Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy a buddhizmus...

Igaz az, hogy a buddhizmus lényege, hogy az ember kiszabaduljon az ok-okozat rendszeréből, és kilépjen ennek a hálójából egy olyan világba, ahol ez már nem létezik?

Figyelt kérdés
De én eddig úgy hittem, hogy a buddhizmus lényege az, hogy amit Buddha is tett, hogy leült egy fa alá, és elkezdte szemlélni a világot. Objektívan. Vagyis ez a kilépés a világ rendszeréből az csak eszköz, hogy az ember eljusson a magasabb tudatossághoz.
2014. jún. 25. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Is-is.

Ha megvilágosodsz, a világot objektívan fogod látni, úgy, ahogy van. Nem fogsz ragaszkodni a "nekem teszik", "ezt utálom", "ő az ellenségem/barátom" féle tévképzetekhez.

De persze végső soron a megvilágosodás lényege, hogy kilépj a szamszárából, ami végül is nevezhető ok-okozat rendszerének.

Igazából egy buddhista nem sokat gondolkodik ilyenen..Nem a cél a lényeg, hanem az út, ami oda visz. Nagyon sok példázat, tanítás szól arról, hogyha kacsingatsz a cél felé, sosem fogod elérni.

2014. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én eddig az "Aki a célt látja, nem tévedhet el!"-elv szerint éltem. A kereszténység ezért is könnyebb, mert ott tudjuk, hogy mi vár ránk. A Krisna tudat is könnyebb pont emiatt. De a buddhizmus nagyon zavaros számomra, mert nem tudom mi történik miután elérjük a nirvánát.

Olyanok leszünk, mint amilyennek Jézus mondta az angyalokat, vagy ez az egész csak egy menekülés, mely során visszatérünk a szamszárába. Azaz a valódi világ visszahúz minket?

Ez a bajom a buddhizmussal: Nem tudom, hogy nagyjából mire számíthatok a nirvánában?

2014. jún. 25. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Hát..Vannak, akik azt mondják, hogyha megvilágosodsz, akkor Krisztusi-tudatállapotra lépsz, azaz tudni, látni fogsz mindent.

Egy biztos: Ha megvilágosodsz, többé nem lesznek vágyaid, s a valóságot tisztán fogod látni. Többé nem fog a világhoz kötni semmi. A teljes, igazi békédben fogsz honolni.


Az, hogy nehéz..Igen. A kereszténységben, Krisna-tudatban van valaki, akihez imádkozhatsz, aki segít, a buddhizmusban meg magadra vagy utalva. Sok bölcs mondta, hogy ha nem megy az önmegszabadítás, akkor próbálkozz valamely istenség imádatával, mert végső soron az is képes megszabadítani. Kinek mi, ugye

2014. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Sok bölcs mondta, hogy ha nem megy az önmegszabadítás, akkor próbálkozz valamely istenség imádatával, mert végső soron az is képes megszabadítani. Kinek mi, ugye"

Kik mondták?

2014. jún. 25. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Bhagavad Gítában is benne van, de mondta pl: Vaszistha is.
2014. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" a buddhizmus nagyon zavaros számomra, mert nem tudom mi történik miután elérjük a nirvánát"


-semmi sem történik... ellobbansz és vége.... Minden létezés illuzórikus és minden létezésnek (=dukkhának =kettős elvű szenvedésnek) vége szakad.

...ennyi és semmi több...

2014. jún. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondja Súr.
2014. jún. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os: Jó és utána? Vagy teljes és végleges megsemmisülés tanát hirdeti,amire az öngyilkosság csak a reinkarnációba vetett hit miatt nem megoldás?
2014. jún. 26. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:

A jelen pillanatát hirdeti. Mint mondtam, egyáltalán nem az a fontos, hogy mi lesz, hanem hogy mi van. Most próbálj meg jó ember lenni. Úgysem tudod befolyásolni, hogy mi van a halál után. Lényeg, hogy ebben az életben mindig emberek maradjunk.

Amúgy valakinek lelki kielégülést okoz, ha lepontozgat?

2014. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem már értem. Melyik irányzat mondja ezt?
2014. jún. 26. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!