Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények ihatnak kis...

A keresztények ihatnak kis mennyiségű alkoholt?

Figyelt kérdés
Jó volna már eldönteni végleg ezt a kérdést is.

2014. jún. 24. 13:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Hol van olyan hogy nem ihatnak? Vagy miseborról nem hallottál? Esetleg azokról a szerzetesekről akik sört főznek?
2014. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Szerintem is szabad. De vannak olyan felekezetek, akik szerint tiltott (és a katolikusokat nem éppen tekintik megbízhatónak).

Állítólag a Bibliában is az szerepel, hogy nem szabad és nem ittak soha a keresztények. Csak gyümilét.

2014. jún. 24. 13:36
 3/42 anonim ***** válasza:
19%
Vannak, akik isznak, vannak, akik nem isznak. Mi h.n. adventistaként nem iszunk egy csepp alkoholt sem, mert meggyőződésünk szerint Isten előtt nem kedves.
2014. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Sün!! ***** válasza:
100%
Én személy szerint még nem hallottam arról, hogy ezt bármi tiltaná. A Bibliában számos utalás van arra, hogy pl. "bort" fogyasztanak. pl. amikor Jézus a vizet borrá változtatja. Ahogy fentebb a misebor is felmerült. Igazából ezen nincs mit eldönteni, központi szabályozás nincsen ennek tiltására. Sok pappal ittam már együtt, tehát ez egy újabb érv amellett, hogy nincs ilyen központi szabály.
2014. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem a muszlimokra gondolsz? Ők nem ihatnak.
2014. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Én megengedem, tehát szabad.

Komolyra fordítva, Pál asszem Timóteusnak írta, hogy gyomrára való tekintettel igyon egy kis bort. Tehát szabad, a részegséget ellenjavallja az Újszövetség.

Megkérdezhetem egyébként hogy a nicked honnan?

Csak kíváncsiságból, mert úgy tűnt nekem hogy hívő vagy.

Lehet benéztem XD

2014. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (eddig csak arra jöttek elfogadható érvek, hogy szabad)

Nem a muszlimokra gondoltam. Ide is írt egy tisztelt keresztény, aki nem támogatja (a gyülekezetével együtt).


A kedves utolsónak üzenem, hogy a Lucios Fernando becézése, de többet nem szabad róla beszélnem.

2014. jún. 24. 13:57
 8/42 yuda ***** válasza:
85%

Az adventisták Jézust is kiközösítették volna és a tanítványokat is, hiszen mindannyian ittak bort.

Jézus még rátett egy lapáttal, mert több vödör vizet borrá változtatott Kánában. Ha annyira ellene lenne Isten a bornak, akkor Jézus nem működött volna ebben közre.


Az alkoholizmus, a részegség valóban nem helyes út, de ha valaki alkalmanként iszik, és mértékkel, nincs benne kifogásolni való.

Pál még tanácsolta egészségügyi okból Timóteusnak a bor ivását, de mint említettem, Jézus és tanítványai nem egészségügyi okból ittak, hanem a kor szokásaként...és gondolom ízlett is nekik.

Az Úrvacsoraként elhíresült alkalommal is együtt ittak.


Képmutató adventisták tegyenek amit akarnak, ...jobbak akarnak lenni Istennél.

Húst sem esznek közülük sokan, pedig Jézus és tanítványai is ettek.

Képmutatók, álszentek....

Péter az egyik főkolompos...és mégis sokan szimpatizálnak ezzel az álteológussal.

2014. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

A biblia a részegséget mondja bűnnek.

Szerintem a szívet kell megvizsgálni. Aki nem iszik de gondolataiban az ital utal után vágyakozik az még nem tért meg belőle.

2014. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
87%

Azt mondják, hogy tavasszal a páska ünnepénél Jézus szőlőlevet ivott, és nem bort. Azt mondják, hogy az oinosz szó nemcsak bort, hanem a szőlőnek a levét is jelenti.


Vannak ezzel kapcsolatban problémák. Hogyan tartósították sivatagi körülmények között a szőlő levét ősztől tavaszik két évezrede, hogy ne bort igyanak a pászkánál, és ne erjedjen meg?

Hogyan értelmezik ezt a részt, amit Jézus mondott, ha csupán erjedetlen szőlőlére gondolt?

Lukács 7

33. Mert eljött Keresztelő János, a ki kenyeret sem eszik, bort (szőlőlevet?) sem iszik, és ezt mondjátok: Ördög van benne.

34 Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik (mit, szőlőlevet?), és ezt mondjátok: Ímé a falánk és borivó (szőlőléivó?) ember, a vámszedők és bűnösök barátja.


???

2014. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!