2014. jún. 23. 11:20
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
0%
:)
2014. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:)

Lehet,hogy most viccesnek tartod,de hidd el a végén nem lesz az. :(

Az Úrvacsorája az élet.

Ő az örök életet akarja odaadni mindenkinek....ne utasítsátok vissza. :(

A saját erőtőkből semmit nem fogtok eérni csak az ítéletet.

2014. jún. 23. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Na azt megnézném, ahogy Jézus az ajtómon kopog.

De beengedni nem engedném, hogy villogjon a stigmáival.

2014. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerinted nem utánozzák Jézust, amikor az ajtó előtt állnak és zörgetnek? :)
2014. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. Mert nem elég hinni, hogy van Isten, be is kell fogadni a szívünkbe és a jehovistásokat pont azzal vezetik félre, hogy elhitették velük azt, hogy egy névtől várják a megoldást, hogy Jézus csak egy angyal, így nem fogadják be, hanem saját erejükből próbálnak megfelelni az általuk hitt jónak. De őket nem a Szent Szellem vezérli, hanem a saját egójuk. Vajon ez mennyire vezet jóra?

Ők más evangéliumot hirdetnek és szervuszzitus helyében nem vihognék ezen a kérdésen, hanem inkább Jézusba kapaszkodnék, nem a szektájukba.

2014. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudod kedves #4 es az utolsó válaszolnonak igaza van.

Jézus soha nem akarta és nem akarja magát ráerőltetni senkire,szerintem Ő egy "úriember". Ő 2000 évvel ezelőtt sem tette azt amit ma tesznek a Jehova Tanúi.

Nem volt neki királyság terme nem verte senki ajtaját,hogy engedjék be hanem prédikált! Prédikált a hegyen vagy a Jordan mellett vagy az utcán,de senkit nem erőltetett,hogy hallgassa Őt.

Néha szigorú volt mert joga volt hozzá,néha szomorú volt mert látta,hogy a kiválasztott népe visszautasítja,de mindig a szeretetet hangsúlyozta,és mindig adott oda adta mindenét amilye volt.

És tudod, hogy nekünk mi a teendonk?

Hogy elfogadjuk mert ingyen van!!

Az ajánlata ma is érvényes.

Nem hiszem,hogy az az ember akit egyszer megérint ne változna meg.

Rengeteg olyan bizonyságtétel van,olyan emberektől akik nagyon távol álltak Istentől,de ma büszkén hirdetik a jó hírt.

Én is azok közé tartozom,engem is a "hányadékból" hozott ki és tett azzá ami ma vagyok.

Ő az Út,bármit tehetsz de ha nélküle teszed az mindhiába lesz.

2014. jún. 23. 20:05
 7/11 sandor76 ***** válasza:

Kedves kerdezo,sajnos nem birom megerteni a kerdesed lenyeget,de biztos velem van a baj.

Azt ,hogy Jezus nem jart hazrol-hazra,nos olvasd ujra a tanitasait,es mit mondott a tanitvanyainak mit es hogyan tegyenek.

2014. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Sándor76! :)

Nem érted a kérdésemet?

Nem szeretnélek megsérteni de nem csodálkozom,hogy nem érted mert sajnos neked és minden Jehova Tanújának az a fontos,az a legfontosabb amit tesztek és nem az amit Ő tett értetek.

Mond csak,ti meghivtátok Jézust a Királyság termetekbe,kinek a nevében gyültök ti egybe?

Kedves Sándor76 vettél te már Úrvacsorát?

Elfogadtad Jézusnak a meghívását valaha?

Most érted a kérdésemet?

Nem a cselekedeteitek fognak mellettetek állni,hanem azok fognak tanúskodni ellenetek.

Kérlek ne légy "vak" és "süket",hanem halld meg azt a zörgetést és fogadd el Jézus társaságát még amig nem késő.

2014. jún. 23. 22:37
 9/11 megfelelő ***** válasza:
Beléjük van magyarázva, hogy ők már nem tartozhatnak a szerintük 144000 égi reménységű közé és Jézushoz sem imádkozhatnak, hogy azt befogadják, vagy bűnbocsánatot nyerjenek tőle.
2014. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sandor76 ***** válasza:

Igen vettem reszt Urvacsoran.

Valoban nem tartozom a 144000-hez,akikkel Jezus megkototte a szovetseget,innentol nem olyan remenysegben reszesulok Jezus valtsagabol,mint ok.

A mas juhok a foldi eletben remenykednek,ugyanugy Jezus valtsaganak koszonhetoen.

2014. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!