Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok erről kereszt...

Ti mit gondoltok erről keresztény emberek?

Figyelt kérdés

A kérdésem szerelmi kérdés.De azért ide teszem fel a kérdést mert nem vagyok kíváncsi a sok bolondságra amit a szerelmi kategóriában válaszolnának nekem.

Keresztény ember vagyok.Van egy fiú aki egykoron a párom volt.Hűen szerettem.Elhagyott egy másik lányért.Újra visszatért és szerettük egymást.Most a távolság választ el minket és nem is tudom szeret-e még engem.

Lelkész szeretnék lenni,s arra gondoltam mivel sosem voltam még fiúval, (szűz vagyok)nem is fogok soha senkivel szerelmi kapcsolatot kezdeni,mert én akkor is csak 1 fiút szeretek hűen.És ha nem lehetek azé a fiúé,inkább leszek csak az Istené.Remélem értitek mire gondolok. 19/L


2014. jún. 26. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

"...ha nem lehetek azé a fiúé,inkább leszek csak az Istené."


Szerintem túlságosan is ragaszkodsz ahhoz a fiúhoz. Aki ráadásul meg sem érdemli, mert egyszer már elhagyott egy másik lányért... Ha tényleg nem volt szex, akkor egyáltalán nem számít bujaságnak, ha megpróbálsz valaki mást keresni... (Persze, ha úgy gondolod, lehetsz csak az Istené is...)

2014. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Örülök, hogy kapok normlis válaszokat is! Köszönöm.
2014. jún. 26. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Imádkozz Istenhez útmutatásért! Ő tudja, mi a helyes számodra.


Egyébként én idősebb vagyok, 25+ és még nem voltam fiúval.


Nem azért, mert problémáim lennének azon a téren, vagy mert bányarém volnék.


Hanem én úgy gondolom, hogy Isten a szxet házasságon belülre tervezte. Én ki akarom várni azt az időt.

Ez sajnos a mai világban oda vezet, hogy ez miatt lenéznek, azt gondolják, hogy saját nememhez vonzódok, pedig ha tudnák, mennyire elítélem azt, stb., de egyszerűen nem érdekel.


Az én lelkiismeretem tiszta Isten előtt, és ez a lényeg. :) Nem akarok embereknek megfelelni.

Isten az, aki állandó, az emberi erkölcsök pedig változnak.

2014. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vigasztalást adnak és erőt ezek a szép,tartalmas és erős válaszok.
2014. jún. 26. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem meg kell kérdeznem: biztos, hogy Isten áldását adja erre a kapcsolatra? Mert nekem nem úgy tűnik. Miért ragaszkodsz ehhez az egyhez? Nem lehet, hogy Atyánk egy sokkal jobbat szán neked?
2014. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen törvénye van istennek. A szeretet. Jézus mondta: "egy parancsolatot adok néktek. Szeressétek egymást".


Egy szerető Isten nem ítél, nem bírál, de mindig megbocsát és segít.


Ezt kell egy igaz Isten követőnek (nem pedig hívőnek), példaként maga előtt tartania.


Így aztán, ha szeretetből teszel vaamit, akkor istennek tetsző. Ha lefekszel férjeddel mert szereted, de elhagy és e miatt másik férjet választasz, aki boldoggá tesz és szereted, azzal pedig lefekszel ismét, semmi elítélendő nincs benne. Aki pedig ítélkezik, azt is megítélik.


Azzal, hogy feladod anyaságod semmi tetszetőset nem teszel Istennek. Csak magaddal teszel rosszat, mert lemondasz az anyaság öröméről.


A szüzesség az egyetlen kincsed, amit oda tudsz adni egy férfinak, válaszd meg jól azt a férfit. De ha rosszul döntesz se lesz semmi. Utólag mindig mindenki okos, hogy mit kellett volna. De ha az adott helyzetben a szeretet vezérelt, akkor.jól döntöttél.


A kétség a sátán trükje, hogy elbuktasson és a kétség által megakadájozza, hogy boldog legyél, és szeretni tudj.


Ahogy eltávolodni lehet Istentől úgy közeledni is lehet hozzá. Ahogy a parázna nőnek is megbocsátott Jézus. Ha hibázol nem baj, ahogy mondta Jézus: "Jer és ne tedd többet".

2014. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szeressük egymást ***** válasza:

Te írtad nemrég azt a kérdést a szerelmi csalódásról? :-)


A szerelem nem rossz dolog. Nem ellenség, és nem tisztátalan. Csak megfelelő időben és megfelelő ember felé kell felébreszteni. Nekem nem úgy tűnik, hogy ezt a fiút érdekelné a szerelmed. Egyszer már meg is alázott. Szerintem türelmetlen lehetett és a szexuális kívánsága hajthatta félre. A szex nem olyan mint az evés-ivás, hanem a legszentebb dolog két ember között. Ezért jól teszed ha megőrzöd a szüzességed annak aki meg is érdemli. Azt is jól teszed, ha egyenlőre csak Istent és az Ő országát keresed, mert akkor a többi is megadatik majd Neked. Istenfélő férfi, család, stb.


Én 8:4 Kényszerítlek titeket, Jeruzsálemnek leányai,; miért költenétek és miért serkentenétek fel a szerelmet,; mígnem ő akarja?

2014. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszer elhagyott én nem bíznék meg benne másodszor. Hidd el van számodra jobb fiú is, aki hű lesz hozzád!
2014. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!