Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények ihatnak kis...

A keresztények ihatnak kis mennyiségű alkoholt?

Figyelt kérdés
Jó volna már eldönteni végleg ezt a kérdést is.

2014. jún. 24. 13:27
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Pál apostol azt írja: "Minden szabad nékem, de nem minden használ" - szerintem nagy igazság erre nézve is.


Én csak egy dolgot hozok fel. Ha autóba ülsz vezetés céljából zérótolerancia van. Vagyis mindenki hazudik, aki azt állítja, hogy az alkohol nem befolyásolja a döntéseinket és a józan ítélőképességet. Márpedig a Szentírás józanságra és helyes döntések meghozatalára szólítja fel az embert.


Én csak ennyit szerettem volna mondani. Szerintem ez végleg eldönti a kérdést.


Üdv. Péter

2014. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
84%

" Ha autóba ülsz vezetés céljából zérótolerancia van .... Szerintem ez végleg eldönti a kérdést"


Péter! Ez országonként és koronként változik, tehát erre alapozni teológiai kérdést elég meredek, mondhatnám, csúsztatás. Befolyásolja a döntést a fáradság is, tehát ne fáradj el soha, de ne is legyél álmos se, mert az is befolyásolja a döntéseidet és a józan ítélőképességedet. De tovább megyek, gyászolni se gyászolj, és ne legyenek fizikai fájdalmaid se, és ne legyél szomorú se, és nagyon vidám se, mert ezek mind, mind befolyásolják a döntéseidet, és a józan ítélőképességedet.


Péter! ... egyes.

2014. jún. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

18-as!


"Megjegyzem vagy három másik helyet tudok idézni ahol a "nyelveken szólást" egyszerűen "zagyvaság"-nak írják le (többek között asszem Pál)."


Három helyet nem tudsz idézni, főleg, hogy azt sem tudtad magabiztosan, hogy Páltól van-e, hanem egyetlen egy fejezet foglalkozik vele, és Pál nagyon diplomatikusan "elítéli" (bár ez nem jó szó rá, inkább úgy mondanám, hiábavaló dolognak tartja a gyülekezeti hablatyolást).

2014. jún. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Szeressük egymást ***** válasza:
84%

"Ha autóba ülsz vezetés céljából zérótolerancia van .... Szerintem ez végleg eldönti a kérdést"


Kedves Péter apostol! Ezzel nincs semmi probléma, ha ezt a kérdést Te magadban egyéni szinten eldöntötted, hogy zérótoleranciát fogsz gyakorolni. Szabadságod van erre. De senki mást nem ítélgethetsz, sőt nem is taníthatsz ilyet, hogy keresztényeknek zérótoleranciát kell gyakorolniuk alkoholos italokban.

Ha ezt mégis megteszed, akkor hamis tanító vagy, mert áthágod Isten beszédét:


Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:


A részegseket azonban valóban megítéli Isten.

2014. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 Szeressük egymást ***** válasza:

"A kedves utolsónak üzenem, hogy a Lucios Fernando

becézése, de többet nem szabad róla beszélnem. "


És a számok?

Miért nem beszélhetsz? Okkultizmusba merültél?

2014. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

25-ös feltette helyettem a kérdést.

Én ihlettem XD


Témához: Csak jól látom én, hogy nem véletlenül kevés sok egyház létszáma ahhoz képest ami lehetne. Ugyanis az ilyen "túl szorosra húzott" hozzáállás, amit Péter is leírt, okkal tart távol sok embert. De mondok másik példát, amit közvetlenül hallottam: Az egyik gyülekezetben némely szolgálók azt mondták a "pácienseknek" hogy a menstruáció után még plusz egy hétig nem szabad szeretkezni, Mózes törvényére hivatkozva. Az egyik elöljáró pedig, nagyon helyesen, nyilvánosan igazította ki őket, megjegyezve, hogy nem kellene ilyen dolgokkal mintegy "szűrni" (negatív értelemben) az embereket.

Szóval szerintem a lényegre kellene inkább koncentrálni.

Egyébként a papságból való levezetést alapjában véve hamisnak tartom. Ugyanis ha ez megállna, akkor a többi törvénynek is meg kellene állnia. Ezzel szemben az apostolok (és a Szentlélek) azt írták a pogányokból lett hívőknek, hogy a négy alapszabályon kívül "semmi ilyenfélét" ne tartsanak meg.

Énszerintem.

2014. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Szeressük egymást ***** válasza:
64%

Nagyon meg sem lepődnék, ha az Adventisták következő húzása az lenne, hogy egészségügyi okból körülmetélkednek. Ezekután mindjárt jöhetne a többnejűség is, mert az is benne van a Törvényben. =:-)


5Móz 21:15 Ha valakinek két felesége van, az egyik szeretett, a másik gyűlölt, és szülnek neki fiakat, mind a szeretett, mind a gyűlölt, és a gyűlöltnek fia lesz az elsőszülött:

2014. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Szeressük egymást ***** válasza:
55%

"Hogyan

tartósították sivatagi körülmények között a szőlő levét

ősztől tavaszik két évezrede, hogy ne bort igyanak a

pászkánál, és ne erjedjen meg?"


Vagy mazsolát töltöttek a pohárba, vagy 75 % szőlőlé + 25 % só? :-)



"Krisztus ezek után biztos, hogy nem fogyasztott

alkoholt, és nem is adott senkinek, mivel ezzel

megszegte volna az ótestamentumi törvényeket,

amelyeket azért jött, hogy dicsőségessé tegyen "


A kánai mennyegzőn szőlőlét csinált a vízből? :-)

Megint oda lyukadtunk ki, hogy aki más Jézust prédikál, az más szellemet vett, más evangéliumot hírdet:


2Kor 11:4 Mert hogyha az, aki jő, más Jézust prédikál, akit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, amit nem vettetek, vagy más evangéliumot, amit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek.


Előtte a 3. versben Pál apostol a megcsalattatásról beszél. El vagytok távolodva Krisztustól.

2014. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Nagy mennyiségűt is. Csak ne tegyenek kárt másokban, vagy magukban.
2014. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
41%

"Előtte a 3. versben Pál apostol a megcsalattatásról beszél. El vagytok távolodva Krisztustól."


Nem vagyunk eltávolodva Krisztustól. A teológiai okára utaltam a 18-as kommentben, hogy mi a probléma a borral, azt gondolom, világosan levezettem az Ó és Újszövetségi összefüggések alapján. Ha nem fogadod el, az a te dolgos. Az idézett kánaáni mennyegző esetében a görögben az "oinosz" kifejezés található, amelynek röviden már ismertettem a történeti problémáját.


Ha te, vagy bárki más akar inni bort, vagy alkoholt, a ti dolgodok, természetesen megtehetitek. Nekünk h.n. adventistáknak azonban meggyőződésünk, hogy a Biblia vizsgálata alapján Isten előtt nem kedves az alkoholfogyasztás, ezért mi nem iszunk egy cseppet sem. Nem kell azonosulni evvel a meggyőződésünkkel, de ahogy mi is tiszteletben tartjuk mások nézetét, hogy máss vallásokban megengedhető az alkohol, ugyanilyen szinten elvárható, hogy mások is tiszteletben tartsák a mi hitvallásunkat.


Azt gondolom, ez így korrekt.

2014. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!