Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálhat az aki teológiát...

Mit csinálhat az aki teológiát végzett?

Figyelt kérdés

(Talán rossz kategória, de nézzétek el nekem)

17 vagyok, nyakamon az érettségi, így már illő volna eldöntenem hogy hová megyek tovább tanulni. :/

Nagyon érdekel szinte minden ami a hittel bárhogyan is kapcsolatos, viszont lelkésznek nem vagyok alkalmas.

Milyen végzettsége lehet még annak aki teológiát végzett? És ha tudtok olyat írni hogy azzal mennyire lehet elhelyezkedni manapság az is nagyon jó lenne...



2014. júl. 1. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit csinálhat az aki teológiát végzett?

Válaszolgat itt a gyakorikérdéseken szabadidejében. Mindenki tudja kiről van szó.

2014. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem két ismerősöm van, aki teológiát végzett. Az egyik hittant tanít egy általános iskolában, és a templomban is foglalkozik gyerekekkel ilyen játékos bibliaismereti foglalkozásokon.


A másik elvontabb irányt választott, egyetemen dolgozik kutatóként, nem tudom pontosan mit csinál, de különböző vallások, felekezetek tanait, dokumentumait hasonlítja össze (tanulmányokat ír, publikál, előadásokat tart, stb).

2014. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"mennyire lehet elhelyezkedni manapság az is nagyon jó lenne..."- alig-alig, sokan végeztek ilyen szakot..... gondolkozz inkább valami máson !
2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Az töbmindentől függ.


Először is melyik felekezethez tartozol?

Mit érzel erősségednek?

Mit érzel hivatásodnak leginkább?


A papi/lelkészi szolgálaton kívül van diakónusi (lelkipászori munkatárs), hittanári, misszió, kántori- ezekkel lehet gyakorlatban leginkább kezdeni valamit.

Ezen kívül lehetsz teológus is, de azzal megélni nem nagyon lehet.


Én azt javaslom, hogy a lelkészednél érdeklődd meg, hogy mit ajánl számodra, mert ő fogja megírni a motivációs leveledet is.


Az egyházi pálya mellett javaslom, hogy válassz egy világi hivatást is (főleg ha nem pap/lelkész leszel, de akkor sem árt), mert nem minden esetben tud az egyház annyi fizetést biztosítani, amennyi elegendő.


Ha kérdésed van, nyugodtan írj priv.

2014. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!